Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Półkolonia w Zarzeczu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

kolonia

Od 9 do 20 lipca 2012r. w Zabytkowym Pałacu w Zarzeczu po raz drugi miała miejsce półkolonia, której organizatorem była Krajowa Rada Izb Rolniczych, a finansowali ją Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Gmina Zarzecze oraz rodzice uczestników. Półkolonia liczyła 122 uczestników w wieku od 6 do 16 lat z terenu gminy Zarzecze.

Półkolonia to aktywny i jedyny wypoczynek połączony z poznawaniem regionu, rozwijający twórcze myślenie i pracę zespołową, to także idealny czas dla dzieci, które po raz pierwszy były na półkolonii, jak również dla wszystkich, którzy chcieli ciekawie i aktywnie spędzić wakacyjny czas.

 

Uczestnicy półkolonii mieli okazję wziąć udział w wyjeździe do Radawy, Przemyśla, Soliny oraz do Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku. Podczas tych wyjazdów mieli okazję spróbować swoich sił w parku linowym, na torze saneczkowym oraz zwiedzali Arboretum w Bolestraszycach i XII Fort „Wernera” w Żurawicy. Podczas spotkań w Zarzeczu brali udział w zajęciach plastycznych, konkursach, turniejach sportowych i nauce tańca. Nie zabrakło również zajęć wychowawczych w grupach.

Na uroczyste podsumowanie kolonii przybyli m.in. wójt Gminy Zarzecze Wiesław Kubicki, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Przeworsku Jacek Klimczak oraz dyrektor biura Podkarpackiej Izby Rolniczej Arkadiusz Bęben.

Podczas podsumowania uczestnicy kolonii zaprezentowali swoje prace, przygotowali program artystyczny oraz otrzymali liczne upominki i pamiątkowe dyplomy od organizatorów.

 

Wiesław Kubicki

Delegat do KRIR

 

 
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates