Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Ubezpieczenie zdrowotne rolników PDF Drukuj Email

Pismo Prezesa KRUS dotyczące wdrażania przez KRUS przepisów ustawy z dnia 13 stycznia 2012 r. o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za 2012 r.

Pismo do pobrania

 
Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych PDF Drukuj Email

Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie Uchwałą Nr 134/3061/12 z dnia 30 kwietnia 2012 r. ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w 2012 r. w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Materiały oraz informacje na temat ogłoszonego konkursu zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego www.umwp.podkarpackie.pl, jak również udostępnione są na miejscu w Oddziale Rolnictwa i Rozwoju Wsi Departamentu Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w pokoju nr 401 oraz 403, oraz telefonicznie pod nr tel. (17)7476343 lub (17)7476712

Link konkursu

 
XIII Festiwal Kwiatów w Albigowej w dniu 22 lipca 2012 r. PDF Drukuj Email

RóżaInformujemy, że w dniu 22 lipca w Albigowej odbędzie się XIII Festiwal Kwiatów. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w imprezie miłośników kwiatów, ogrodników – kwiaciarzy, artystów ludowych, miłośników folkloru, członkinie KGW, dzieci i młodzież, organizacje i instytucje pracujące dla dobra wsi.
Podczas Festiwalu będzie miał miejsce także jubileusz 150-lecia powstania i działalności Kółek Rolniczych na ziemiach polskich.
Organizatorzy zapraszają uczniów szkół z terenu gminy Łańcut do udziału w konkursie plastycz­nym i recytatorskim, wszystkich zainteresowanych do konkursu literackiego oraz Zarządy KGW do udziału w Kwietnym Korowodzie pod hasłem: „Dostojna Róża Jubilatom”. Tematyka konkursów związana będzie z hasłem imprezy.

Więcej…
 
Rolnik z Podkarpacia Chłopem Roku 2012 PDF Drukuj Email

Paweł stączek

Racławice po raz kolejny stały się areną zmagań, w których wzięli udział rolnicy reprezentujący różne regiony Polski. Okazją do tego były Wybory Chłopa Roku. W szranki stanęli reprezentanci izb rolniczych, Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników oraz Związku Młodzieży Wiejskiej. Podkarpacką Izbę Rolniczą reprezentował Paweł Stączek rolnik z Jaćmierza gm. Zarszyn wraz z utalentowaną małżonką oraz reprezentacją kobiet z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. W konkurencjach turniejowych nie miał sobie równych. Dlatego też, został zwycięzcą konkursu i przypadł mu w udziale tytuł CHŁOPA ROKU 2012.

Gratulujemy !

Galeria zdjęć z turnieju w Racławicach. >>>

 
115 - lat izb rolniczych na ziemiach polskich PDF Drukuj Email

 

 

20 kwietnia br. w Lesznie, Krajowa Rada Izb Rolniczych obchodziła jubileusz 15-lecia reaktywowania działalności izb rolniczych i 115-lecia istnienia izb na ziemiach polskich. Jubileusz ten był niezwykłym świętem i wydarzeniem. Był również okazją do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć oraz wyznaczenia nowych celów i zadań. Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Galeria zdjęć >>>

 
Minister Marek Sawicki w Boguchwale PDF Drukuj Email

Sawicki, Bury

16 kwietnia w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki spotkał się z delegatami samorządu rolniczego, doradcami rolnymi oraz z przedstawicielami podkarpackich instytucji i organizacji rolniczych. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele władz wojewódzkich na zaproszenie których szef resortu rolnictwa odwiedził nasz region.

Spotkanie ministra w Boguchwale z rolnikami zorganizowane przez Podkarpacką Izbę Rolniczą i Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego było kolejnym punktem wizyty ministra Sawickiego na Podkarpaciu. Wcześniej minister spotkał się z władzami województwa i dyrektorami instytucji rolniczych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

Spotkanie w Boguchwale było okazją do dyskusji na temat aktualnych problemów w rolnictwie. A tych jest niemało.

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia919293949596979899100następnaostatnia»

Strona 100 z 101
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych