Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Zaproszenie do udziału w projekcie Polskie Mosty Trchnologiczne PDF Drukuj Email

Uprzejmie informuję, że na stronie internetowej KOWR (http://www.kowr.gov.pl/promocja/wspolpraca-miedzynarodowa/wydarzenia-instytucji-zewnetrznych )zostało zamieszczone zaproszenie do udziału w projekcie Polskie Mosty Technologiczne, który ma na celu wsparcie innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw w wypracowaniu strategii wejścia na zagraniczne rynki.

 
ASF: Pomoc finansowa dla producentów świń PDF Drukuj Email

Pomoc finansowa dla producentów świń, którzy zaprzestali produkcji w związku z obowiązującym zakazem utrzymywania w gospodarstwie świń lub ich wprowadzenia do gospodarstwa, wydanym w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. Wniosek o przyznanie pomocy należy złożyć w Biurze Powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta trzody chlewnej. Formularz wniosku dostępny jest również w biurach powiatowych Agencji. Więcej informacji w linku poniżej.

https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/asf-pomoc-finansowa-dla-producentow-swin.html

 
Pytania i odpowiedzi programu azotanowego PDF Drukuj Email

Informujemy, że pod poniższym linkiem znajdują się najczęściej zadawane pytania do programu azotanowego wraz z odpowiedziami. Materiał będzie na bieżąco uzupełniany.

https://www.gov.pl/web/gospodarkamorska/pytania-i-odpowiedzi-do-programu-azotanowego

 
Był dyżur redakcyjny PDF Drukuj Email5 marca 2019 roku, w biurze Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku Andrzej Sawa, redaktor miesięcznika TopAgrar Polska pełnił dyżur redakcyjny. Podczas dyżuru redaktor Sawa, zajmujący się w miesięczniku tematyką prawno – interwencyjną, spotkał się z rolnikami z Podkarpacia i zapoznał się z rolniczymi problemami Podkarpacia. Artykuł ze spotkania ukaże się w kolejnych wydaniach miesięcznika. Zachęcamy do czytania.

 
Olimpiada młodych producentów rolnych za nami PDF Drukuj Email
Ile powinna wynosić liczba miotów uzyskanych przez lochę w danym roku albo jaka jest zawartość suchej masy przy fermentacji mokrej. Między innymi na takie pytania musieli odpowiedzieć uczniowie rywalizujący w wojewódzkim finale Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Więcej…
 
Posiedzenie Zarządu PDF Drukuj EmailW dniu 27.02.2019 r. w Biurze PIR w Trzebownisku odbyło się posiedzenie Zarządu PIR, w którym uczestniczyli wszyscy zaproszeni na to spotkanie Prezesi Zarządów Okręgowych PZŁ:

- Zarząd Okręgowy PZŁ w Krośnie – Pan Janusz Kowalewski

- Zarząd Okręgowy PZŁ w Przemyślu – Pan Tomasz Makarowski

- Zarząd Okręgowy PZŁ w Rzeszowie – Pan Marcin Hendzel

- Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu – Pan Robert Bąk

- Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnowie – Pan Krzysztof Łazowski.

Celem spotkania było ustalenie zasad współpracy pomiędzy Izbą Rolniczą   a Kołami Łowieckimi w oparciu o znowelizowaną ustawę „Prawo łowieckie”.  Omówione zostały sprawy dotyczące sporządzania rocznych planów łowieckich     i możliwości uczestnictwa przedstawicieli Izby Rolniczej w inwentaryzacji zwierzyny sporządzanej przez dzierżawców albo zarządców obwodów łowieckich.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 98
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych