Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Rolnik z Podkarpacia Chłopem Roku 2012 PDF Drukuj Email

Paweł stączek

Racławice po raz kolejny stały się areną zmagań, w których wzięli udział rolnicy reprezentujący różne regiony Polski. Okazją do tego były Wybory Chłopa Roku. W szranki stanęli reprezentanci izb rolniczych, Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników oraz Związku Młodzieży Wiejskiej. Podkarpacką Izbę Rolniczą reprezentował Paweł Stączek rolnik z Jaćmierza gm. Zarszyn wraz z utalentowaną małżonką oraz reprezentacją kobiet z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. W konkurencjach turniejowych nie miał sobie równych. Dlatego też, został zwycięzcą konkursu i przypadł mu w udziale tytuł CHŁOPA ROKU 2012.

Gratulujemy !

Galeria zdjęć z turnieju w Racławicach. >>>

 
115 - lat izb rolniczych na ziemiach polskich PDF Drukuj Email

 

 

20 kwietnia br. w Lesznie, Krajowa Rada Izb Rolniczych obchodziła jubileusz 15-lecia reaktywowania działalności izb rolniczych i 115-lecia istnienia izb na ziemiach polskich. Jubileusz ten był niezwykłym świętem i wydarzeniem. Był również okazją do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć oraz wyznaczenia nowych celów i zadań. Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Galeria zdjęć >>>

 
Minister Marek Sawicki w Boguchwale PDF Drukuj Email

Sawicki, Bury

16 kwietnia w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki spotkał się z delegatami samorządu rolniczego, doradcami rolnymi oraz z przedstawicielami podkarpackich instytucji i organizacji rolniczych. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele władz wojewódzkich na zaproszenie których szef resortu rolnictwa odwiedził nasz region.

Spotkanie ministra w Boguchwale z rolnikami zorganizowane przez Podkarpacką Izbę Rolniczą i Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego było kolejnym punktem wizyty ministra Sawickiego na Podkarpaciu. Wcześniej minister spotkał się z władzami województwa i dyrektorami instytucji rolniczych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

Spotkanie w Boguchwale było okazją do dyskusji na temat aktualnych problemów w rolnictwie. A tych jest niemało.

 

 

Więcej…
 
Spotkanie Ministra Sawickiego z rolnikami województwa podkarpackiego PDF Drukuj Email

sawicki

W dniu 16 kwietnia br, na zaproszenie Stanisława Bartmana - Prezesa Podkarpackiej Izby Rolniczej, gościł w Boguchwale Marek Sawicki Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas swojej wizyty spotkał się z rolnikami - członkami izby rolniczej. Na miejscu odbyła się konferencja prasowa z udziałem lokalnych mediów.

 
Hodowla strusia PDF Drukuj Email

strusPodkarpacka Izba Rolnicza otrzymała ofertę od Strusia Kraina & Mobax Dudka Motz Spółka Jawna ofertę na kompleksowe zaopatrzenie hodowli strusi  oraz skup i transport. Pełna oferta firmy do pobrania tutaj

 
ARiMR przyjmuje wnioski PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo, drodzy Rolnicy,

Podkarpacka Izba Rolnicza informuje: od 15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich, ONW oraz rolnośrodowiskowe. Wnioski można składać do 15 maja osobiście w biurach powiatowych agencji lub przez Internet.

"Rolniku składając wniosek wcześniej oszczędzisz swój czas i unikniesz kolejek!"

Stanisław Bartman
Prezes Zarządu
Podkarpackiej Izby Rolniczej.

 
«pierwszapoprzednia919293949596następnaostatnia»

Strona 95 z 96
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych