Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Plan białkowy dla Europy PDF Drukuj Email

Komisja Europejska na podstawie obecnej wiedzy oraz inicjatyw podejmowanych zarówno w poszczególnych krajach jak i w całej UE zamierza opublikować pod koniec 2018 r. raport w sprawie „Planu białkowego dla Europy”. Wiedza wynikająca z raportu będzie przydatna w rozwoju i zwiększeniu źródeł białka pochodzenia roślinnego w UE. W związku z powyższym  Komisja Europejska opracowała ankietę, którą należy wypełnić w terminie 23 marca 2018 r. Zachęcamy wszystkich rolników do udziału w konsultacjach. Ankieta dostępna jest niestety tylko w języku angielskim. Odpowiedzi oczywiście można udzielać w języku polskim. Aby ułatwić Państwu udział w konsultacjach – przygotowaliśmy robocze tłumaczenie pytań i odpowiedzi (w załączeniu).

Załącznik

 
Centralne Targi Rolnicze 2018 PDF Drukuj Email

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia odbędą się Centralne Targi Rolnicze w Centrum Targowo – Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo  w Nadarzynie pod Warszawą.

Poniżej zamieszczamy  link przekierowujący do strony zawierającej więcej szczegółów na ten temat.

https://warsawexpo.eu/wydarzenie/centralne-targi-rolnicze-2018/

 
Europejskie Forum Rolnicze PDF Drukuj Email

Zapraszamy na Europejskie Forum Rolnicze, które odbędzie się w Jasionce k/Rzeszowa w dniach 23-24.03.2018 r. Prosimy o zwrócenie uwagi na to, że formularz zgłoszeniowy składa się z dwóch części – Arkusz I dzień (24.03.2018) oraz Arkusz II dzień (23.03.2018).

 

List intencyjny

Plan dzień 1

Plan dzień 2

Formularz dla organizacji

 
Oferta szkoleniowa z transportu zwierząt i uboju zwierząt PDF Drukuj Email

W załącznikach przedstawiamy ofertę szkoleniową dla osób wykonujących czynności przy transporcie lub obsłudze zwierząt oraz zajmujących się ubojem zwierząt. Szkolenia są organizowane w dniu 3 marca 2018 r. w Rzeszowie, ul. Rzecha 2B.

 

Transport zwierząt

Ubój zwierząt

 
Nowe warunki utrzymywania trzody chlewnej PDF Drukuj Email

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wprowadziło nowe regulacje prawne dotyczące warunków utrzymywania świń (bioasekuracji). Wynikają one z konieczności zabezpieczenia epizootycznego tych gospodarstw przed wniknięciem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASFV), położonych poza wyznaczonymi obszarami zagrożenia, objętymi ograniczeniami oraz ochronnym, ustanowionymi w północno-wschodniej części terytorium Polski, w związku ze stwierdzonymi ogniskami (u świń) i przypadkami (u dzików) afrykańskiego pomoru świń (ASF). Nowe warunki chowu/hodowli dotyczą zatem pozostałej części powierzchni kraju, w tym w całości obszaru województwa podkarpackiego, gdzie do chwili obecnej nie stwierdzono tej choroby. Więcej w załączniku poniżej

 

Załącznik

 
Pomoc finansowa dla producentów świń utrzymywanych na obszarze objętym restrykcjami w związku ze zwalczaniem ASF PDF Drukuj Email

Informujemy, że na podstawie § 13o postanowienia Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja uruchomiła udzielanie pomocy finansowej na wyrównanie kwoty dochodu uzyskanej przez producenta świń utrzymywanych na obszarze objętym restrykcjami w związku ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń. więcej informacji w załączniku pod spodem.

Załącznik

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 84
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych