Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Studia Podyplomowe SGGW PDF Drukuj Email

Na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie został uruchomiony nabór na czwartą edycję studiów podyplomowych „Turystyka i edukacja leśna na terenach niezurbanizowanych”. Patronat nad studiami objęła Polska Organizacja Turystyczna. Studia adresowane są do wszystkich osób zawodowo zajmujących się turystyką, ochroną środowiska, edukacją ekologiczną, udostępnieniem i zagospodarowaniem turystyczno-rekreacyjnym terenów niezurbanizowanych. Rekrutacja trwa do 31. 01. 2019 roku. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi programu studiów, warunków rekrutacji dostępnymi na stronie www.sptl.sggw.pl

 

 
Konferencja "Nowoczesna Produkcja - Świnie" PDF Drukuj Email

Redakcja miesięcznika „Farmre” i „Farmer.pl” zapraszają na konferencję „Nowoczesna Produkcja – Świnie“. Jest to coroczne spotkanie dedykowane producentom żywca wieprzowego na którym poruszone zostaną najbardziej palące problemy branży. Spotkanie odbędzie się 30 stycznia b.r. w miejscowości Wieniec-Zdrój k. Włocławka. W załączeniu przesyłam zaproszenie zawierające szczegółowy plan spotkania.

 

Zaproszenie

 
Centralne Targi Rolnicze 2019 PDF Drukuj Email

 
W sprawie ONW byli w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi PDF Drukuj Email

Jerzy Bator wiceprezes Podkarpackiej Izby Rolniczej, Arkadiusz Bęben dyrektor biura Izby, Anna Fąfara delegatka Izby z powiatu strzyżowskiego i Arkadiusz Tomanek pracownik Izby 8 stycznia br. uczestniczyli w spotkaniu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowanym w związku z nowymi kryteriami wyznaczania obszarów z ograniczeniami ONW
.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Jaśle PDF Drukuj Email

W dniu 27 grudnia odbyło się czwarte a zarazem ostatnie w 2018 roku  posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle z udziałem pani Niny Fuk – kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Jaśle, pani Ewy Różyckiej – kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jaśle oraz pana Stanisława Fala – członka Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku. Pani Nina Fuk podsumowała rok pracy Zespołu Doradców w Jaśle oraz przypomniała o obowiązku opracowania i realizacji planu nawozowego przez gospodarstwa o powierzchni od 10 ha użytków rolnych lub od 10 sztuk dużych DJP. Wprawdzie obowiązek ten powstał już w lipcu, ale rolnicy jeszcze nie byli „rozliczani” z jego realizacji. Z kolei pani Ewa Różycka poinformowała o realizacji bieżących zadań Biura Powiatowego Agencji zwracając szczególną uwagę na możliwość skorzystania  przez Koła Gospodyń Wiejskich w 2018 roku z dofinansowania na działalność. Członkowie Rady poznali również przyczynę częstych zmian PEG sugerowanych przez Agencję. Natomiast pan Stanisław Fal zapoznał członków Rady z działalnością Zarządu Izby w mijającym kwartale. Istotnym wydarzeniem było Walne Zgromadzenie podczas którego delegaci przyjęli budżet Izby na 2019 rok. W dyskusji członkowie Rady poruszyli wiele problemów, między innymi problemem są działki „niczyje”, które są źródłem chwastów dla sąsiednich upraw a z czasem, na skutek samoistnego zalesienia, utrudniają uprawę przyległych gruntów. Posiedzenie zostało zakończone przyjęciem szeregu wniosków, które zostaną rozpatrzone przez Zarząd Izby.

 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Krośnie PDF Drukuj Email


Posiedzeniem w dniu 20.12.br. Rada Powiatowa Podkarpackiej Izby Rolniczej w Krośnie zakończyła kolejny rok swojej działalności w tej kadencji. Na zaproszenie pana Dłużniewskiego – przewodniczącego Rady w posiedzeniu uczestniczyli: pan Andrzej Chrzanowski – Powiatowy Lekarz Weterynarii, pani Kinga Dziamała-Trybus – przedstawiciel Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pani Anna Olesińska – kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,  pani Elżbieta Polek- kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, pan Jacek Stusik - dyrektor Oddziału Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW a z ramienia Zarządu Izby pan Stanisław Fal – członek Zarządu Izby.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 96
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych