Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Jaśle PDF Drukuj Email

Na dzień 25 kwietnia br. przewodniczący Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle zwołał członków Rady na posiedzenie. Tematem wiodącym miała być znowelizowana ustawa „Prawo Wodne” ale z powodu nieobecności przedstawiciela Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej z Rzeszowa członkowie Rady skupili się na zadaniach realizowanych przez Biuro Powiatowe ARIMR w Jaśle. Pani kierownik – Ewa Różycka przestawiła stopień realizacji wypłat płatności bezpośrednich z 2017 roku. Zapewniła, że ustawowy termin wypłaty – 30 czerwiec 2018 r. będzie dochowany. Następnie odniosła się do tegorocznej kampanii. Poinformowała, że 50 % beneficjentów płatności bezpośrednich złożyło wniosek w postaci oświadczenia.

Więcej…
 
Wspólne posiedzenie trzech Rad Powiatowych Podkarpackiej Izby Rolniczej powiatów bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego PDF Drukuj Email

 

Wspólne posiedzenie trzech Rad Powiatowych Podkarpackiej Izby Rolniczej powiatów bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego odbyło się 18.04.2018 r. w Tarnawie Górnej. Członkowie Rad zapoznali się z aktualną sytuacją epizootyczna afrykańskiego pomoru świń oraz z zasadami bioasekuracji gospodarstw. Pani Bernadeta Rogowska z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii poinformowała również o przedmiocie i zakresie kontroli jakiej będą podlegać gospodarstwa utrzymujące trzodę chlewną. Przedmiotem dyskusji były czynniki przenoszące wirusa ASF oraz sens budowy błotu wzdłuż wschodniej granicy w sytuacji, gdy choroba już jest na terenie kraju. Natomiast przedstawiciele Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powiatów leskiego – pani Paulina Potoczna i bieszczadzkiego – pan Mariusz Smaczny poinformowali o realizacji płatności za 2017 rok oraz o przebiegu kampanii 2018 roku.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Tarnobrzegu PDF Drukuj Email

 

W  siedzibie Izby Rolniczej  w Tarnobrzegu  w dniu 27.04.2018 roku odbyło się posiedzenie  Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej  powiatu  tarnobrzeskiego. W posiedzeniu wzięli udział  przedstawiciele  różnych instytucji. Jako pierwsza głos zabrała pani Wioletta Chwałek z Ośrodka Doradztwa Rolniczego, która przybliżyła informacje  dotyczące działania  „restrukturyzacja małych gospodarstw”. Pomoc 60 tys .złotych skierowana jest do gospodarstw, których wielkość ekonomiczna jest mniejsza niż 10 tys. euro.  Z wnioskiem może wystąpić rolnik albo małżonek rolnika, jeżeli w gospodarstwie , którego jest posiadaczem  prowadzi osobiście i na własny rachunek działalność rolniczą. Dotychczasowe przepisy były bardzie rygorystyczne , teraz  zostaną złagodzone. Pierwsza zmiana , co podkreślała pani Chwałek  dotyczy ubezpieczenie w KRUS i polega na tym, że rolnik lub małżonek , którzy będą chcieli złożyć wniosek o wsparcie , mogą  być ubezpieczeni w KRUS w pełnym zakresie na wniosek.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Kolbuszowej PDF Drukuj Email

 

W Sali narad Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej w dniu 25.04.2018r. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej powiatu Kolbuszowskiego. Spotkanie prowadził przewodniczący Rady Powiatowej Pan Marek Opaliński. W spotkaniu uczestniczył  powiatowy lek. wet Pan Józef Futyma, kierownik biura powiatowego ARiMR Pan Łeptuch Marek. Powiatowy lek. wet. przybliżył sprawy w dalszym ciągu z zagrożeniem  ASF, bioasekuracji  przed rozprzestrzenianiem się tej jednostki chorobowej, ochrony stad przed chorobą. Pan Marek Łeptuch kierownik biura ARiMR przypominał o corocznym spisie stad,  ilości wniosków obsługiwanych przez BP w Kolbuszowej, kwotach płatności, dopłaty do materiału siewnego – nabór wniosków do 25.06.2018r. zapoznał z aplikacją e Wniosek Plus oraz zmianami, jakie wprowadzone zostały w kampanii 2018 roku.  W dyskusji zabierali głos Jan Skowroński, Leonard Fryc. Sugerowali wprowadzenie regionalizacji w programach PROW, zmianach w prawie wodnym, wieku emerytalnym rolników.

 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Łańcucie PDF Drukuj Email
23 kwietnia 2018 roku w sali narad Starostwa Powiatowego w Łańcucie odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Łańcucie. Obrady otworzył i prowadził Prezes  Zarządu Stanisław Bartman. Zgodnie z programem posiedzenia pierwszy głos zabrał Pan Leszek Bar Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łańcucie, który przedstawił obowiązujące zasady bioasekuracji w związku z chorobą ASF. Przedstawiciele KOWR Rzeszów Pan Ryszard Gonczowski oraz Leonard Pyrzyński omówili aktualne zdania prowadzone przez KOWR Oddział Rzeszów. Pani Jolanta Sawicka Dyrektor KRUS w Rzeszowie i Lucyna Bartman z KRUS Rzeszów omówiły waloryzacje emerytur i rent rolniczych obowiązujących od 1 marca 2018 roku.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Leżajsku PDF Drukuj Email
20 kwietnia 2018 roku w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Leżajsku, które połączone było z Dniami Otwartymi Drzwi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Prowadzący spotkanie Kazimierz Matuszek Przewodniczący Rady Powiatowej PIR w Leżajsku po przywitaniu przybyłych gości oraz rolników przedstawił krótką informację dotycząca działań prowadzonych przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Leżajsku. Podziękował wszystkim za przybycie oraz zachęcał rolników do tego, aby mogli skorzystać z obecności pracowników ARiMR i porozmawiać z nimi o nurtujących ich problemach. Następnie został zaprezentowany materiał filmowy przygotowany przez TVP Rzeszów dotyczący promocji gminy Nowa Sarzyna.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 86
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych