Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Dzień Soi PDF Drukuj Email

 

 

Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi

Naukowo Badawcze Centrum Rozwoju Soi „AgeSoya” Sp. z o.o.

Uniwersytet Rzeszowski w Rzeszowie

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach

ZAPRASZAJĄ

na Dzień Soi połączony z prezentacją projektu BIOSOYCOAT

w dniu 6 września 2018 r.

Więcej…
 
Posiedzenie Zarządu PDF Drukuj Email17 sierpnia w Podkarpackiej Izbie Rolniczej odbyło się posiedzenie Zarządu. Jedną z omawianych spraw było wydanie opinii w sprawie przedłużenia dzierżawy nieruchomości rolnych położonych w gminie Boguchwała o całkowitej powierzchni 89,38 ha dla rolnika z gminy Iwierzyce. Po długich dyskusjach z przedstawicielami rolników z gminy Boguchwała i dotychczasowym dzierżawcą, Zarząd podjął niejednogłośną decyzję o przedłużeniu dzierżawy.

 
Zaproszenie KOWR na Pokaz Koni Arabskich PDF Drukuj Email

Polski Klub Wyścigów Konnych oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa serdecznie zapraszają na Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, który odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia br. W tym roku, z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miejscem Pokazu będzie warszawski Tor Wyścigów Konnych Służewiec.

Narodowy Pokaz to wydarzenie, na którym od lat prezentowane są najpiękniejsze konie z państwowych i prywatnych stadnin. W ciągu trzech dni rywalizacji zaprezentuje się około stu wyjątkowych koni. Będą one oceniane przez międzynarodowych sędziów w klasach wiekowych, osobno klacze, osobno ogiery, a spośród najlepszych wyłoniony zostanie Narodowy Czempion.

Więcej…
 
Zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego PDF Drukuj Email

W dniu 21 lipca 2018 roku w budynku Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku miało miejsce zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego. W zebraniu uczestniczyło około 70 sołtysów z terenu całego województwa . Zebranie otworzył prezes Stanisław Lawera  który powitał zaproszonych gości w osobach: Lucyna Rybak Dyrektor Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych w Rzeszowie oraz gospodarz obiektu Stanisław Bartman – Prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej. Bardzo serdecznie i gorąco powitani zostali wszyscy sołtysi znajdujący się na sali. Następnie przystąpiono do realizacji programu w którym przedstawiono sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za rok 2017, zostało udzielone absolutorium dla zarządu . W trakcie spotkanie omawiano również ,, Propozycje zmian w ustawie o samorządzie gminnym", dyskutowano o projekcie zmian Prawo Łowieckie'' z dnia 1 kwietnia 2018 roku. Ustawy te nie były konsultowane z zainteresowanymi, zapisy są bardzo niekorzystne dla sołtysów. Zebrani postulowali o nowelizacje w/w ustaw.

 

Galeria

 
Apel Izby Rolniczej w sprawie pogarszającej się sytuacji na rynku owoców miękkich i odpowiedź Wojewody Podkarpackiego PDF Drukuj Email

 

Pismo Podkarpackiej Izby Rolniczej

 

Odpowiedź Wojewody Podkarpackiego

 
VIII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw PDF Drukuj Email

Informujemy, że 17-19 października 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się VIII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem przedsiębiorców, samorządowców, ludzi nauki – jednym słowem tych wszystkich, którym bliska jest idea rozwoju.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 92
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych