Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Leżajsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 października 2017 roku w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Leżajsku, które połączone było z Dniami Otwartymi Drzwi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Prowadzący spotkanie Kazimierz Matuszek Przewodniczący Rady Powiatowej PIR w Leżajsku po przywitaniu przybyłych gości oraz rolników przedstawił krótką informację dotycząca działań prowadzonych przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Leżajsku. Podziękował wszystkim za przybycie oraz zachęcał rolników do tego, aby mogli skorzystać z obecności pracowników ARiMR i porozmawiać z nimi o nurtujących ich problemach. Następnie został zaprezentowany materiał filmowy przygotowany przez TVP Rzeszów dotyczący promocji dwóch gmin Leżajsk oraz Nowa Sarzyna.

Po projekcji materiału Przewodniczący Matuszek przekazał głos Jerzemu Paulowi Posłowi na Sejm RP, który zauważył że tzw. Dni Otwartych Drzwi ARiMR to bardzo dobra i ważna inicjatywa. Pozwala rolnikom na bliższy kontakt z ważną instytucją jaką jest ARiMR. Rolnicy mają okazję z bliska czy osobiście porozmawiać z pracownikami Agencji, którzy na co dzień zajmują się ich wnioskami i problemami związanymi z gospodarstwem. Poseł Jerzy Paul poinformował również, że w najbliższym czasie zorganizuje w Sejmie RP wystawę wikliniarską promującą powiat leżajski.

Po tym wystąpieniu głos zabrali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Panowie Tomasz Potejko i Jan Kucło przedstawili aktualne informacje dotyczące mapy zagrożeń na terenie powiatu leżajskiego. Omówili całą procedurę zgłaszania takich zagrożeń oraz zachęcali uczestników spotkania do zgłaszania różnego rodzaju zagrożeń.

Następnie głos zabrał Jacek Grzywna naczelnik Wydziału Operacyjno - Rozpoznawczego Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Leżajsku, który poinformował uczestników spotkania o podstawowych przepisach przeciwpożarowych obowiązujących na terenie gospodarstw domowych. Szczególną uwagę w związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym zwrócił na zagrożenia związane z ulatniającym się tlenkiem węgla (cichy morderca). Zaapelował o zakup czujników, które ratują ludzkie życie a są niedrogie w zakupie.

Po wystąpieniu przedstawiciela PSP w Leżajsku Przewodniczący Matuszek przekazał głos Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Leżajsku Krzysztofowi Gajewskiemu, który przedstawił informacje na temat ASF oraz ptasiej grypy. Z informacji jakie posiada PLW Leżajsk wynika, że na obecną chwilę nie ma zagrożenia wystąpieniem ASF na terenie powiatu leżajskiego. Poinformował że szczegółowe procedury dotyczące zwalczania ASF czy ptasiej grypy znajdują się na stronie głównej GIW w Warszawie.

Kolejna osoba która zabrała głos to Paweł Słysz Przedstawiciel „TUW”. Przedstawił on zgromadzonym ofertę ubezpieczeniową ze szczególnym uwzględnieniem Pakietu Super Rolnik. Zachęcał uczestników spotkania do skorzystania z oferty Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW. Na koniec posiedzenia głos zabrał przedstawiciel zarządu PIR w Trzebownisku Marian Szczepański, który przedstawił działania jakimi zajmował się zarząd PIR w niniejszym okresie. Po tym wystąpieniu Przewodniczący Rady Powiatowej PIR w Leżajsku Kazimierz Matuszek podziękował wszystkim za przybycie oraz zakończył posiedzenie Rady Powiatowej.

 

GALERIA

 
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates