Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
"WielkaMoc Świąt" XII Podkarpackie Regionalia PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podkarpackie Centrum Hurtowe AGROHURT S.A. zaprasza na XII edycję Podkarpackich Regionalii pod hasłem "WielkaMoc Świąt", które odbędą się 8 kwietnia br. w hali nr 4 na ul. Lubelskiej 46. Patronat honorowy nad Regionaliamii objął prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej, Stanisław Bartman.

 

Więcej…
 
System Zbiórki Opakowań PSOR PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin zaprasza do zapoznania się z systemem zbiórki pustych opakowań po środkach ochrony roślin zwanego Systemem Zbiórki Opakowań PSOR,  w ramach którego zbierane są opakowania po środkach ochrony roślin toksycznych i bardzo toksycznych dla organizmów wodnych lub ludzi oraz opakowania po innych niebezpiecznych preparatach wykorzystywanych w rolnictwie. Należą do nich nawozy czy produkty biobójcze.

Więcej…
 
Pomoc dla producentów świń PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od dnia 18 marca do dnia 7 kwietnia br. można składać wnioski o udzielenie pomocy w ramach mechanizmów uruchomionych w oparciu o przepisy dotyczące nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów świń.

Więcej…
 
Problem szkód łowieckich w powiecie łańcuckim PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 23 marca 2017 r. Podkarpacka Izba Rolnicza wspólnie z Polskim Związkiem Łowieckim Okręg Rzeszowski zorganizowała w Kraczkowej (gmina Łańcut) spotkanie dotyczące aktualnych problemów związanych ze szkodami łowieckimi występującymi na terenie powiatu łańcuckiego.

Więcej…
 
Odpowiedź resortu rolnictwa na postulaty Porozumienia Izb Polski Południowo - Wschodniej PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało Krajowej Radzie Izb Rolniczych odpowiedzi na uchwały podjęte w czasie Porozumienia Izb Polski Południowo - Wschodniej, które odbyło się w dniach 17 - 18 listopada 2016 r. w Ustroniu. Odpowiedź dotyczy uchwał w zakresie zakazu stosowania i wprowadzania do obrotu oraz wysiewu zaprawionych substancjami z grupy neonikotynoidów nasion roślin atrakcyjnych dla pszczół, uproszczenia zasad zazieleniania, działań gmin przy uchwalaniu studiów zagospodarowania przestrzennego oraz planów zagospodarowania przestrzennego.

Więcej…
 
Stanowisko Podkarpackiej Izby Rolniczej w sprawie ptasiej grypy PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zarząd Podkarpackiej Izby Rolniczej, działając w imieniu rolników poszkodowanych w wyniku wirusa ptasiej grypy, wystosował wniosek do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie złagodzenia przepisów rozporządzenia z dnia 20 grudnia 2016 r. dotyczącego zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków i zezwolenie hodowcom na wypuszczenie drobiu na teren otwarty.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 68
Copyright © 2017 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych