Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Centralne Targi Rolnicze 2019 PDF Drukuj Email

 
W sprawie ONW byli w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi PDF Drukuj Email

Jerzy Bator wiceprezes Podkarpackiej Izby Rolniczej, Arkadiusz Bęben dyrektor biura Izby, Anna Fąfara delegatka Izby z powiatu strzyżowskiego i Arkadiusz Tomanek pracownik Izby 8 stycznia br. uczestniczyli w spotkaniu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowanym w związku z nowymi kryteriami wyznaczania obszarów z ograniczeniami ONW
.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Jaśle PDF Drukuj Email

W dniu 27 grudnia odbyło się czwarte a zarazem ostatnie w 2018 roku  posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle z udziałem pani Niny Fuk – kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Jaśle, pani Ewy Różyckiej – kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jaśle oraz pana Stanisława Fala – członka Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku. Pani Nina Fuk podsumowała rok pracy Zespołu Doradców w Jaśle oraz przypomniała o obowiązku opracowania i realizacji planu nawozowego przez gospodarstwa o powierzchni od 10 ha użytków rolnych lub od 10 sztuk dużych DJP. Wprawdzie obowiązek ten powstał już w lipcu, ale rolnicy jeszcze nie byli „rozliczani” z jego realizacji. Z kolei pani Ewa Różycka poinformowała o realizacji bieżących zadań Biura Powiatowego Agencji zwracając szczególną uwagę na możliwość skorzystania  przez Koła Gospodyń Wiejskich w 2018 roku z dofinansowania na działalność. Członkowie Rady poznali również przyczynę częstych zmian PEG sugerowanych przez Agencję. Natomiast pan Stanisław Fal zapoznał członków Rady z działalnością Zarządu Izby w mijającym kwartale. Istotnym wydarzeniem było Walne Zgromadzenie podczas którego delegaci przyjęli budżet Izby na 2019 rok. W dyskusji członkowie Rady poruszyli wiele problemów, między innymi problemem są działki „niczyje”, które są źródłem chwastów dla sąsiednich upraw a z czasem, na skutek samoistnego zalesienia, utrudniają uprawę przyległych gruntów. Posiedzenie zostało zakończone przyjęciem szeregu wniosków, które zostaną rozpatrzone przez Zarząd Izby.

 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Krośnie PDF Drukuj Email


Posiedzeniem w dniu 20.12.br. Rada Powiatowa Podkarpackiej Izby Rolniczej w Krośnie zakończyła kolejny rok swojej działalności w tej kadencji. Na zaproszenie pana Dłużniewskiego – przewodniczącego Rady w posiedzeniu uczestniczyli: pan Andrzej Chrzanowski – Powiatowy Lekarz Weterynarii, pani Kinga Dziamała-Trybus – przedstawiciel Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pani Anna Olesińska – kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,  pani Elżbieta Polek- kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, pan Jacek Stusik - dyrektor Oddziału Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW a z ramienia Zarządu Izby pan Stanisław Fal – członek Zarządu Izby.

Więcej…
 
Wspólne posiedzenie Rad Powiatowych Podkarpackiej Izby Rolniczej powiatów leskiego i sanockiego PDF Drukuj Email


Kolejny rok pracy Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczy w Lesku i Sanoku został zakończony podczas  wspólnego posiedzenia, które odbyło się 18 grudnia w Starostwie Powiatowym w Lesku. Pan Krzysztof Barański – przedstawiciel Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW przypomniał członkom Rad o obowiązkowym ubezpieczeniu budynków i OC rolnika. Zachęcał do kompleksowego ubezpieczenia całego gospodarstwa. Natomiast pan Hubert Fedyń – przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska przedstawił nowe zasady zgłaszania i szacowania szkód wyrządzonych przez zwierzęta prawnie chronione. Członkowie zgodnie stwierdzili, że populacja wilka na terenie obu powiatów jest za duża. Zauważyli, że dalsza ścisła ochrona wilka doprowadzi do zaprzestania chowu i hodowli bydła, owiec i kóz na terenie, który w naturalny sposób stanowi ekologiczną bazę pokarmową dla przeżuwaczy.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Przemyślu PDF Drukuj Email


Ostatnie w tym roku posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Przemyślu odbyło się 11 grudnia w Starostwie Powiatowym. Izbę na posiedzeniu reprezentowali: Stanisław Bartman - prezes, Jerzy Bator - wiceprezes, Marian Szczepański - członek zarządu i Arkadiusz Bęben - dyrektor biura Izby. Tematem wiodącym posiedzenia były szkody łowieckie. Prawny aspekt szacowania szkód przedstawił pan Tomasz Makarowski – Łowczy Okręgowy, który w dalszej części swojego wystąpienia zadeklarował wolę współpracy z rolnikami. W posiedzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Koła Łowieckiego Leśników ‘Dzik” z Przemyśla. Uczestniczący w posiedzeniu asystent posła Andrzeja Matusiewicza pan Arkadiusz Mazur potwierdził, że do biura poselskiego dociera wiele skarg na sposób szacowania szkód. Poinformował również o wstrzymaniu prac nad utworzeniem parku narodowego, który miałby swoim zasięgiem objęć tereny Birczy.  Odniósł się także do wniosku jednego z członków Rady o utworzenie na terenie Przemyśla nowoczesnej hali targowej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 89
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych