Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Ropczycach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

27 kwietnia 2017 r. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Ropczycach podczas którego przedstawiciele samorządu rolniczego rozmawiali o bieżącej sytuacji w rolnictwie.

Ropczyccy delegaci zwrócili uwagę na to, że wiele aktów prawnych jest obecnie procedowanych w Sejmie i dlatego też zdecydowali, że na następne posiedzenie ropczyckiej rady zaproszą parlamentarzystów by uzyskać wiarygodne informacje co do etapu na którym znajdują się procedowane przepisy. Delegatom szczególnie zależy na poznaniu ostatecznego kształtu Prawa łowieckiego, bo szkody wyrządzane przez zwierzynę leśną są niepokojąco duże na terenie powiatu ropczycko - sędziszowskiego. Delegaci dyskutowali nie tylko o szkodach wyrządzanych przez dziką zwierzynę w uprawach rolnych, ale też o szkodach komunikacyjnych z udziałem zwierząt. Sformułowali wnioski w tej sprawie i w trosce o bezpieczeństwo kierowców oczekują na rozwiązanie tego problemu. Oprócz tego delegaci domagali się zmiany przepisów obowiązujących od 18 kwietnia br. dotyczących ograniczeń w zakupie paliwa rolniczego dla rolników. Postulowali o to by właściciele dużych gospodarstw rolnych byli zwolnieni z tych ograniczeń.

W posiedzeniu ropczyckiej Rady uczestniczyli: Witold Darłak Starosta ropczycko – sędziszowski, Katarzyna Oleś - Bizoń Powiatowy Lekarz Weterynarii, Anna Ważkiewicz zastępca kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Marek Pająk kierownik ropczyckiej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Marek Stręk kierownik Zespołu Doradców Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Paweł Fuglewicz z Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW i Jerzy Bator wiceprezes Podkarpackiej  Izby Rolniczej.

 

GALERIA

 
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates