Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Dni Otwartych Drzwi - Boguchwała 2012 PDF Drukuj Email

DOD

23-24 czerwca 2012 roku Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Podkarpacka Izba Rolnicza wspólnie organizowali Dni Otwartych Drzwi - Boguchwała 2012. Impreza ta była połączona z Wystawą Zwierząt Hodowlanych i Wystawą Maszyn Rolniczych a także po raz pierwszy z Dniami Boguchwały.

Galeria zdjęć z DOD

 
Zmiana zasad szacowania szkód spowodowanych przez zjawiska atmosferyczne PDF Drukuj Email

Zgodnie z pismem MRiRW z dnia 20.06.2012 wprowadzono zmiany polegające na podwyższeniu z 40% do 50% poziomu utraty plonu danej uprawy w przypadku szkód spowodowanych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne do dnia 20 maja danego roku, w tym ujemne skutki przezimowania w uprawach ozimych wymagających zaorania lub ponownego obsiewu.

Pełna treść pisma MRiRW do pobrania

 
Informacja ARiMR dla Beneficjentów pomocy finansowych PDF Drukuj Email

Klęski żywiołowe, jakie dotknęły część regionów naszego kraju, a tym samym gospodarstwa i przedsiębiorstwa wielu Beneficjentów pomocy finansowej udzielanej w różnej formie przez ARiMR, niewątpliwie są okolicznościami o charakterze siły wyższej. Dlatego też ARiMR uprzejmie przypomina, że jeśli Beneficjenci działań inwestycyjnych SPO „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006" oraz PROW 2007-2013 będą mieli, w związku z wystąpieniem tego rodzaju klęsk, problemy z wypełnianiem zobowiązań, jakie wynikają z umów zawartych przez nich z ARiMR, mają oni możliwość wystąpienia ze stosownym, pismem wnioskiem do Agencji informując o tym fakcie.

Więcej…
 
Zmiany w systemie kształcenia zawodowego PDF Drukuj Email

To bardzo istotna informacja dla tych młodych rolników, którzy otrzymali z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach PROW 2007 - 2013, 75 tys. zł premii na samodzielne rozpoczęcie gospodarowania, pod warunkiem uzupełnienia wykształcenia. Przypomnijmy, że osoby, które w dniu składania wniosku o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" nie posiadały wymaganego wykształcenia, mają na uzupełnienie go 36 miesięcy od otrzymania decyzji przyznającej wsparcie. Termin ten nie może być wydłużony, a w przypadku gdy wykształcenie nie zostanie uzupełnione w tym czasie, młody rolnik będzie musiał zwrócić otrzymaną z ARiMR pomoc wraz z odsetkami.

Więcej…
 
Piknik Mleczny PDF Drukuj Email

piknik mleczny

23 czerwca w Boguchwale Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Mleczny, mający na celu promowanie spożycia produktów mlecznych. Piknik został sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka. Na imprezie można było dokonać degustacji wielu produktów i przetworów mlecznych wystawionych przez okręgowe spółdzielnie mleczarskie, oraz przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Izba zadbała również o rozrywkową część pikniku przygotowując różne konkursy z nagrodami. Największym zainteresowaniem wśród dorosłych cieszył się konkurs dojenia sztucznej krowy, natomiast dzieciom najwięcej radości sprawiła loteria fantowa.

 

Galeria zdjęć z pikniku

 
Piknik Mięsny w Kraczkowej PDF Drukuj Email

Piknik mięsny

17 czerwca w Kraczkowej Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Mięsny, który promował spożycie produktów i przetworów z mięsa wołowego. Piknik został sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego. W trakcie pikniku odwiedzający mieli okazje skosztować smakowitych potraw z mięsa wołowego przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z terenu województwa podkarpackiego, a także wziąć udział w wielu wspaniałych konkursach z nagrodami. Głównym punktem pikniku był konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z wołowiny, w którym zwyciężyło koło gospodyń z Brzeżanki z powiatu strzyżowskiego. Nagrodą w konkursie była mikrofalówka ufundowana przez Wiceministra Skarbu Państwa, Jana Burego.

 

Galeria zdjęć z pikniku

 
«pierwszapoprzednia81828384858687888990następnaostatnia»

Strona 90 z 92
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych