Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Rzeszowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   15 grudnia 2017 r. w siedzibie Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku odbyło się posiedzenie rzeszowskiej Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej.

Głównym tematem posiedzenia było przedyskutowanie przyszłorocznych założeń pracy doradców rolnych Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w kontekście przyszłorocznych naborów wniosków obszarowych. W związku z tym, że od przyszłego roku wnioski o dopłaty mają być składane elektronicznie, delegatów interesowało przygotowanie doradców rolnych do tego trudnego zadania. Ze strony Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w posiedzeniu rzeszowskiej Rady uczestniczył wicedyrektor Ośrodka Janusz Kilar, który zapewnił, że Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego jest dobrze przygotowany do realizacji przyszłorocznych wyzwań, zarówno od strony merytorycznej, jak i technicznej. Niemniej jednak rzeszowscy delegaci zgłosili wniosek o to by doradcy rolni zostali doposażeni w mobilny sprzęt komputerowy i by byli lepiej wynagradzani za swoją ciężką pracę.

 

Drugi zgłoszony przez delegatów wniosek podczas tego posiedzenia dotyczył choroby ASF. Delegaci uznali, że koszty stosowania bioasekuracji w gospodarstwach są bardzo wysokie, dlatego też ich zdaniem z tego tytułu należy zadbać o dodatkowe dofinansowanie dla rolników w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Posiedzenie prowadził Zbigniew Micał przewodniczący rzeszowskiej Rady Powiatowej Izby.

 

Lucyna Rudny

 
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates