Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
IV Narodowy Dzień Mlecznej Fermy PDF Drukuj Email

Informujemy, że 6.09.2019 roku na terenie Kombinatu Rolniczego w Kietrzu odbędzie się  „IV Narodowy Dzień Mlecznej Fermy” , który będzie poświęcony przede wszystkim różnym aspektom związanym z żywieniem bydła mlecznego oraz funkcjonowaniem farmy mlecznej.

W  wydarzeniu weźmie udział ok. 350 osób (przede wszystkim dyrektorzy i managerowie farm) z całej Polski.  Narodowy Dzień Mlecznej Fermy będzie składał się z trzech głównych elementów:

  • części konferencyjnej, poświęconej teoretycznym aspektom żywienia bydła mlecznego, nowym rozwiązaniom i technologiom,
  • części praktycznej, tj. prezentacji odmian kukurydzy oraz najnowocześniejszych maszyn rolniczych na polach demonstracyjnych,
  • części praktycznej na gospodarstwie, tj. zwiedzania gospodarstwa oraz obecnych tam technologii wraz z prezentacją i omówieniem tych rozwiązań, audytu stołu paszowego i  analizie paszy pochodzącej z różnych wozów paszowych przez dr Zbigniewa Lacha oraz wiele innych atrakcji.

„IV Narodowy Dzień Mlecznej Fermy” stanowi dla hodowców oraz przedsiębiorców z branży mleczarskiej niepowtarzalną okazję do podniesienia swoich kwalifikacji, wymienienia się doświadczeniami oraz kontaktami z potencjalnymi kontrahentami, a co za tym idzie – rozwojem polskiego przemysłu mleczarskiego.

 
Znakowanie i wymagania jakościowe świeżych owoców, warzyw oraz ziemniaków PDF Drukuj Email

Podkarpacki Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przesyła informację o znakowaniu i wymaganiach jakościowych świeżych owoców, warzyw oraz ziemniaków.

Pismo

 
Informacja dotzcyca produkcji i zbycia surowca tytoniowego PDF Drukuj Email

 

Pismo KOWR

 
Wniosek dotyczący dopłat za dobrostan zwierząt w przypadku hodowli trzody chlewnej na ściółce wraz z odpowiedzią MRiRW PDF Drukuj Email

 

Treść wniosku

Treść Odpowiedzi z MRiRW

 
Pomoc z PROW dla rolników poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF PDF Drukuj Email

W terminie 29 marca - 28 czerwca 2019 r. rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi, bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie  wsparcia. Pomoc udzielana jest w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof", które finansowane jest z budżetu PROW 2014 - 2020. Wnioski można składać w oddziałach regionalnych ARiMR, za pośrednictwem biura powiatowego Agencji lub wysłać je do właściwego oddziału regionalnego rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej. Poniżej link do programu dot. naboru wniosków w związku z ASF.

 

https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pomoc-z-prow-dla-rolnikow-poszkodowanych-w-wyniku-klesk-zywiolowych-lub-asf.html

 
Szkolenia dla podmiotów doradczych PDF Drukuj Email

ARiMR informuje, że planowane jest jednodniowe szkolenie z zakresu obsługi wniosków w ramach operacji „Modernizacja gospodarstw rolnych” i „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” dla podmiotów doradczych oraz osób wypełniających wnioski o przyznanie pomocy w zakresie działań PROW 2014-2020, które odbędzie się 5 kwietnia br. Szkolenia przeprowadzą pracownisy z ARiMR, którzy przedstawią zmiany oraz nowe wymagania w zakresie przygotowania dokumentacji aplikacyjnej w przypadku ubiegania się o przyznanie pomocy. W przypadku zainteresowania – proszę o zgłaszanie się bezpośrednio do ARiMR, zostało jeszcze ok. 40 miejsc.

https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-zaprasza-doradcow-na-szkolenie-z-zasad-przyznawania-pomocy-oraz-przygotowania-wnioskow-aplik.html

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 101
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych