Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Piknik Wieprzowy PDF Drukuj Email

7 lipca w Soninie Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Wieprzowy, który promował spożycie produktów i przetworów z mięsa wieprzowego. Piknik został sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. W trakcie pikniku odwiedzający mieli okazje skosztować smakowitych potraw z mięsa wieprzowego przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z terenu województwa podkarpackiego, a także wziąć udział w wielu wspaniałych konkursach z nagrodami. Głównym punktem pikniku był konkurs kulinarny na najlepszy schab na zimno, w którym zwyciężyło koło gospodyń z Kraczkowej. Koło to przygotowało schab pieczony w chlebie.

 

Galeria zdjęć

 
Dopłaty do materiału siewnego PDF Drukuj Email

 

Agencja Rynku Rolnego wstępnie podsumowała dopłaty do materiału siewnego w 2013

Do dnia 08.07.2013 r. ARR rozpatrzyła ponad 41 tys. wniosków.

Jednym z podstawowych czynników gwarantujących zwiększenie plonów oraz ich jakości jest wykorzystanie do siewu/sadzenia elitarnego bądź kwalifikowanego materiału siewnego. Od 2007 r. Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania rekompensujące rolnikom części kosztów zakupu materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany, mające na celu zwiększenie ilości stosowanego materiału siewnego w polskich gospodarstwach. Podstawą do stworzenia powyższego systemu wsparcia był opracowany w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Program poprawy jakości produktów rolnych poprzez zwiększenie zużycia kwalifikowanego materiału siewnego”.

Więcej…
 
Zagrożenie przeniesienia afrykańskiego pomoru świń PDF Drukuj Email

 

W związku z zagrożeniem wystąpienia pomoru afrykańskiego świń (ASF) na terytorium Polski poniżej zamieszczamy opracowanie dotyczące przeniesienia ww. choroby z terytorium Białorusi oraz Federacji Rosyjskiej do Polski. Bieżące informacje na temat aktualnej sytuacji epizootycznej odnośnie ww. jednostki chorobowej zamieszczane są na stronie internetowej Głównego Lekarza Weterynarii - www.wetgiw.gov.pl oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii - http://wiw.krosno.pl.

Opracowanie

 
Wakacyjny konkurs na najciekwaszą relację z wizyty w Zagrodzie Edukacyjnej PDF Drukuj Email

 

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie rekomenduje, aby w ramach organizowanych kolonii, półkolonii i innych form wypoczynku letniego uwzględnić wyjazdy do gospodarstw edukacyjnych, będących członkami Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Zagroda Edukacyjna to propozycja poznania i doświadczenia pracy rolnika w bezpośrednim kontakcie z codziennym rytmem gospodarstwa, gamą kolorów, kształtów, dźwięków, zapachów i smaków wsi. Zagrody proponują zindywidualizowane programy edukacyjne, wynikające z profilu gospodarstwa i pasji gospodarzy. Oferta obejmuje pokazy i warsztaty aktywnie angażujące w zajęcia zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Zajęcia w zagrodach edukacyjnych prowadzone są zgodnie z ofertą i cennikiem poszczególnych gospodarstw. Oferta wszystkich gospodarstw skupionych w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych oraz szczegółowe informacje na temat sieci dostępne są na stronie www.zagrodaedukacyjna.pl.

Więcej…
 
Piknik Zbożowy 2013 PDF Drukuj Email

29 czerwca w Boguchwale Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Zbożowy, mający na celu promowanie spożycia produktów zbożowych. Piknik został sfinansowany z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Produktów Zbożowych. Na imprezie można było dokonać degustacji wielu produktów i przetworów zbożowych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Izba zadbała również o rozrywkową część pikniku przygotowując różne konkursy z nagrodami. Największym zainteresowaniem wśród dorosłych cieszył się konkurs łowienia gniazdek makaronowych za pomocą wędki, natomiast dzieciom najwięcej radości sprawiła loteria fantowa.

 

Galeria zdjęć

 
Zmiany w dopłatach do materiału siewnego PDF Drukuj Email

 

Od 13 czerwca 2013 r. ulegną zmianie zapisy w Warunkach uzyskania dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie. Rolnicy będą mogli ubiegać się również o dopłatę z tytułu zużycia do siewu materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany soi oraz pszenicy twardej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia919293949596979899100następnaostatnia»

Strona 91 z 101
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych