Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Dyskutowali w Trzebownisku PDF Drukuj Email5 kwietnia 2018 roku w siedzibie Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu rolniczego z przedstawicielami Polskiego Związku Łowieckiego i Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz przedstawiciel Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego,  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Tematem spotkania była nowelizacja ustawy Prawo łowieckie oraz aktualna sytuacja epizodyczna związana z chorobą ASF.

Więcej…
 
Szacowanie szkód łowieckich PDF Drukuj Email

W załączeniu pismo Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska z dnia 9 kwietnia br. na temat szacowania szkód łowieckich.

 

Pismo

 
Forum Kobiet Wiejskich 2018 PDF Drukuj Email

Prawie 300 pań reprezentujących i pracujących dla środowiska kobiet wiejskich uczestniczyło w sobotę, 10 marca w Forum Kobiet Wiejskich zorganizowanym w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym G2A Arena w Jasionce przez Podkarpacką Izbę Rolniczą, Wojewódzki Związek Kółek i Organizacji Rolniczych i przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzebownisku. Święto kobiet w tak huczny sposób obchodzone było przez samorząd rolniczy po raz czternasty.

Więcej…
 
Materiały pomocnicze dla hodowców świń PDF Drukuj Email
W związku z wejściem w życie w dniu 28 lutego 2018 r. przepisów rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz. U. poz. 360), określającego dodatkowe wymagania dla hodowców świń na terytorium kraju znajdującym się poza obszarami objętymi restrykcjami w związku z występowaniem ASF (w tym terenu całego województwa podkarpackiego), w załączeniu przekazuję do wiadomości i wykorzystania opracowane w Głównym Inspektoracie Weterynarii dokumenty, które mogą służyć jako materiał pomocniczy dla hodowców trzody chlewnej w zakresie realizacji wymagań wynikających z ww. rozporządzenia.
Więcej…
 
Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2018 PDF Drukuj EmailKrzysztof Furdyna, młody rolnik z gminy Tuszów Narodowy został zwycięzcą Wojewódzkiej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, zdobywając największą ilość punktów zarówno z testu pisemnego, jak i z odpowiedzi ustnej i z zadania praktycznego
.

To nie pierwszy jego sukces w odbywającym się corocznie wojewódzkim finale tego konkursu. W ubiegłych dwóch latach Krzysztof Furdyna również był laureatem wojewódzkiego etapu konkursu, a w roku 2016 zajął drugie miejsce w ogólnokrajowym finale Olimpiady. Na kolejnych miejscach uplasowali się niezwyciężeni w tym roku uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu. Drugie miejsce zajął Paweł Michalski, trzecie Patryk Pietras, czwarte Wojciech Krupski, a piąte Kamil Ozimek.

Finał XXXVI edycji Wojewódzkiej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych odbył się 23 lutego 2018 roku w Podkarpackiej Izbie Rolniczej w Trzebownisku. Inicjatorem i głównym organizatorem tego przedsięwzięcia był Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej, przy współudziale rzeszowskiej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, rzeszowskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale i Podkarpackiej Izby Rolniczej, której prezes Stanisław Bartman objął Olimpiadę honorowym patronatem.

Więcej…
 
Dla producentów tytoniu PDF Drukuj Email

W dniu 15 grudnia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy o organizacji niektórych rynków rolnych, na mocy której Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, zobowiązany jest do monitorowania oraz nadzorowania krajowej uprawy tytoniu oraz produkcji i obrotu surowcem tytoniowym w Polsce celem ograniczenia szarej strefy (więcej informacji w załączniku).

Załącznik

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 84
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych