Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Rolnik Roku Regionu Morza Bałtyckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 

Uprzejmie informujemy, iż Fundacja WWF Polska organizuje kolejną edycję konkursu Rolnik Roku Regionu Morza Bałtyckiego. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych praktyk rolniczych i rolników „przyjaznych Morzu Bałtyckiemu″ czyli takich, którzy stosują w swojej działalności metody mające na celu zmniejszenie odpływu azotanów i fosforanów z ich gospodarstw do wód, tym samym przyczyniając się do zmniejszenia zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego i ograniczeniu dalszych zakwitów glonów (tzw. zjawisko eutrofizacji). Konkurs obejmuje rolników z całego obszaru Polski oraz ośmiu pozostałych krajów leżących nad Bałtykiem.

Zgłaszający się do konkursu powinni spełniać wymagania stawiane rolnikom przez prawo krajowe i unijne oraz wykazać własną inicjatywę i troskę o środowisko stosując dodatkowe, nie wymagane przepisami, techniki minimalizujące ich wpływ na eutrofizację wód Bałtyku. Konkurs obejmuje rolników, których gospodarstwa znajdują się w obszarze zlewiska Morza Bałtyckiego, do którego, jak wiadomo, należy aż 99,7 % terenu naszego kraju. Rolnicy mogą zgłaszać się do konkursu niezależnie od wielkości gospodarstwa czy rodzaju prowadzonej działalności (uprawy/hodowli).

Zwycięzca konkursu krajowego weźmie udział w edycji międzynarodowej. Spośród 9 zwycięzców z każdego kraju nadbałtyckiego wybrany zostanie - Rolnik Roku Regionu Morza Bałtyckiego. Dla zwycięzców obydwu etapów są przewidziane nagrody: 1000 € otrzyma zwycięzca krajowej edycji i 10000 € zwycięzca międzynarodowej edycji konkursu. Zgłoszenia do konkursu można przesłać do końca Kwietnia 2013 roku pocztą na adres Fundacji WWF Polska, ul. Wiśniowa 38, 02-520 Warszawa lub w wersji elektronicznej na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates