Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Podkarpacie w finale konkursu „WZOROWY OGRODNIK” PDF Drukuj Email


Podczas XX Dni Ogrodnika – Targów Międzynarodowych, w dniu 14 września 2018 r. w Sali Gobelinowej Zamku Czartoryskich w Gołuchowie koło Kalisza odbyła się uroczysta gala finałowa   XII  edycji konkursu „WZOROWY OGRODNIK” . W gronie finalistów w Kategorii: Specjalna - Ekologiczna uprawa owoców i warzyw znalazł się Przemysław Żebracki z Bażnówki, powiat sanocki. Kandydatura pana Żebackiego została zgłoszona przez Podkarpacką Izbę Rolniczą.

 
Finał Wojewódzki konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018 PDF Drukuj Email7 września 2018 w budynku Państwowej Inspekcji Pracy odbył się finał wojewódzki konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018. Zwycięzcą tegorocznego etapu wojewódzkiego zostali Państwo Natalia i Marcin Latałowie z Przerytego Boru. Państwo Latałowie zajmują się produkcją roślinną na ok. 100 ha gruntów, w tym  22,3 ha własnych. Uprawiają ziemniaki do produkcji frytek (ok. 60 ha) i zboża: pszenicę, pszenżyto. Laureatom i wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów i bezpiecznej pracy.

 

Galeria

 
Zapraszamy na XIII Jesienną Giełdę Ogrodniczą oraz Podkarpackie Święto Winobrania PDF Drukuj Email

6 i 7 października br. na terenie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbędzie się impreza promocyjno-handlowa pn. XIII Jesienna Giełda Ogrodnicza oraz Podkarpackie Święto Winobrania. Jesienna Giełda Ogrodnicza to cykliczna impreza promocyjno-handlowa, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ogrodników i rolników, instytucji okołorolniczych i przedsiębiorców. Towarzyszyć będą jej okolocznościowe wystawy, pokazy, konkursy, kiermasze, a także konferencja. Szczegółowe informacje, regulamin i karty zgłoszeniowe na stronie www.podrb.pl

 
Trwa nabór wniosków na refundację do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są świnie PDF Drukuj Email

Resort rolnictwa informuje, że od 27.08.2018 r. do 14.09.2018 r. producenci rolni, którzy prowadzą gospodarstwo rolne, w którym  utrzymywane są świnie – mogą składać wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie na refundację 75% wydatków poniesionych w danym roku kalendarzowym na zakup mat dezynfekcyjnych, sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz  produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych, odzieży ochronnej i obuwia ochronnego oraz wydatków poniesionych na zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych.

Wnioski należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

Formularz wniosku będzie dostępny na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (www.arimr.gov.pl).

 
Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej PDF Drukuj EmailW dniach 24-26 sierpnia bieżącego roku odbyła się już po raz osiemnasty cykliczna impreza „Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej”. Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała stoisko promujące działalność Samorządu Rolniczego oprócz tego ufundowała nagrody rzeczowe w konkursie „Młodego Hodowcy” które wręczył Wiceprezes Zarządu PIR Pan Jerzy Bator.

 

Galeria

 
II Ogólnokrajowa Wystawa Królików PDF Drukuj Email

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale organizuje w dniach 6 i 7 października 2018 r. II Ogólnokrajową Wystawę Królików. Wszystkich hodowców królików zapraszamy serdecznie do zaprezentowania swojego dorobku hodowlanego, a entuzjastów i pasjonatów do obejrzenia prezentowanych zwierząt. Wystawie towarzyszyć będzie dnia 6 października o godz. 9:00 w Sali A konferencja "Ekonomiczno-organizacyjne aspekty hodowli żywca króliczego na tle krajowych i zagranicznych doświadczeń|", na którą zapraszamy sympatyków chowu i hodowli królików.

Miejsce imprezy: Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, ul. Suszyckich 9, 36-040 Boguchwała

Impreza organizowana w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan Operacyjny na lata 2018-2019 w ramach operacji II Ogólnopolska wystawa królików miejscem spotkania hodowców z kraju i z zagranicy

Regulamin

Karta uczestnictwa

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 92
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych