Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Piknik Drobiowy PDF Drukuj Email

W dniu 28 lipca 2013 r. Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała w Strzyżowie Piknik Drobiowy sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego. Głównym celem Pikniku była promocja wśród konsumentów spożycia mięsa drobiowego i jego przetworów poprzez zwiększenie udziału w codziennej diecie.

Impreza rozpoczęła się o godz. 15.00 przy scenie plenerowej Domu Kultury Sokół w Strzyżowie. W części oficjalnej wszystkich uczestników pikniku powitał, oraz wygłosił krótkie przemówienie Członek Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej – Jerzy Bator.

Po części oficjalnej pan Bartosz Romowicz, konferansjer Pikniku Drobiowego omawiał założenia, cel i ideę Pikniku oraz opowiadał o jakości i zaletach mięsa drobiowego, zachęcając publiczność do degustacji potraw przygotowanych z drobiu. Konferansjer przedstawiał poszczególne punkty programu oraz zasady konkursów które Izba przygotowała w ramach Pikniku.

Więcej…
 
Komunikat Centrum Doradztwa Rolniczego PDF Drukuj Email

 

W Dzienniku Ustaw z 2013 roku poz.472 ukazały się zmiany rozporządzenia Ministra Rolnictwa I Rozwoju Wsi w sprawie „warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle rolnicze i ich usytuowanie”. Zmiany dotyczą m.in. odległości urządzeń do przechowywania odchodów zwierzęcych od innych budynków i budowli.

Rozporządzenie można pobrać na stronie: http://dokumenty.rcl.gov.pl/DU/rok/2013/pozycja/472

 

Jednocześnie przypominamy, że od 2 lipca obowiązują nowe formularze wniosków w ramach działania "Korzystanie z usług doradczych przez rolników i posiadaczy lasów" PROW 2007-2013.

http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/korzystanie-z-usug-doradczych-przez-rolnikow-i-posiadaczy-lasow.html

 

oraz od 2 lipca obowiązuje nowelizacja rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Korzystanie z usług doradczych przez rolników i posiadaczy lasów” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013

Rozporządzenie można pobrać na stronie:     http://dziennikustaw.gov.pl/du/2013/689/1

 
Piknik Wieprzowy PDF Drukuj Email

7 lipca w Soninie Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Wieprzowy, który promował spożycie produktów i przetworów z mięsa wieprzowego. Piknik został sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. W trakcie pikniku odwiedzający mieli okazje skosztować smakowitych potraw z mięsa wieprzowego przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z terenu województwa podkarpackiego, a także wziąć udział w wielu wspaniałych konkursach z nagrodami. Głównym punktem pikniku był konkurs kulinarny na najlepszy schab na zimno, w którym zwyciężyło koło gospodyń z Kraczkowej. Koło to przygotowało schab pieczony w chlebie.

 

Galeria zdjęć

 
Dopłaty do materiału siewnego PDF Drukuj Email

 

Agencja Rynku Rolnego wstępnie podsumowała dopłaty do materiału siewnego w 2013

Do dnia 08.07.2013 r. ARR rozpatrzyła ponad 41 tys. wniosków.

Jednym z podstawowych czynników gwarantujących zwiększenie plonów oraz ich jakości jest wykorzystanie do siewu/sadzenia elitarnego bądź kwalifikowanego materiału siewnego. Od 2007 r. Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania rekompensujące rolnikom części kosztów zakupu materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany, mające na celu zwiększenie ilości stosowanego materiału siewnego w polskich gospodarstwach. Podstawą do stworzenia powyższego systemu wsparcia był opracowany w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Program poprawy jakości produktów rolnych poprzez zwiększenie zużycia kwalifikowanego materiału siewnego”.

Więcej…
 
Zagrożenie przeniesienia afrykańskiego pomoru świń PDF Drukuj Email

 

W związku z zagrożeniem wystąpienia pomoru afrykańskiego świń (ASF) na terytorium Polski poniżej zamieszczamy opracowanie dotyczące przeniesienia ww. choroby z terytorium Białorusi oraz Federacji Rosyjskiej do Polski. Bieżące informacje na temat aktualnej sytuacji epizootycznej odnośnie ww. jednostki chorobowej zamieszczane są na stronie internetowej Głównego Lekarza Weterynarii - www.wetgiw.gov.pl oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii - http://wiw.krosno.pl.

Opracowanie

 
Wakacyjny konkurs na najciekwaszą relację z wizyty w Zagrodzie Edukacyjnej PDF Drukuj Email

 

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie rekomenduje, aby w ramach organizowanych kolonii, półkolonii i innych form wypoczynku letniego uwzględnić wyjazdy do gospodarstw edukacyjnych, będących członkami Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Zagroda Edukacyjna to propozycja poznania i doświadczenia pracy rolnika w bezpośrednim kontakcie z codziennym rytmem gospodarstwa, gamą kolorów, kształtów, dźwięków, zapachów i smaków wsi. Zagrody proponują zindywidualizowane programy edukacyjne, wynikające z profilu gospodarstwa i pasji gospodarzy. Oferta obejmuje pokazy i warsztaty aktywnie angażujące w zajęcia zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Zajęcia w zagrodach edukacyjnych prowadzone są zgodnie z ofertą i cennikiem poszczególnych gospodarstw. Oferta wszystkich gospodarstw skupionych w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych oraz szczegółowe informacje na temat sieci dostępne są na stronie www.zagrodaedukacyjna.pl.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia»

Strona 80 z 90
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych