Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Rolnik Roku Regionu Morza Bałtyckiego PDF Drukuj Email

 

Uprzejmie informujemy, iż Fundacja WWF Polska organizuje kolejną edycję konkursu Rolnik Roku Regionu Morza Bałtyckiego. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych praktyk rolniczych i rolników „przyjaznych Morzu Bałtyckiemu″ czyli takich, którzy stosują w swojej działalności metody mające na celu zmniejszenie odpływu azotanów i fosforanów z ich gospodarstw do wód, tym samym przyczyniając się do zmniejszenia zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego i ograniczeniu dalszych zakwitów glonów (tzw. zjawisko eutrofizacji). Konkurs obejmuje rolników z całego obszaru Polski oraz ośmiu pozostałych krajów leżących nad Bałtykiem.

Więcej…
 
Wojewódzki Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych PDF Drukuj Email

26 lutego w Boguchwale odbył się Wojewódzki Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, którego organizatorem był Podkarpacki Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej. Olimpiada od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych ludzi żywo związanych z problematyką rolniczą. Jest współzawodnictwem z zakresu szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, zarówno praktycznej jak i teoretycznej. Osiągając cele Olimpiady, młodzi producenci wzbogacają swoje umiejętności zawodowe a jednocześnie pogłębiają wiedzę i doświadczenie, przyczyniając się do systematycznego rozwoju polskiego rolnictwa.

Więcej…
 
Konferencja o przyszłości małych gospodarstw rolnych PDF Drukuj Email

Wspieranie lokalnych rynków, produkcja żywności wysokiej jakości, sprzedaż bezpośrednia z gospodarstwa, poszukiwanie dodatkowych źródeł dochodów – takie są m.in. sposoby na poprawę sytuacji ekonomicznej małych gospodarstw rolnych, które dominują w południowo-wschodniej Polsce.

O przyszłości drobnych gospodarstw rolnych dyskutowali 14-15 lutego w Chotowej koło Dębicy naukowcy, przedstawiciele instytucji rolniczych z województwa podkarpackiego oraz pięciu izb rolniczych reprezentujących makroregion podczas konferencji „Drobne gospodarstwa rolne w rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich” zorganizowanej w ramach Porozumienia Izb Rolniczych Polski Południowo-Wschodniej. Spotkanie zorganizowała Podkarpacka Izba Rolnicza wspólnie z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie i izbami rolniczymi zrzeszonymi w ramach Porozumienia Izb Polski Południowo-Wschodniej.

Więcej…
 
Oszuści podszywają się pod Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa PDF Drukuj Email

 

Rolnik z Iwierzyc dostał pismo z zachętą wpłaty 246 zł, która ma mu pomóc w uzyskaniu dopłat bezpośrednich. Zgłosił się z nim do powiatowego oddziału ARiMR, bo był przekonany, że to agencja żąda od niego wpłaty. Na piśmie jest logo przypominające logo naszej agencji, a na przelewie podany warszawski adres, który może sugerować, że wysyła je nasza centrala - wyjaśnia Marek Ordyczyński, dyrektor podkarpackiego oddziału ARiMR.

Więcej…
 
Konferencja COPA-COGECA w Brukseli PDF Drukuj Email

W dniu 6 lutego br. w centrum konferencyjnym „The Square” w Brukseli odbyło się wspólne nadzwyczajne posiedzenie Prezydiów komitetów COPA-COGECA. W konferencji uczestniczyło ponad 400 przedstawicieli oraz działaczy związków i organizacji rolnych z ok. 20 państw Unii Europejskiej. Polskę reprezentowała 70 osobowa delegacja w skład której weszli przedstawiciele Krajowej Rady Izb Rolniczych, NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, Kółek Rolniczych oraz Rolniczych Zrzeszeń Branżowych. Województwo Podkarpackie reprezentowali: delegat do KRIR Wiesław Kubicki, Dyrektor biura Podkarpackiej Izby Rolniczej Arkadiusz Bęben oraz Zofia Kalamarz reprezentująca Kółka Rolnicze.
Celem spotkania było ukazanie jak ważna jest silna Wspólna Polityka Rolna z silnym budżetem w przededniu szczytu szefów rządów i państw Unii Europejskiej odbytego w dniach 7 i 8 lutego poświęconego porozumienia w sprawie Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2014 – 2020.

 

Galeria zdjęć

 
Lista zalecanych do uprawy odmian PDF Drukuj Email

 

W poniższym pliku prezentujemy listę zalecanych do uprawy odmian na 2013 dla: pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżyta ozimego, żyta ozimego, jęczmienia jarego, jęczmienia ozimego, owsa, rzepaku ozimego i rzepaku jarego.

 

Lista zalecanych do uprawy odmian

 
«pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia»

Strona 80 z 87
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych