Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Spotkanie Zespołu wspierającego prace w zakresie projektowania rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa ze środków europejskich na lata 2021–2027 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W załączeniu prezentacje przedstawione na posiedzeniu międzyresortowego Zespołu wspierającego prace w zakresie projektowania rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa ze środków europejskich na lata 2021–2027.

Resort rolnictwa zastrzega, że są to wstępne, propozycje do dalszych rozważań, opracowane na bazie pakietu legislacyjnego WPR po 2020, przedstawionego przez służby KE w 2018 r. Opracowane je także uwzględniając analizy SWOT, zidentyfikowane potrzeby oraz dyskusję z ekspertami. Niezależnie od powyższego, ostateczne rozstrzygnięcia w zakresie projektowanych interwencji, będą uzależnione od wysokość przyszłego budżetu przewidzianego na unijne polityki w tym WPR oraz politykę spójności. W związku z tym materiały należy traktować jako punkt wyjściowy/podstawę do dalszych dyskusji nie przesądzający jeszcze rozwiązań jakie będą ostatecznie ujęte Planie Strategicznym WPR 2021-2027.

W związku z powyższym prosimy o przekazanie do dnia 3 kwietnia 2020 r. Państwa uwag do:

a)      projektu diagnozy oraz projektu analiz SWOT. Prosimy o konkretne propozycje zapisów zmian i uzupełnień. Ogólna opinia/uwagi jest nie wystarczająca i może skutkować błędnym rozumiem intencji, która stoi za Państwa uwagą. Z tego powodu formułując proporcję zapisów prosimy Państwa o zachowanie następującego formatu:

Podmiot zgłaszający uwagę

Nazwa dokumentu

Strona/fragment w dokumencie

Propozycja przeformułowania/uzupełnienia dokumentu

Uzasadnienie proporcji zmiany

 

b)      projektu listy potrzeb – prosimy o (i) ew. dodanie nowych potrzeb z uzasadnieniem, (ii) wskazanie najważniejszych potrzeb, (iii) ocenę czy rozważane interwencje są odpowiednie i wskazanie ew. innych interwencji (ogólna informacja) aby realizować potrzeby sektora rolnego i obszarów wiejskich.

Mając powyższe na uwadze prosimy o propozycję rankingu potrzeb przedstawionych przez resort rolnictwa (ew. poszerzonych o Państwa propozycje). Ranking powinien być wykonany dla każdego z 9 celów oddzielnie, a także potrzeb (wg. kompetencji organizacji) w sektorze pszczelarskim, owoców i warzyw oraz w pozostałych sektorach. Proszę kierować się regułą, iż każdej potrzebie przypisujemy cyfry od 1 (najmniejsze znaczenie) do 5 (najważniejsza potrzeba).

Opinie/stanowiska prosimy o kierowanie na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Departament BŻiW, HOR, PJŻ cel 9.pdf

Departament ROW cel 2, 7, 8 cele przekrojowe.pdf

Departamnt PB cel 1, 4, 5, 6.pdf

I spotkanie GR ws. CAP Planu 26 luty 2020.pdf

Departament SA praca Zespołu.pdf

Departament SA stan prac Plan Strategiczny.pdf

 
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates