Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Piknik Zbożowy 2013 PDF Drukuj Email

29 czerwca w Boguchwale Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Zbożowy, mający na celu promowanie spożycia produktów zbożowych. Piknik został sfinansowany z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Produktów Zbożowych. Na imprezie można było dokonać degustacji wielu produktów i przetworów zbożowych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Izba zadbała również o rozrywkową część pikniku przygotowując różne konkursy z nagrodami. Największym zainteresowaniem wśród dorosłych cieszył się konkurs łowienia gniazdek makaronowych za pomocą wędki, natomiast dzieciom najwięcej radości sprawiła loteria fantowa.

 

Galeria zdjęć

 
Zmiany w dopłatach do materiału siewnego PDF Drukuj Email

 

Od 13 czerwca 2013 r. ulegną zmianie zapisy w Warunkach uzyskania dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie. Rolnicy będą mogli ubiegać się również o dopłatę z tytułu zużycia do siewu materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany soi oraz pszenicy twardej.

Więcej…
 
Odpowiedź MRiRW na Memoriał Podkarpacki PDF Drukuj Email

 

W załączniku znajduje się odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na Memoriał Podkarpacki.

 

Pismo MRiRW

 
Komunikaty Głównego Inspektoratu Weterynarii PDF Drukuj Email

 

Afrykański pomór świń (ASF)

Ujawnione przypadki oznakowania zwierząt (koniowatych) mikrochipami oraz dokonywania ich rejestracji i identyfikacji poprzez sporządzenie opisów w celu wydania paszportów, pomimo niekompletnego zgłoszenia do rejestru

 
Wybory Chłopa Roku 2013 PDF Drukuj Email

W niedziele 28 kwietnia w Racławicach odbyły się po raz XIX Wybory Chłopa Roku. Celem imprezy jest upowszechnianie kultury wiejskiej, prezentacja tradycji i zwyczajów polskiej wsi i promocja regionu reprezentowanego przez poszczególnych kandydatów. By zdobyć tytuł Chłopa Roku uczestnicy konkursu rywalizowali w konkurencjach takich jak: prezentacja stroju regionalnego i regionu, taniec regionalny z przyśpiewką, cięcie klocka drewnianego przy użyciu piły kabłąkowej na czas, ubijanie masła, test wiedzy z zakresu BHP w rolnictwie, produkcji roślinnej, zwierzęcej oraz dotacji unijnych. Chłopem Roku 2013 został Paweł Łapeta z miejscowości Baby w województwie śląskim. Reprezentant województwa podkarpackiego Tomasz Furman z Jodłowej zajął II miejsce.

 

Galeria zdjęć

 
Wojewódzki Finał Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii PDF Drukuj Email

Sylwia Łyko z Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu wygrała wojewódzki finał Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii zorganizowany w Boguchwale 26 kwietnia przez Podkarpacki Związek Młodzieży Wiejskiej. Mateusz Pociask, Monika Wiśniowska, Mateusz Siwik i Mateusz Szlachta, uczniowie ponadgimnazjalnych szkół rolniczych i technicznych z Podkarpacia zajęli kolejne miejsca w finale.W wojewódzkim finale wzięło udział 17 laureatów eliminacji szkolnych. Finałowy sprawdzian z wiedzy odbył się w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Zakres tematyczny zmagań konkursowych obejmował zagadnienia z zakresu energii słonecznej w tym fotowoltaiki, energii wiatrowej, energii wodnej, biomasy w odnawialnych źródłach energii, przedsiębiorczości i ochrony środowiska. Poruszane były też zagadnienia legislacyjne oraz kwestie pozyskiwania środków na dofinansowanie projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia»

Strona 71 z 80
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych