Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Materiały pomocnicze dla hodowców świń PDF Drukuj Email
W związku z wejściem w życie w dniu 28 lutego 2018 r. przepisów rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz. U. poz. 360), określającego dodatkowe wymagania dla hodowców świń na terytorium kraju znajdującym się poza obszarami objętymi restrykcjami w związku z występowaniem ASF (w tym terenu całego województwa podkarpackiego), w załączeniu przekazuję do wiadomości i wykorzystania opracowane w Głównym Inspektoracie Weterynarii dokumenty, które mogą służyć jako materiał pomocniczy dla hodowców trzody chlewnej w zakresie realizacji wymagań wynikających z ww. rozporządzenia.
Więcej…
 
Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2018 PDF Drukuj EmailKrzysztof Furdyna, młody rolnik z gminy Tuszów Narodowy został zwycięzcą Wojewódzkiej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, zdobywając największą ilość punktów zarówno z testu pisemnego, jak i z odpowiedzi ustnej i z zadania praktycznego
.

To nie pierwszy jego sukces w odbywającym się corocznie wojewódzkim finale tego konkursu. W ubiegłych dwóch latach Krzysztof Furdyna również był laureatem wojewódzkiego etapu konkursu, a w roku 2016 zajął drugie miejsce w ogólnokrajowym finale Olimpiady. Na kolejnych miejscach uplasowali się niezwyciężeni w tym roku uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu. Drugie miejsce zajął Paweł Michalski, trzecie Patryk Pietras, czwarte Wojciech Krupski, a piąte Kamil Ozimek.

Finał XXXVI edycji Wojewódzkiej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych odbył się 23 lutego 2018 roku w Podkarpackiej Izbie Rolniczej w Trzebownisku. Inicjatorem i głównym organizatorem tego przedsięwzięcia był Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej, przy współudziale rzeszowskiej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, rzeszowskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale i Podkarpackiej Izby Rolniczej, której prezes Stanisław Bartman objął Olimpiadę honorowym patronatem.

Więcej…
 
Dla producentów tytoniu PDF Drukuj Email

W dniu 15 grudnia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy o organizacji niektórych rynków rolnych, na mocy której Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, zobowiązany jest do monitorowania oraz nadzorowania krajowej uprawy tytoniu oraz produkcji i obrotu surowcem tytoniowym w Polsce celem ograniczenia szarej strefy (więcej informacji w załączniku).

Załącznik

 
Plan białkowy dla Europy PDF Drukuj Email

Komisja Europejska na podstawie obecnej wiedzy oraz inicjatyw podejmowanych zarówno w poszczególnych krajach jak i w całej UE zamierza opublikować pod koniec 2018 r. raport w sprawie „Planu białkowego dla Europy”. Wiedza wynikająca z raportu będzie przydatna w rozwoju i zwiększeniu źródeł białka pochodzenia roślinnego w UE. W związku z powyższym  Komisja Europejska opracowała ankietę, którą należy wypełnić w terminie 23 marca 2018 r. Zachęcamy wszystkich rolników do udziału w konsultacjach. Ankieta dostępna jest niestety tylko w języku angielskim. Odpowiedzi oczywiście można udzielać w języku polskim. Aby ułatwić Państwu udział w konsultacjach – przygotowaliśmy robocze tłumaczenie pytań i odpowiedzi (w załączeniu).

Załącznik

 
Centralne Targi Rolnicze 2018 PDF Drukuj Email

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia odbędą się Centralne Targi Rolnicze w Centrum Targowo – Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo  w Nadarzynie pod Warszawą.

Poniżej zamieszczamy  link przekierowujący do strony zawierającej więcej szczegółów na ten temat.

https://warsawexpo.eu/wydarzenie/centralne-targi-rolnicze-2018/

 
Europejskie Forum Rolnicze PDF Drukuj Email

Zapraszamy na Europejskie Forum Rolnicze, które odbędzie się w Jasionce k/Rzeszowa w dniach 23-24.03.2018 r. Prosimy o zwrócenie uwagi na to, że formularz zgłoszeniowy składa się z dwóch części – Arkusz I dzień (24.03.2018) oraz Arkusz II dzień (23.03.2018).

 

List intencyjny

Plan dzień 1

Plan dzień 2

Formularz dla organizacji

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 86
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych