Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Odpowiedź MRiRW na Memoriał Podkarpacki PDF Drukuj Email

 

W załączniku znajduje się odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na Memoriał Podkarpacki.

 

Pismo MRiRW

 
Komunikaty Głównego Inspektoratu Weterynarii PDF Drukuj Email

 

Afrykański pomór świń (ASF)

Ujawnione przypadki oznakowania zwierząt (koniowatych) mikrochipami oraz dokonywania ich rejestracji i identyfikacji poprzez sporządzenie opisów w celu wydania paszportów, pomimo niekompletnego zgłoszenia do rejestru

 
Wybory Chłopa Roku 2013 PDF Drukuj Email

W niedziele 28 kwietnia w Racławicach odbyły się po raz XIX Wybory Chłopa Roku. Celem imprezy jest upowszechnianie kultury wiejskiej, prezentacja tradycji i zwyczajów polskiej wsi i promocja regionu reprezentowanego przez poszczególnych kandydatów. By zdobyć tytuł Chłopa Roku uczestnicy konkursu rywalizowali w konkurencjach takich jak: prezentacja stroju regionalnego i regionu, taniec regionalny z przyśpiewką, cięcie klocka drewnianego przy użyciu piły kabłąkowej na czas, ubijanie masła, test wiedzy z zakresu BHP w rolnictwie, produkcji roślinnej, zwierzęcej oraz dotacji unijnych. Chłopem Roku 2013 został Paweł Łapeta z miejscowości Baby w województwie śląskim. Reprezentant województwa podkarpackiego Tomasz Furman z Jodłowej zajął II miejsce.

 

Galeria zdjęć

 
Wojewódzki Finał Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii PDF Drukuj Email

Sylwia Łyko z Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu wygrała wojewódzki finał Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii zorganizowany w Boguchwale 26 kwietnia przez Podkarpacki Związek Młodzieży Wiejskiej. Mateusz Pociask, Monika Wiśniowska, Mateusz Siwik i Mateusz Szlachta, uczniowie ponadgimnazjalnych szkół rolniczych i technicznych z Podkarpacia zajęli kolejne miejsca w finale.W wojewódzkim finale wzięło udział 17 laureatów eliminacji szkolnych. Finałowy sprawdzian z wiedzy odbył się w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Zakres tematyczny zmagań konkursowych obejmował zagadnienia z zakresu energii słonecznej w tym fotowoltaiki, energii wiatrowej, energii wodnej, biomasy w odnawialnych źródłach energii, przedsiębiorczości i ochrony środowiska. Poruszane były też zagadnienia legislacyjne oraz kwestie pozyskiwania środków na dofinansowanie projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Więcej…
 
Memoriał Podkarpacki PDF Drukuj Email

 

Uczestnicy Konferencji Naukowo-Technicznej pt. „Drobne gospodarstwa rolne w rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich”, która odbyła się w dniach 14-15 lutego 2013 r. w Chotowej (woj. podkarpackie), deklarują potrzebę podtrzymywania i wzbogacenia wieloaspektowego wspierania gospodarstw socjalnych i drobnotowarowych zwanych dalej gospodarstwami drobnymi.

Więcej…
 
XXV Międzynarodowe Targi Agroprzemysłu PDF Drukuj Email

 

XXV Międzynarodowe Targi AgroPrzemysłu "AGRO-2013" odbędą się 22-25 maja w Kijowie. Targi cieszą się dużym uznaniem na świecie jako największe i najbardziej obiecujące wydarzenie w sektorze rolniczym na Ukrainie. Wszystkie poprzednie edycje targów zostały pozytywnie przyjęte przez wystawiające i odwiedzające firmy. Z roku na rok rośnie liczba krajowych i zagranicznych wystawców reprezentujących różne sektory agrobiznesu: rolnictwo, przetwórstwo spożywcze, rybołówstwo oraz inżynierie rolnicza. Więcej informacji na stronie www.agroexpo.com.ua

 

Informacje ogólne

Umowa uczestnictwa

Warunki uczestnictwa

Załącznik 3-4

Załącznik 5

Załącznik 6

Załącznik 7

 
«pierwszapoprzednia919293949596979899100następnaostatnia»

Strona 92 z 101
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych