Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Zagrożenie przeniesienia afrykańskiego pomoru świń PDF Drukuj Email

 

W związku z zagrożeniem wystąpienia pomoru afrykańskiego świń (ASF) na terytorium Polski poniżej zamieszczamy opracowanie dotyczące przeniesienia ww. choroby z terytorium Białorusi oraz Federacji Rosyjskiej do Polski. Bieżące informacje na temat aktualnej sytuacji epizootycznej odnośnie ww. jednostki chorobowej zamieszczane są na stronie internetowej Głównego Lekarza Weterynarii - www.wetgiw.gov.pl oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii - http://wiw.krosno.pl.

Opracowanie

 
Wakacyjny konkurs na najciekwaszą relację z wizyty w Zagrodzie Edukacyjnej PDF Drukuj Email

 

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie rekomenduje, aby w ramach organizowanych kolonii, półkolonii i innych form wypoczynku letniego uwzględnić wyjazdy do gospodarstw edukacyjnych, będących członkami Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Zagroda Edukacyjna to propozycja poznania i doświadczenia pracy rolnika w bezpośrednim kontakcie z codziennym rytmem gospodarstwa, gamą kolorów, kształtów, dźwięków, zapachów i smaków wsi. Zagrody proponują zindywidualizowane programy edukacyjne, wynikające z profilu gospodarstwa i pasji gospodarzy. Oferta obejmuje pokazy i warsztaty aktywnie angażujące w zajęcia zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Zajęcia w zagrodach edukacyjnych prowadzone są zgodnie z ofertą i cennikiem poszczególnych gospodarstw. Oferta wszystkich gospodarstw skupionych w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych oraz szczegółowe informacje na temat sieci dostępne są na stronie www.zagrodaedukacyjna.pl.

Więcej…
 
Piknik Zbożowy 2013 PDF Drukuj Email

29 czerwca w Boguchwale Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Zbożowy, mający na celu promowanie spożycia produktów zbożowych. Piknik został sfinansowany z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Produktów Zbożowych. Na imprezie można było dokonać degustacji wielu produktów i przetworów zbożowych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Izba zadbała również o rozrywkową część pikniku przygotowując różne konkursy z nagrodami. Największym zainteresowaniem wśród dorosłych cieszył się konkurs łowienia gniazdek makaronowych za pomocą wędki, natomiast dzieciom najwięcej radości sprawiła loteria fantowa.

 

Galeria zdjęć

 
Zmiany w dopłatach do materiału siewnego PDF Drukuj Email

 

Od 13 czerwca 2013 r. ulegną zmianie zapisy w Warunkach uzyskania dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie. Rolnicy będą mogli ubiegać się również o dopłatę z tytułu zużycia do siewu materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany soi oraz pszenicy twardej.

Więcej…
 
Odpowiedź MRiRW na Memoriał Podkarpacki PDF Drukuj Email

 

W załączniku znajduje się odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na Memoriał Podkarpacki.

 

Pismo MRiRW

 
Komunikaty Głównego Inspektoratu Weterynarii PDF Drukuj Email

 

Afrykański pomór świń (ASF)

Ujawnione przypadki oznakowania zwierząt (koniowatych) mikrochipami oraz dokonywania ich rejestracji i identyfikacji poprzez sporządzenie opisów w celu wydania paszportów, pomimo niekompletnego zgłoszenia do rejestru

 
«pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia»

Strona 77 z 87
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych