Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Porozumienie o współpracy PDF Drukuj Email
5 lutego 2019 roku w siedzibie Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku Stanisław Bartman prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej, Teresa Pamuła dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Robert Pieszczoch dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale podpisali porozumienie o współpracy instytucji rolniczych, mającej na celu ułatwienie podkarpackim rolnikom składanie tegorocznych wniosków o płatności bezpośrednie. Na mocy podpisanego porozumienia strony zobowiązały się do wspólnego działania podczas zbliżającej się kampanii składania wniosków obszarowych. Sygnatariusze porozumienia będą współpracować ze sobą podczas kampanii składania wniosków obszarowych, będą wspólnie organizować szkolenia z zakresu PROW 2014 – 2020 m.in. z Płatności Bezpośrednich na rok 2019 oraz z obsługi wniosku o te płatności za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

 
Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH PDF Drukuj Email

Zbliżają się Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH, organizowane wspólnie z MTAS i Konferencją FruitPRO. Targi Kielce serdecznie zapraszają  do odwiedzenia targów oraz udziału w konferencjach. Przez dwa dni - 13 i 14 lutego - trwać będzie Konferencja Sadownicza FruitPRO z udziałem międzynarodowych ekspertów, a 14 lutego w programie jest Konferencja Warzywnicza. Udział we wszystkich wydarzeniach jest nieodpłatny. Program targów zamieszczony został na stronie www.horti-tech.pl Zaproszenie dla zwiedzającego można otrzymać po zarejestrowaniu się z wykorzystaniem banera poniżej i na stronie targów. Udział w Konferencji FruitPRO można zgłosić na stronie: www.fruitpro.pl

 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Ropczycach PDF Drukuj Email
18 stycznia 2019 r. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Ropczycach podczas którego przedstawiciele ropczyckiego samorządu rolniczego przedyskutowali aktualną sytuację w rolnictwie. W trakcie posiedzenia ropczyccy delegaci domagali się ponownej weryfikacji map związanych z nową delimitacją ONW w kierunku pozostawienia na nich miejscowości z powiatu ropczycko - sędziszowskiego, które dotychczas korzystały ze wsparcia w ramach ONW. Poza tym ponowili wniosek o zwiększenie monitoringu liczebności zwierząt dzikożyjących (saren, lisów, łosi, wilków) oraz zobowiązali zarząd Izby do zorganizowania konferencji na temat programu azotanowego.

Więcej…
 
Studia Podyplomowe SGGW PDF Drukuj Email

Na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie został uruchomiony nabór na czwartą edycję studiów podyplomowych „Turystyka i edukacja leśna na terenach niezurbanizowanych”. Patronat nad studiami objęła Polska Organizacja Turystyczna. Studia adresowane są do wszystkich osób zawodowo zajmujących się turystyką, ochroną środowiska, edukacją ekologiczną, udostępnieniem i zagospodarowaniem turystyczno-rekreacyjnym terenów niezurbanizowanych. Rekrutacja trwa do 31. 01. 2019 roku. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi programu studiów, warunków rekrutacji dostępnymi na stronie www.sptl.sggw.pl

 

 
Konferencja "Nowoczesna Produkcja - Świnie" PDF Drukuj Email

Redakcja miesięcznika „Farmre” i „Farmer.pl” zapraszają na konferencję „Nowoczesna Produkcja – Świnie“. Jest to coroczne spotkanie dedykowane producentom żywca wieprzowego na którym poruszone zostaną najbardziej palące problemy branży. Spotkanie odbędzie się 30 stycznia b.r. w miejscowości Wieniec-Zdrój k. Włocławka. W załączeniu przesyłam zaproszenie zawierające szczegółowy plan spotkania.

 

Zaproszenie

 
Centralne Targi Rolnicze 2019 PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 98
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych