Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Informacja o preferencyjnych liniach kredytowych dla rolnictwa w 2013 roku PDF Drukuj Email

 

Kredyty inwestycyjne i na wznowienie produkcji rolnej udzielane są zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 stycznia 2009 r. w sprawie realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w ramach limitu dopłat określonego w planie finansowym tej Agencji. Łączny limit dopłat do oprocentowania tych kredytów ustalony został na 2013 r. w kwocie 992015 tys. zł.

Pismo z MRiRW

 
Przyszłość programu rolnośrodowiskowego PDF Drukuj Email

 

W linkach pod tekstem załączamy pismo skierowane przez Zarząd KRIR do Ministra Rolnictwa w sprawie przyszłości programu rolnośrodowiskowego wraz z odpowiedzią z resortu.

Treść zapytania

Odpowiedz z resortu

 
IX Podkarpackie Forum Kobiet Wiejskich PDF Drukuj Email

W dniu 8 marca br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie Podkarpacka Izba Rolnicza wspólnie z Urzędem Marszałkowskim i Wojewódzkim Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych zorganizowała IX Podkarpackie Forum Kobiet Wiejskich. Honorowym patronatem wydarzenie objął Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL Jan Bury.

Więcej…
 
Zakaz stosowania materiału siewnego odmian GMO kukurydzy MON 810 i ziemniaka Amflora PDF Drukuj Email

 

W związku z wejściem w życie w dniu 28 stycznia br. dwóch rozporządzeń Rady Ministrów zakazujących stosowania materiału siewnego odmian genetycznie zmodyfikowanych kukurydzy MON 810 i ziemniaka Amflora Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy z Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa w okresie najbliższych dwóch miesięcy przeprowadzi ogólnopolską kampanię informacyjną. Celem kampanii jest dotarcie do rolników, producentów rolnych, organizacji społecznych i ekologicznych, oraz szeroko rozumianego środowiska rolniczego z informacją o wprowadzonych w Polsce zakazach.

ulotka informacyjna

 
Rolnik Roku Regionu Morza Bałtyckiego PDF Drukuj Email

 

Uprzejmie informujemy, iż Fundacja WWF Polska organizuje kolejną edycję konkursu Rolnik Roku Regionu Morza Bałtyckiego. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych praktyk rolniczych i rolników „przyjaznych Morzu Bałtyckiemu″ czyli takich, którzy stosują w swojej działalności metody mające na celu zmniejszenie odpływu azotanów i fosforanów z ich gospodarstw do wód, tym samym przyczyniając się do zmniejszenia zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego i ograniczeniu dalszych zakwitów glonów (tzw. zjawisko eutrofizacji). Konkurs obejmuje rolników z całego obszaru Polski oraz ośmiu pozostałych krajów leżących nad Bałtykiem.

Więcej…
 
Wojewódzki Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych PDF Drukuj Email

26 lutego w Boguchwale odbył się Wojewódzki Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, którego organizatorem był Podkarpacki Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej. Olimpiada od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych ludzi żywo związanych z problematyką rolniczą. Jest współzawodnictwem z zakresu szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, zarówno praktycznej jak i teoretycznej. Osiągając cele Olimpiady, młodzi producenci wzbogacają swoje umiejętności zawodowe a jednocześnie pogłębiają wiedzę i doświadczenie, przyczyniając się do systematycznego rozwoju polskiego rolnictwa.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia»

Strona 77 z 84
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych