Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Preferencyjna linia kredytowa na wznowienie produkcji PDF Drukuj Email

Informujemy, że w odpowiedzi na wniosek Wicewojewody Podkarpackiego z dnia 30 lipca br. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 8 sierpnia br. wyraził zgodę na uruchomienie procedury otwarcia preferencyjnej linii kredytowej na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych poszkodowanych w wyniku deszczu nawalnego i gradu na terenie gminy Narol.

 
Oferta kupna czarnych porzeczek PDF Drukuj Email

Informujemy, że do Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie zwrócili się przedstawiciele ukraińskiej firmy rolnej „Grano" zainteresowanej zakupem w Polsce czarnych porzeczek. W razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji na temat oferty prosimy o bezpośredni kontakt z przedstawicielem w/w firmy. Dane do kontaktu: tel. 380 44 279 12 98, fax 380 44 278 11 40, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , strona internetowa www.kiev.trade.gov.pl.

Przekazując powyższe jednocześnie informujemy, iż Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie nie weryfikuje informacji przekazywanych przez ukraińskie firmy i nie pośredniczy w rozmowach na temat potencjalnej współpracy z tymi firmami.

 
Proces uproszczenia WPR Unii Europejskiej PDF Drukuj Email

Informujemy, że w nawiązaniu do trwającego procesu upraszczania oraz dyskusji dotyczącej przyszłego kształtu Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej, na stronie Agencji Rynku Rolnego w zakładce „WPR po 2013" zostało zamieszczone zaproszenie dla uczestników rynku rolno-spożywczego w Polsce do zgłaszania propozycji związanych z wyeliminowaniem nadmiernych obciążeń administracyjnych funkcjonujących w mechanizmach administrowanych przez ARR wraz z artykułem dotyczącym tego procesu. Otrzymane propozycje będą poddane wnikliwej analizie, a następnie przekazywane za pośrednictwem MRiRW, do wykorzystania w trakcie dyskusji na forum Komisji Europejskiej oraz Rady UE, stanowiąc cenny wkład w proces uproszczenia technicznego przepisów i procedur dotyczących WPR.

LINK do zakładki „WPR po 2013"

 
Terminowość zgłoszeń zdarzeń zwierzęcych PDF Drukuj Email

W wielu przypadkach rolnicy nie dotrzymują ustawowych terminów zgłaszania zdarzeń zwierzęcych do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zgodnie z ustawą o systemie identyfikacji zwierząt. Skutkiem tego jest nie tylko nieaktualność Centralnej Bazy Danych Systemu IRZ, ale może wpłynąć na obniżenie należnej płatności z tytułu dopłat bezpośrednich i wsparcia specjalnego do krów i owiec. Mając to na uwadze prosimy zapoznać się z treścią poniższego pliku.

Plik do pobrania IRZ

 
Półkolonia w Zarzeczu PDF Drukuj Email

kolonia

Od 9 do 20 lipca 2012r. w Zabytkowym Pałacu w Zarzeczu po raz drugi miała miejsce półkolonia, której organizatorem była Krajowa Rada Izb Rolniczych, a finansowali ją Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Gmina Zarzecze oraz rodzice uczestników. Półkolonia liczyła 122 uczestników w wieku od 6 do 16 lat z terenu gminy Zarzecze.

Półkolonia to aktywny i jedyny wypoczynek połączony z poznawaniem regionu, rozwijający twórcze myślenie i pracę zespołową, to także idealny czas dla dzieci, które po raz pierwszy były na półkolonii, jak również dla wszystkich, którzy chcieli ciekawie i aktywnie spędzić wakacyjny czas.

Więcej…
 
Zaproszenie ARR do udziału w spotkaniu informacyjnym PDF Drukuj Email

Agencja Rynku Rolnego zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące Branżowego Programu Promocji, które odbędzie się 20 lipca 2012 r. w siedzibie ARR przy ulicy Nowy Świat 6/12 w Warszawie. Więcej informacji na temat możliwości udziału w spotkaniu można znaleźć na stronie ARR pod LINKIEM

 
«pierwszapoprzednia919293949596następnaostatnia»

Strona 92 z 96
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych