Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Wojewódzki Finał Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii PDF Drukuj Email

Sylwia Łyko z Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu wygrała wojewódzki finał Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii zorganizowany w Boguchwale 26 kwietnia przez Podkarpacki Związek Młodzieży Wiejskiej. Mateusz Pociask, Monika Wiśniowska, Mateusz Siwik i Mateusz Szlachta, uczniowie ponadgimnazjalnych szkół rolniczych i technicznych z Podkarpacia zajęli kolejne miejsca w finale.W wojewódzkim finale wzięło udział 17 laureatów eliminacji szkolnych. Finałowy sprawdzian z wiedzy odbył się w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Zakres tematyczny zmagań konkursowych obejmował zagadnienia z zakresu energii słonecznej w tym fotowoltaiki, energii wiatrowej, energii wodnej, biomasy w odnawialnych źródłach energii, przedsiębiorczości i ochrony środowiska. Poruszane były też zagadnienia legislacyjne oraz kwestie pozyskiwania środków na dofinansowanie projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Więcej…
 
Memoriał Podkarpacki PDF Drukuj Email

 

Uczestnicy Konferencji Naukowo-Technicznej pt. „Drobne gospodarstwa rolne w rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich”, która odbyła się w dniach 14-15 lutego 2013 r. w Chotowej (woj. podkarpackie), deklarują potrzebę podtrzymywania i wzbogacenia wieloaspektowego wspierania gospodarstw socjalnych i drobnotowarowych zwanych dalej gospodarstwami drobnymi.

Więcej…
 
XXV Międzynarodowe Targi Agroprzemysłu PDF Drukuj Email

 

XXV Międzynarodowe Targi AgroPrzemysłu "AGRO-2013" odbędą się 22-25 maja w Kijowie. Targi cieszą się dużym uznaniem na świecie jako największe i najbardziej obiecujące wydarzenie w sektorze rolniczym na Ukrainie. Wszystkie poprzednie edycje targów zostały pozytywnie przyjęte przez wystawiające i odwiedzające firmy. Z roku na rok rośnie liczba krajowych i zagranicznych wystawców reprezentujących różne sektory agrobiznesu: rolnictwo, przetwórstwo spożywcze, rybołówstwo oraz inżynierie rolnicza. Więcej informacji na stronie www.agroexpo.com.ua

 

Informacje ogólne

Umowa uczestnictwa

Warunki uczestnictwa

Załącznik 3-4

Załącznik 5

Załącznik 6

Załącznik 7

 
Wyjazd szkoleniowy do Słowenii i Włoch PDF Drukuj Email

Delegacja podkarpackich rolników w dniach 7-14 kwietnia brała udział  w wyjeździe szkoleniowym do Słowenii i Włoch.

 

Galeria zdjęć

 
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w 2013 r. w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego PDF Drukuj Email

 

Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie Uchwałą Nr 219/5181/13 z dnia 26 marca 2013 r. ogłosił otwarty konkurs na realizację zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w 2013 r. w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, polegającego na wypasie zwierząt na terenach łąkowo - pastwiskowych.

Informacje szczegółowe o konkursie na stronie www.umwp.podkarpackie.pl

 
„Sołectw@ w sieci” – ogólnopolski konkurs na najlepszą wiejską stronę internetową PDF Drukuj Email

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów ogłosiło ogólnopolski konkurs pod hasłem „Sołectwa@ w sieci”. Inicjatywa, której partnerem jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, ma na celu aktywizację społeczności wiejskich i zachęcenie ich dokorzystania z Internetu.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia81828384858687888990następnaostatnia»

Strona 85 z 94
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych