Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
VII Jesienna Giełda Ogrodnicza oraz II Krajowe Święto Gruszy PDF Drukuj Email

6 i 7 października w Boguchwale na terenie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego obyła się VII Jesienna Giełda Ogrodnicza oraz II Krajowe Święto Gruszy. Organizatorem imprezy był Urząd Marszałkowski wraz z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Patronat honorowy objęli Minister Rolnictwa  i Rozwoju Wsi, Stanisław Kalemba, Wojewoda Podkarpacki, Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej, Stanisław Bartman oraz Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. W programie Giełdy były m. in. wystawy owoców i warzyw, przetworów owocowo – warzywnych oraz miodów     i innych produktów pszczelich. Było także rękodzieło ludowe, pokazy carvingu, seminarium „Gruszka na dziś i jutro” oraz konkursy „Największa gruszka sezonu” i „Najlepszy produkt regionalny i lokalny”.

Więcej…
 
Nowa siedziba Rady Powiatowej w Leżajsku PDF Drukuj Email

Rada Powiatowa Podkarpackiej Izby Rolniczej w Leżajsku zmieniła siedzibę biura. Obecnie siedziba Rady znajduje się na ul. Mickiewicza 82 A, w budynku Placówki Terenowej KRUS w Leżajsku. W symbolicznym otwarciu biura wzięli udział : przewodniczący Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Leżajsku Kazimierz Matuszek, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Rzeszowie Wiesław Lada, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Leżajsku Piotr Tokarz, prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej Stanisław Bartman (na zdjęciu). Na otwarcie przybył również dyrektor biura Podkarpackiej Izby Rolniczej Arkadiusz Bęben.

 
Piknik „ Tradycyjne potrawy z kapusty” PDF Drukuj Email

W dniu 29 września br. na terenie Ośrodka Sportowo- Rekreacyjnego w Hucisku , Gmina Głogów Młp. odbył się piknik „ Tradycyjne potrawy z kapusty”. Organizatorami imprezy byli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacka Izba Rolnicza , Rada Powiatowa Podkarpackiej Izby Rolniczej w Rzeszowie. Piknik rozpoczął się szkoleniem z zakresu rejestracji produktów tradycyjnych, które ma na celu pomoc przy wpisaniu nowych produktów na listę. Głównym punktem imprezy był konkurs na najsmaczniejsze potrawy z kapusty przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich. Panie przygotowały różnego rodzaju potrawy z wykorzystaniem podkarpackiej, ekologicznej kapusty. Potrawy te zachwyciły swoim znakomitym smakiem i wyglądem. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła  kapusta faszerowana mięsem, którą przygotowały panie z Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Głogowie Młp. W trakcie pikniku odbyły się również konkursy: biegu z trzema kapustami przez przeszkody oraz rzut kapustą do beczki. Zabawy te przyniosły dużo emocji i miłych wrażeń uczestnikom i zaproszonym gościom. Po wręczeniu nagród rozpoczęła się biesiada z Kapelą Głogowianie, która umilała czas do późnych godzin nocnych.

 

Galeria zdjęć

 
Dożynki Prezydenckie w Spale PDF Drukuj Email

Spała2012

16 września w Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie. W  tegorocznej edycji święta rolników rolę Starościny pełniła pani Renata Kozdęba z Lutowisk z powiatu bieszczadzkiego, delegat na Walne Zgromadzenie Podkarpackiej Izby Rolniczej. Dożynki rozpoczęły się od mszy świętej w Kaplicy Polowej AK. Po mszy miało miejsce uroczyste przejście korowodu dożynkowego z kościoła na stadion Centralnego Ośrodka Sportu gdzie odbyła się oficjalna część imprezy. Uroczystościom towarzyszyły liczne atrakcje m.in. kiermasz tradycyjnej polskiej żywności, pokaz rękodzieła artystycznego, występy zespołów ludowych, a także Miasteczko Regionów, gdzie prezentowano osiągnięcia poszczególnych województw.

 

Galeria zdjęć

 
Pomóżmy pogorzelcom z Boguchwały PDF Drukuj Email

spalona fermaPodkarpacka Izba Rolnicza organizuje zbiórkę publiczną na obszarze województwa podkarpackiego z przeznaczeniem zebranych ofiar na pomoc finansową dla rolników Bożeny i Jerzego Barć zam. w Boguchwale, którzy w wyniku pożaru nieubezpieczonej fermy drobiu stracili swoje główne źródło dochodu. Zgodnie z decyzją Marszałka Województwa Podkarpackiego nr OR-II.622.188.2012 z 9 sierpnia 2012 r. zmienionej postanowieniem nr OR-II.622.188.2012 z 24 sierpnia 2012 r. zbiórka publiczna prowadzona będzie w terminie od 10 sierpnia do 31 grudnia 2012 roku.

Wpłat pieniężnych należy dokonywać na konto Banku Spółdzielczego w Lubeni o/Boguchwała nr 63 9161 0001 0000 4532 2000 0100 z dopiskiem „POŻAR”.

Podkarpacka Izba Rolnicza zwraca się do osób prywatnych, firm oraz instytucji o wsparcie inicjatywy poprzez przekazywanie wpłat pieniężnych na w/w konto bankowe. Kwesta prowadzona będzie na terenie całego województwa podkarpackiego w siedzibie Izby w Boguchwale oraz w oddziałach w Jarosławiu, Krośnie i w Tarnobrzegu przez cały czas trwania zbiórki, a także podczas uroczystości dożynkowych oraz plenerowych rolniczych imprez w regionie.

W imieniu poszkodowanych rolników za okazaną pomoc serdecznie dziękuje.

Stanisław Bartman
Prezes Zarządu
Podkarpackiej Izby Rolniczej

 
Preferencyjna linia kredytowa na wznowienie produkcji PDF Drukuj Email

Informujemy, że w odpowiedzi na wniosek Wicewojewody Podkarpackiego z dnia 30 lipca br. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 8 sierpnia br. wyraził zgodę na uruchomienie procedury otwarcia preferencyjnej linii kredytowej na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych poszkodowanych w wyniku deszczu nawalnego i gradu na terenie gminy Narol.

 
«pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia»

Strona 80 z 84
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych