Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Konferencja o przyszłości małych gospodarstw rolnych PDF Drukuj Email

Wspieranie lokalnych rynków, produkcja żywności wysokiej jakości, sprzedaż bezpośrednia z gospodarstwa, poszukiwanie dodatkowych źródeł dochodów – takie są m.in. sposoby na poprawę sytuacji ekonomicznej małych gospodarstw rolnych, które dominują w południowo-wschodniej Polsce.

O przyszłości drobnych gospodarstw rolnych dyskutowali 14-15 lutego w Chotowej koło Dębicy naukowcy, przedstawiciele instytucji rolniczych z województwa podkarpackiego oraz pięciu izb rolniczych reprezentujących makroregion podczas konferencji „Drobne gospodarstwa rolne w rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich” zorganizowanej w ramach Porozumienia Izb Rolniczych Polski Południowo-Wschodniej. Spotkanie zorganizowała Podkarpacka Izba Rolnicza wspólnie z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie i izbami rolniczymi zrzeszonymi w ramach Porozumienia Izb Polski Południowo-Wschodniej.

Więcej…
 
Oszuści podszywają się pod Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa PDF Drukuj Email

 

Rolnik z Iwierzyc dostał pismo z zachętą wpłaty 246 zł, która ma mu pomóc w uzyskaniu dopłat bezpośrednich. Zgłosił się z nim do powiatowego oddziału ARiMR, bo był przekonany, że to agencja żąda od niego wpłaty. Na piśmie jest logo przypominające logo naszej agencji, a na przelewie podany warszawski adres, który może sugerować, że wysyła je nasza centrala - wyjaśnia Marek Ordyczyński, dyrektor podkarpackiego oddziału ARiMR.

Więcej…
 
Konferencja COPA-COGECA w Brukseli PDF Drukuj Email

W dniu 6 lutego br. w centrum konferencyjnym „The Square” w Brukseli odbyło się wspólne nadzwyczajne posiedzenie Prezydiów komitetów COPA-COGECA. W konferencji uczestniczyło ponad 400 przedstawicieli oraz działaczy związków i organizacji rolnych z ok. 20 państw Unii Europejskiej. Polskę reprezentowała 70 osobowa delegacja w skład której weszli przedstawiciele Krajowej Rady Izb Rolniczych, NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, Kółek Rolniczych oraz Rolniczych Zrzeszeń Branżowych. Województwo Podkarpackie reprezentowali: delegat do KRIR Wiesław Kubicki, Dyrektor biura Podkarpackiej Izby Rolniczej Arkadiusz Bęben oraz Zofia Kalamarz reprezentująca Kółka Rolnicze.
Celem spotkania było ukazanie jak ważna jest silna Wspólna Polityka Rolna z silnym budżetem w przededniu szczytu szefów rządów i państw Unii Europejskiej odbytego w dniach 7 i 8 lutego poświęconego porozumienia w sprawie Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2014 – 2020.

 

Galeria zdjęć

 
Lista zalecanych do uprawy odmian PDF Drukuj Email

 

W poniższym pliku prezentujemy listę zalecanych do uprawy odmian na 2013 dla: pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżyta ozimego, żyta ozimego, jęczmienia jarego, jęczmienia ozimego, owsa, rzepaku ozimego i rzepaku jarego.

 

Lista zalecanych do uprawy odmian

 
85-lecie Związku Młodzieży Wiejskiej WICI PDF Drukuj Email

 

Arkadiusz Bęben i Jerzy Bator z Podkarpackiej Izby Rolniczej uczestniczyli w jubileuszowym spotkaniu Związku Młodzieży Wiejskiej „Wici”, które odbyło się 21  stycznia w Boguchwale.

85 rocznicę powstania organizacja uczciła podczas konferencji zorganizowanej przez Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej „WICI” i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego pn. „Młody rolnik, a nowa perspektywa finansowa Wspólnej Polityki Rolnej 2014-2020” .

Więcej…
 
Wizyta tureckiej delegacji w województwie podkarpackim PDF Drukuj Email

23 stycznia Podkarpacka Izba Rolnicza gościła 10. osobową delegację z Turcji. Przedstawiciele tureckich rolników i instytucji rządowych przyjechali na Podkarpacie na zaproszenie rzeszowskiej firmy EDU-IT uczestniczącej w projekcie „Nowoczesne Technologie Rolnicze” realizowanym w ramach unijnego programu Leonardo da Vinci. Celem wizyty była ocena stopnia rozwoju polskiego rolnictwa po wstąpieniu Polski do UE oraz ocena różnych form wsparcia z których w ostatnich latach korzystali polscy rolnicy.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia919293949596979899100następnaostatnia»

Strona 94 z 100
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych