Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Piknik Mleczny PDF Drukuj Email

piknik mleczny

23 czerwca w Boguchwale Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Mleczny, mający na celu promowanie spożycia produktów mlecznych. Piknik został sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka. Na imprezie można było dokonać degustacji wielu produktów i przetworów mlecznych wystawionych przez okręgowe spółdzielnie mleczarskie, oraz przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Izba zadbała również o rozrywkową część pikniku przygotowując różne konkursy z nagrodami. Największym zainteresowaniem wśród dorosłych cieszył się konkurs dojenia sztucznej krowy, natomiast dzieciom najwięcej radości sprawiła loteria fantowa.

 

Galeria zdjęć z pikniku

 
Piknik Mięsny w Kraczkowej PDF Drukuj Email

Piknik mięsny

17 czerwca w Kraczkowej Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Mięsny, który promował spożycie produktów i przetworów z mięsa wołowego. Piknik został sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego. W trakcie pikniku odwiedzający mieli okazje skosztować smakowitych potraw z mięsa wołowego przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z terenu województwa podkarpackiego, a także wziąć udział w wielu wspaniałych konkursach z nagrodami. Głównym punktem pikniku był konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z wołowiny, w którym zwyciężyło koło gospodyń z Brzeżanki z powiatu strzyżowskiego. Nagrodą w konkursie była mikrofalówka ufundowana przez Wiceministra Skarbu Państwa, Jana Burego.

 

Galeria zdjęć z pikniku

 
Zasady wsparcia dla grup producentów owoców i warzyw PDF Drukuj Email

apple

W związku z zapytaniem złożonym przez Posła do Parlamentu Europejskiego dr Czesława Siekierskiego ws. zmian zasad wsparcia dla grup producentów owoców i warzyw, przedstawiamy odpowiedź udzielonąprzez komisarza Daciana Ciolosa w imieniu Komisji.

Załączamy także treść zapytania Posła.

Odpowiedź KE

Zapytanie Posła Czesława Siekierskiego

 
Ubezpieczenie zdrowotne rolników PDF Drukuj Email

Pismo Prezesa KRUS dotyczące wdrażania przez KRUS przepisów ustawy z dnia 13 stycznia 2012 r. o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za 2012 r.

Pismo do pobrania

 
Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych PDF Drukuj Email

Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie Uchwałą Nr 134/3061/12 z dnia 30 kwietnia 2012 r. ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w 2012 r. w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Materiały oraz informacje na temat ogłoszonego konkursu zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego www.umwp.podkarpackie.pl, jak również udostępnione są na miejscu w Oddziale Rolnictwa i Rozwoju Wsi Departamentu Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w pokoju nr 401 oraz 403, oraz telefonicznie pod nr tel. (17)7476343 lub (17)7476712

Link konkursu

 
XIII Festiwal Kwiatów w Albigowej w dniu 22 lipca 2012 r. PDF Drukuj Email

RóżaInformujemy, że w dniu 22 lipca w Albigowej odbędzie się XIII Festiwal Kwiatów. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w imprezie miłośników kwiatów, ogrodników – kwiaciarzy, artystów ludowych, miłośników folkloru, członkinie KGW, dzieci i młodzież, organizacje i instytucje pracujące dla dobra wsi.
Podczas Festiwalu będzie miał miejsce także jubileusz 150-lecia powstania i działalności Kółek Rolniczych na ziemiach polskich.
Organizatorzy zapraszają uczniów szkół z terenu gminy Łańcut do udziału w konkursie plastycz­nym i recytatorskim, wszystkich zainteresowanych do konkursu literackiego oraz Zarządy KGW do udziału w Kwietnym Korowodzie pod hasłem: „Dostojna Róża Jubilatom”. Tematyka konkursów związana będzie z hasłem imprezy.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia91929394następnaostatnia»

Strona 92 z 94
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych