Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Forum Kobiet Wiejskich 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Prawie 300 pań reprezentujących i pracujących dla środowiska kobiet wiejskich uczestniczyło w sobotę, 10 marca w Forum Kobiet Wiejskich zorganizowanym w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym G2A Arena w Jasionce przez Podkarpacką Izbę Rolniczą, Wojewódzki Związek Kółek i Organizacji Rolniczych i przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzebownisku. Święto kobiet w tak huczny sposób obchodzone było przez samorząd rolniczy po raz czternasty.

- Tegoroczne Forum zostało podzielone na dwie części – informuje Arkadiusz Bęben dyrektor Podkarpackiej Izby Rolniczej i tłumaczy, że podczas pierwszej, oficjalnej części spotkania dwadzieścia trzy osoby otrzymało Honorową Odznakę św. Izydora Oracza, dziewięć pań otrzymało odznakę „Zasłużony dla Kółek Rolniczych”, a cztery panie zostały uhonorowane pamiątkowymi grawertonami. Jak wyjaśnia dyrektor Bęben, odznaczanie pań podczas Forum stało się już niepisaną tradycją, podobnie jak to, że wydarzenie to corocznie jest przygotowywane specjalnie dla kobiet działających w samorządzie rolniczym, w kołach gospodyń wiejskich i w różnych organizacjach i stowarzyszeniach funkcjonujących na terenach wiejskich. Podczas sobotniej imprezy nie zabrakło również przedstawicielek dyrekcji najważniejszych instytucji rolniczych z regionu oraz przedsiębiorczych kobiet z całego województwa. Swoją obecnością Forum zaszczycił poseł Mieczysław Kasprzak, no i oczywiście Sławomir Porada wicewójt gminy Trzebownisko. Obaj panowie najpierw skierowali miłe słowa do reprezentantek środowiska wiejskiego z okazji niedawno obchodzonego Święta Kobiet, a potem wręczali im kwiaty.

Ogromnym zainteresowaniem wśród uczestniczek Forum cieszyła się druga część spotkania poświęcona dbaniu o urodę. Panie z zapartym tchem słuchały jak prowadząca tę część spotkania Iwona Lis, prywatnie właścicielka marki perfum FOX Perfumes opowiadała o wizerunku kobiety, czyli o tym jak kobieta powinna dbać o siebie, by zawsze, w każdej sytuacji czuć się pięknie. – Pani Lis najpierw zaprosiła na scenę modelkę, która zgodziła się wziąć udział w metamorfozie, a potem kolejno zapraszała na scenę ekspertów od wizerunku - wspomina Anna Kraska, delegatka z rzeszowskiej Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej i dodaje, że metamorfozę modelki rozpoczęto od makijażu, który wykonała wizażystka Izabela Piekarczyk z firmy kosmetycznej Cambella, na co dzień profesjonalnie zajmująca się make – upem. Potem Klaudia Rozwadowska właścicielka marki Strong & Beaty Hair opowiedziała o zabiegu keratynowego prostowania włosów, któremu poddała się wspomniana modelka, a stylistka Karolina Szczepanik, prywatnie twórca znanego komisu Twoja Szafa doradziła w jaki sposób, niedrogo odświeżyć swoją garderobę. Potem Barbara Michalik artystka i właścicielka firmy Manufacture of Beauty produkującej unikatową biżuterię zaproponowała wyjątkowe ozdoby dla modelki poddanej metamorfozie, a Iwona Kutnik z firmy kosmetycznej Mary Key opowiedziała paniom o tym jak prawidłowo dobierać kosmetyki pielęgnacyjne. Gdy zatroszczono się już o make – up, fryzurę, stylizację, biżuterię i właściwy dobór kosmetyków, Marta Żak przedstawicielka firmy Duo Live zachęcała uczestniczki Forum do stosowania naturalnych suplementów diety, a Rafał Zieliński zapraszał do degustacji wody Raj Tatr o bardzo wysokiej zawartości składników mineralnych, na co dzień stosowanej przez sportowców biorących udział w maratonach. Na zakończenie Grzegorz Malinowski, znany i wielokrotnie nagradzany rzeszowski fotograf zapraszał panie do robienia sobie zdjęć na tle specjalnie przygotowanej ścianki, a prowadząca, wspólnie z Sylwią Mac opowiedziały o ich firmie zajmującej się organizacją ślubów i wypożyczaniem dekoracji ślubnych.

- Przed poczęstunkiem panie zostały zaproszone do odwiedzenia stoisk firm partnerujących Forum, gdzie czekały na nie próbki perfum FOX, zniżkowe bony i różne vouchery. A wszystko to przy akompaniamencie i występach zespołów Pieśni i Tańca „Wisznia” z Wiśniowej, Zespołu Dziecięcego „Wisienka” z kapelą ludową ,,Wiśniowianie’’, Zespołu „Łukowianie” z Łukawca, Zespołu Tanecznego „Largo” z Nowej Wsi oraz występu dzieci ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Sprawnej Inaczej z Trzebowniska – mówi Anna Kraska i dodaje, że tegoroczna formuła obchodów Dnia Kobiet zaproponowana przez organizatorów była dla wielu pań tak dużym zaskoczeniem, że jak mówią, z ciekawości przyjadą na kolejne Forum, by zobaczyć czym organizatorzy zaskoczą je w przyszłym roku.

Lucyna Rudny

Podkarpacka Izba Rolnicza


Zdjęcia

 
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates