Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Renegocjacje postanowień układu o stowarzyszeniu UE-Ukraina PDF Drukuj Email

W załączeniu przesyłam odpowiedź resortu rolnictwa na wniosek KRIR dot. podjęcia działań w kwestii renegocjacji postanowień układu o stowarzyszeniu UE-Ukraina, w ramach umowy o wolnym handlu.

Pismo

 
Obowiązek rolników do uzyskania wpisu do rejestru BDO PDF Drukuj Email

Zgodnie z przepisami ustawy o odpadach podmioty miały wyznaczony czas na rejestrację 6 miesięcy od wprowadzenia rejestru (termina minoł 24 lipca 2018 r.), a brak dokonania rejestracji wiąże się z karami finansowymi. Ponadto, jak wynika z przepisów ustawy, podobne kary mają dotyczyć podmiotów, które dokonają wpisu niezgodnego ze stanem rzeczywistym lub podają przy wpisie nieprawdziwe informacje.

W załączeniu przesyłam wystąpienie KRIR oraz odpowiedź Ministerstwa Środowiska w sprawie obowiązku uzyskania wpisu do rejestru BDO.

Pismo

 
Jest dofinansowanie do wapnowania gleb PDF Drukuj Email

W Ministerstwie Środowiska odbyła się wspólna konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego wraz z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, podczas której omawiano uruchomienie programu priorytetowego na lata 2019 – 2023 pt.: „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.

Podczas konferencji podpisane zostało porozumienie pomiędzy wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej a Krajową Stacją Chemiczno-Rolniczą.

Więcej…
 
Dzień z Mlekiem PDF Drukuj Email

 
Bezpieczne wakacje na wsi PDF Drukuj Email

 
Konsultacje społeczne w celu oceny i przeglądu zasad dotyczących pomocy państwa w rolnictwie PDF Drukuj Email

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne w celu oceny i przeglądu zasad dotyczących pomocy państwa w rolnictwie, obszarach wiejskich i leśnictwie. Jak państwo wiedzą, ustanowiono szczególne ramy zasad pomocy państwa dla rolnictwa, leśnictwa i obszarów wiejskich.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 101
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych