Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Praca Zarządu Izby oceniona PDF Drukuj Email
W dniu 11.06.2018 r. delegaci na Walne Zgromadzenie Podkarpackiej Izby Rolniczej  na wniosek Komisji Rewizyjnej udzielili Zarządowi Izby absolutorium za 2017 rok. W trakcie obrad delegaci przedstawili problemy nurtujące rolników z Podkarpacia. Obrady zdominował wciąż nie rozwiązany problem szkód łowieckie i ponowna nowelizacja Prawa łowieckiego. Zwrócili również uwagę na wciąż nie rozwiązany problem afrykańskiego pomoru świń oraz na nadal nie uregulowany prawnie aspekt określenia klęski suszy rolniczej. Do zgłoszonych problemów ustosunkowali się zaproszeni goście reprezentujący instytucje działające w sektorze rolniczym.

 
ZAPRASZAMY NA PIKNIK WIEPRZOWY PDF Drukuj Email

 
Wyjazd studyjny rolników na Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO SHOW 2018 PDF Drukuj Email

 Pismo

 
II Narodowy Dzień Mlecznej Fermy po raz kolejny skupił niemal 300 hodowców z całego kraju PDF Drukuj EmailAlworol Wolica Nowa w Aleksandrowie, jedno z największych gospodarstw rolnychw woj. wielkopolskim, 22 maja zaroiło się od ludzi. Wśród uczestników przeważali właściciele i prezesi gospodarstw z różnych regionów. Dzięki wydarzeniu hodowcy mieli okazję zapoznać się z ofertą przeszło 40  firm wiodących prym w branży rolniczej. Event został objęty honorowym patronatem przez Polską Radę Rolną, East European Agricultural Alliance i Wielkopolską Izbę Rolniczą.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Brzozowie PDF Drukuj Email

Sala narad Starostwa Powiatowego w Brzozowie była w dniu 27.04. br. miejsce posiedzenia Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Brzozowie. W posiedzeniu Rady uczestniczył przedstawiciel Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW pan Grzegorz Kawerski oraz przedstawiciel Zarządu Izby pan Stanisław Fal. Posiedzenie Rady zdominowały tematy związane z obowiązkowym ubezpieczeniem upraw i zwierząt. Członkowie Rady z żalem zauważyli, że w tej chwili największe szkody w uprawach powodują zwierzęta. Ustawa nie przewiduje możliwości ubezpieczenia upraw od szkód łowieckich i to jest jej mankamentem.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Jaśle PDF Drukuj Email

Na dzień 25 kwietnia br. przewodniczący Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle zwołał członków Rady na posiedzenie. Tematem wiodącym miała być znowelizowana ustawa „Prawo Wodne” ale z powodu nieobecności przedstawiciela Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej z Rzeszowa członkowie Rady skupili się na zadaniach realizowanych przez Biuro Powiatowe ARIMR w Jaśle. Pani kierownik – Ewa Różycka przestawiła stopień realizacji wypłat płatności bezpośrednich z 2017 roku. Zapewniła, że ustawowy termin wypłaty – 30 czerwiec 2018 r. będzie dochowany. Następnie odniosła się do tegorocznej kampanii. Poinformowała, że 50 % beneficjentów płatności bezpośrednich złożyło wniosek w postaci oświadczenia.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 89
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych