Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Odpowiedź resortu rolnictwa na pismo KRIR w sprawie suszy PDF Drukuj Email

W załączeniu przesyłamy do wiadomości odpowiedź resortu rolnictwa na pismo KRIR z kwietnia br. w sprawie pomocy rolnikom poszkodowanym przez suszę.

PISMO


 
Nowości w portalu IRZplus PDF Drukuj Email

Portal IRZplus przeznaczony jest dla posiadaczy zwierząt gospodarskich oznakowanych z gatunku bydło, owce, kozy oraz świnie w celu nowoczesnego, szybkiego i wygodnego dokonywania zgłoszeń przez internet. w załącznikach informacja ARiMR na temat portalu IRZplus.

 

Ogólne informacje o portalu

Nowości w portalu od lipca 2019 r

 
Ostatnie Walne Zgromadzenie V kadencji PIR PDF Drukuj Email

20 maja br. W siedzibie Izby w Trzebownisku odbyło się ostatnie Walne Zgromadzenie V kadencji. Delegaci zapoznali się z działalnością Zarządu Izby za mijające półrocze. Wysłuchali informacji na temat postępu prac związanych z realizacją inwestycji na działce w Boguchwale oraz informacji z realizacji wniosków zgłoszonych podczas grudniowego Walnego Zgromadzenia. W trakcie obrad jednogłośnie podjęto uchwałę w sprawie udzielenia Zarządowi Izby absolutorium za 2018 rok. Istotnym punktem obrad Walnego Zgromadzenia było powołanie Komisji Wojewódzkiej do przeprowadzenia wyborów do Walnego Zgromadzenia Podkarpackiej Izby Rolniczej VI kadencji. Podczas obrad jednogłośnie podjęto uchwałę w sprawie zmiany oraz ustalenia tekstu jednolitego Statutu Podkarpackiej Izby Rolniczej. Na zakończenie kadencji wszystkim delegatom wręczono pamiątkowe podziękowania za zaangażowanie oraz wysiłek włożony w pracę na rzecz podkarpackiego rolnictwa.

 
SALSA PDF Drukuj Email
Instytut Ekonomiki i Zarządzania Przedsiębiorstwami Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie realizuje projekt badawczy pt. SALSA: Drobne gospodarstwa rolne i drobne przedsiębiorstwa przetwórstwa rolno-spożywczego w zapewnianiu  trwałego bezpieczeństwa żywnościowego (SALSA - Small farms, small food businesses and sustainable food security). Projekt rozpoczął się 1 kwietnia 2016 roku i trwać będzie 48 miesięcy. Uczestniczy w nim 16 partnerów z Europy i Afryki, szacunkowa wartość projektu: to 5 mln Euro. Celem projektu jest ocena roli drobnych gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw przetwórstwa rolno-spożywczego w zapewnianiu bezpieczeństwa żywnościowego i bezpiecznej żywności w Europie oraz w wybranych regionach Afryki. Projekt SALSA finansowany jest ze środków Unii Europejskiej HORIZON 2020 Program badań i innowacji, odbywa się w ramach umowy grantowej nr 677363.

Więcej…
 
Zwolnienia rolników, realizujących program rolno-środowiskowy PDF Drukuj Email

W załączeniu przesyłamy wystąpienia KRIR oraz odpowiedź resortu rolnictwa ws. zwolnienia rolników, realizujących program rolno-środowiskowy spod dodatkowych wymogów określonych w rozporządzeniu „Program działąń mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu.

 

PISMO

 
Klimatyczny Bilans Wodny PDF Drukuj Email

W załączeniu przesyłamy odpowiedź MRiRW na opinię samorządu rolniczego do projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wartości klimatycznego bilansu wodnego dla poszczególnych gatunków roślin uprawnych i gleb.

Resort rolnictwa poinformował, że uwzględniono uwagę samorządu rolniczego dotyczącą objęcia monitoringiem suszy na I kategorii gleb upraw kukurydzy na ziarno oraz na kiszonkę.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 101
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych