Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Strzyżowie PDF Drukuj Email


27 czerwca 2018 roku w Ośrodku Nowoczesnej Gospodyni w odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Strzyżowie, które prowadził Pan Jerzy Bator Przewodniczący tej Rady. Program obejmował klika zagadnień. Tematem który najbardziej zainteresował obecnych delegatów oraz rolników którzy przybyli na posiedzenie była restrukturyzacja małych gospodarstw. Założenia tego działania oraz szczegóły związane z całą procedurą składania wniosku omówiła Pani Aldona Napieracz przedstawicielka POR AR i MR w Rzeszowie. Rolnicy mieli okazję w szczegółach zapoznać się z założeniami tego działania. Liczne pytania z sali dotyczące tego tematu świadczyły o dużym zainteresowaniu tym programem ze strony rolników.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Ropczycach PDF Drukuj Email
6 lipca 2018 r. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Ropczycach podczas którego przedstawiciele samorządu rolniczego wysłuchali najpierw Witolda Darłaka Starosty Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego, który mówił o sytuacji w ropczyckiej w służbie zdrowia i w ropczyckim sądownictwie, a następnie wysłuchali kolejnych prelegentów.

Więcej…
 
Materiały dla hodowców świń PDF Drukuj Email
W związku z wejściem w życie w dniu 28 lutego 2018 r. przepisów rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz. U. poz. 360), określającego dodatkowe wymagania dla hodowców świń na terytorium kraju znajdującym się poza obszarami objętymi restrykcjami w związku z występowaniem ASF (w tym terenu całego województwa podkarpackiego), w załączeniu przekazuję do wiadomości i wykorzystania opracowane w Głównym Inspektoracie Weterynarii dokumenty, które mogą służyć jako materiał pomocniczy dla hodowców trzody chlewnej w zakresie realizacji wymagań wynikających z ww. rozporządzenia.
Więcej…
 
Posiedzenie Zarządu PDF Drukuj Email

2 lipca w Podkarpackiej Izbie Rolniczej odbyło się posiedzenie Zarządu. Jedną z poruszanych spraw był temat suszy jaka nawiedziła teren województwa podkarpackiego. Informację na ten temat udzieliły Panie Elżbieta Lis i Magdalena Dziedzio z Wydziału Środowiska i Rolnictwa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Na dzień 2 lipca szacowanie szkód odbywa się w 14 gminach naszego województwa, zgłoszenia szkód suszowych dokonało 140 rolników, którzy zgłosili szkody na powierzchni 1200 ha.

 
Drugie posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Krośnie PDF Drukuj Email
Drugie w tym roku posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Krośnie odbyło się w dniu 27.06.2018 r.  Na zaproszenie przewodniczącego Rady pana Zbigniewa Dłużniewskiego przybyli: pan Jerzy Borcz – dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa  OT w Rzeszowie, pani Konga Dziamara- Trybus- główny specjalista Sekcji Zamiejscowej KOWR w Krośnie, pan Andrzej Chrzanowski - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krośnie, pan Piotr Brągiel – przedstawiciel Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krośnie, pan Jacek Stusik – dyrektor biura Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Krośnie, oraz pan Stanisław Fal – członek Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej powiatu mieleckiego PDF Drukuj Email

W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury   w Borowej  ,  w dniu  25.06.2018 roku odbyło się posiedzenie  Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej  powiatu mieleckiego. W posiedzeniu wzięli udział  przedstawiciele  różnych instytucji, gminy, sołtysi i delegaci. Po przywitaniu  i przedstawieniu porządku obrad przez przewodniczącego rady pan Wojciecha Naprawę  jako pierwszy głos zabrał Pan Roman Tomas Powiatowy Lekarz Weterynarii, który mówił o zagrożeniach , bioasekuracji  i kontrolach prowadzonych w związku z afrykańskim pomorem świń.  Mówił o przepisach , które obowiązują  nie tylko w związku z ASF, są inne, które wymuszają na rolnikach ich przestrzeganie. Wytyczne dotyczące przestrzegania zasad bioasekuracji przez hodowców świń  w związku z ASF są jasno określone i muszą być respektowane przez rolników, a gospodarstwa  dostosowane do wymogów. W każdym gospodarstwie musi być wyłożona mata dezynfekcyjna, prowadzona księga ewidencyjna zwierząt , muszą być środki dezynfekcyjne oraz  obowiązkowe znakowanie zwierząt.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 89
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych