Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Konferencja COPA-COGECA w Brukseli PDF Drukuj Email

W dniu 6 lutego br. w centrum konferencyjnym „The Square” w Brukseli odbyło się wspólne nadzwyczajne posiedzenie Prezydiów komitetów COPA-COGECA. W konferencji uczestniczyło ponad 400 przedstawicieli oraz działaczy związków i organizacji rolnych z ok. 20 państw Unii Europejskiej. Polskę reprezentowała 70 osobowa delegacja w skład której weszli przedstawiciele Krajowej Rady Izb Rolniczych, NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, Kółek Rolniczych oraz Rolniczych Zrzeszeń Branżowych. Województwo Podkarpackie reprezentowali: delegat do KRIR Wiesław Kubicki, Dyrektor biura Podkarpackiej Izby Rolniczej Arkadiusz Bęben oraz Zofia Kalamarz reprezentująca Kółka Rolnicze.
Celem spotkania było ukazanie jak ważna jest silna Wspólna Polityka Rolna z silnym budżetem w przededniu szczytu szefów rządów i państw Unii Europejskiej odbytego w dniach 7 i 8 lutego poświęconego porozumienia w sprawie Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2014 – 2020.

 

Galeria zdjęć

 
Lista zalecanych do uprawy odmian PDF Drukuj Email

 

W poniższym pliku prezentujemy listę zalecanych do uprawy odmian na 2013 dla: pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżyta ozimego, żyta ozimego, jęczmienia jarego, jęczmienia ozimego, owsa, rzepaku ozimego i rzepaku jarego.

 

Lista zalecanych do uprawy odmian

 
85-lecie Związku Młodzieży Wiejskiej WICI PDF Drukuj Email

 

Arkadiusz Bęben i Jerzy Bator z Podkarpackiej Izby Rolniczej uczestniczyli w jubileuszowym spotkaniu Związku Młodzieży Wiejskiej „Wici”, które odbyło się 21  stycznia w Boguchwale.

85 rocznicę powstania organizacja uczciła podczas konferencji zorganizowanej przez Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej „WICI” i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego pn. „Młody rolnik, a nowa perspektywa finansowa Wspólnej Polityki Rolnej 2014-2020” .

Więcej…
 
Wizyta tureckiej delegacji w województwie podkarpackim PDF Drukuj Email

23 stycznia Podkarpacka Izba Rolnicza gościła 10. osobową delegację z Turcji. Przedstawiciele tureckich rolników i instytucji rządowych przyjechali na Podkarpacie na zaproszenie rzeszowskiej firmy EDU-IT uczestniczącej w projekcie „Nowoczesne Technologie Rolnicze” realizowanym w ramach unijnego programu Leonardo da Vinci. Celem wizyty była ocena stopnia rozwoju polskiego rolnictwa po wstąpieniu Polski do UE oraz ocena różnych form wsparcia z których w ostatnich latach korzystali polscy rolnicy.

Więcej…
 
Konferencja pt. „Szkoła ma uczyć, a nie tuczyć" PDF Drukuj Email

 

Stanisław Bartman, Jerzy Bator i Arkadiusz Bęben z Podkarpackiej Izby Rolniczej uczestniczyli w konferencji, która odbyła się 21 stycznia w podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim.

Inicjatorem zorganizowania debaty, której motywem przewodnim było hasło „Szkoła ma uczyć, a nie tuczyć” był Jan Bury, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL, marszałek Mirosław Karapyta oraz Dariusz Sobieraj, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Konferencja w Rzeszowie rozpoczęła regionalną debatę na temat śmieciowego jedzenia w polskich sklepikach szkolnych. Projekt ustawy eliminującej niezdrową żywność ze szkół został jesienią ub.r. przygotowany przez Klub Parlamentarny PSL.

Więcej…
 
Konferencja „Zmiany w zakresie WPR po 2013" PDF Drukuj Email

 

17.12.2012 roku w Boguchwale w budynku Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyła się konferencja, której tematem były „Zmiany w zakresie Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku”. Zgodnie z programem konferencji po przywitaniu zaproszonych gości odbyły się dwa wykłady. Pierwszy dotyczący Wspólnej Polityki Rolnej w latach 2014-2020, poprowadził Andrzej Wróbel – dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie. Drugi wykład na temat Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich poprowadził Wiesław Baranowski – dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. Na zakończenie konferencji przewidziano prezentacje regionalnych i tradycyjnych produktów żywnościowych.

Galeria zdjęć

 
«pierwszapoprzednia919293949596979899100następnaostatnia»

Strona 95 z 101
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych