Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Informacja Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynaryjnego nt. ASF PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krośnie przesyła informacje dla hodowców trzody chlewnej nt. zagrożenia wirusem ASF.

Więcej…
 
Komunikat z dnia 11 maja 2017 roku o zwalczaniu szarej pleśni w truskawkach PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plantacjom truskawki zagraża szara pleśń. Decyzję o sposobie i terminie  zwalczania należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji. Objawy choroby można obserwować na pąkach, kwiatach, owocach, rzadziej na liściach i łodygach. Rozwojowi choroby sprzyja duża ilość opadów i wysoka wilgotność powietrza.

Więcej…
 
Narodowy Dzień Mlecznej Fermy PDF Drukuj Email

 

InConventus Group pragnie zaprośić na Narodowy Dzień Mlecznej Fermy, który odbędzie się dnia 5 września 2017 roku na farmie AGROMARINA w Andrzejowie (woj. lubelskie). Patronat nad tym wydarzeniem objęła Krajowa Rada Izb Rolniczych. Narodowy Dzień Mlecznej Fermy będzie poświęcony przede wszystkim różnym aspektom związanym z żywieniem bydła mlecznego oraz funkcjonowaniem farmy mlecznej.

Więcej…
 
KOMUNIKAT Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie z dnia 24 kwietnia 2017 r. w sprawie ochrony pszczół i innych zapylaczy PDF Drukuj Email


Jednym z podstawowych wymogów integrowanej ochrony roślin jest ochrona organizmów pożytecznych oraz stwarzanie warunków sprzyjających ich występowaniu, co w szczególności dotyczy owadów zapylających i naturalnych wrogów organizmów szkodliwych.

Więcej…
 
Stanowisko zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej w sprawie importu zbóż z Ukrainy z dnia 10 kwietnia 2017 r. PDF Drukuj Email
Zarząd Podkarpackiej Izby Rolniczej działając w imieniu podkarpackich producentów zbóż postuluje o podjęcie działań mających na celu ograniczenie importu zbóż z Ukrainy i o zwiększenie na forum Unii Europejskiej ochrony celnej unijnego rynku zbóż.

 

PISMO

 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Ropczycach PDF Drukuj Email

27 kwietnia 2017 r. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Ropczycach podczas którego przedstawiciele samorządu rolniczego rozmawiali o bieżącej sytuacji w rolnictwie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 70
Copyright © 2017 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych