Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Zmora rolników z powiatu jasielskiego – dzikie zalesienia PDF Drukuj Email

Z inicjatywy członków Rady Powiatowej PIR w Jaśle oraz Starosty Jasielskiego pana Adama Pawlusia w dniu 15.02. br. w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbyło się spotkanie rolników z przedstawicielami geodezji wojewódzkiej i powiatowej a także z przedstawicieli instytucji okołorolniczych. W spotkaniu uczestniczyła również pani Senator Alicja Zając. Głównym celem spotkania było wypracowanie stanowiska w sprawie zatrzymania degradacji gruntów rolnych na ternie powiatu jasielskiego spowodowanej głównie zaprzestaniem użytkowania rolniczego co w konsekwencji doprowadza do powstawania dzikich zalesień. W trakcie spotkania został również poruszony problem modernizacji obrębów geodezyjnych, małej retencji wód oraz opłacalności produkcji rolnej.

 
Dyżur redaktora miesięcznika Top Agrar PDF Drukuj Email

Redakcja miesięcznika „Top Agrar" zaprasza do kontaktu w sprawach prywatnych i interwencyjnych. Ważne dla czytelników problemy zostaną podjęte na łamach gazety. Ponadto w dniu 5 marca (wtorek) 2019 r. w siedzibie Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku, w godzinach od 9.00 do 15.00, dyżur będzie pełnił redaktor miesięcznika „Top Agrar" - Andrzej Sawa, tel. 17 871 40 78. Zapraszamy osoby zainteresowane o kontakt.

 
Lista Odmian Zalecanych w województwie podkarpackim PDF Drukuj Email

 

Lista zalecanych odmian do uprawy na obszarze województwa podkarpackiego (LOZ).

 

1) PSZENICA OZIMA

Jakościowe (grupa A):

Ostroga

Linus

Patras

RTG Kilimanjaro

Hondia

 

Więcej…
 
Porozumienie o współpracy PDF Drukuj Email
5 lutego 2019 roku w siedzibie Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku Stanisław Bartman prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej, Teresa Pamuła dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Robert Pieszczoch dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale podpisali porozumienie o współpracy instytucji rolniczych, mającej na celu ułatwienie podkarpackim rolnikom składanie tegorocznych wniosków o płatności bezpośrednie. Na mocy podpisanego porozumienia strony zobowiązały się do wspólnego działania podczas zbliżającej się kampanii składania wniosków obszarowych. Sygnatariusze porozumienia będą współpracować ze sobą podczas kampanii składania wniosków obszarowych, będą wspólnie organizować szkolenia z zakresu PROW 2014 – 2020 m.in. z Płatności Bezpośrednich na rok 2019 oraz z obsługi wniosku o te płatności za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

 
Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH PDF Drukuj Email

Zbliżają się Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH, organizowane wspólnie z MTAS i Konferencją FruitPRO. Targi Kielce serdecznie zapraszają  do odwiedzenia targów oraz udziału w konferencjach. Przez dwa dni - 13 i 14 lutego - trwać będzie Konferencja Sadownicza FruitPRO z udziałem międzynarodowych ekspertów, a 14 lutego w programie jest Konferencja Warzywnicza. Udział we wszystkich wydarzeniach jest nieodpłatny. Program targów zamieszczony został na stronie www.horti-tech.pl Zaproszenie dla zwiedzającego można otrzymać po zarejestrowaniu się z wykorzystaniem banera poniżej i na stronie targów. Udział w Konferencji FruitPRO można zgłosić na stronie: www.fruitpro.pl

 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Ropczycach PDF Drukuj Email
18 stycznia 2019 r. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Ropczycach podczas którego przedstawiciele ropczyckiego samorządu rolniczego przedyskutowali aktualną sytuację w rolnictwie. W trakcie posiedzenia ropczyccy delegaci domagali się ponownej weryfikacji map związanych z nową delimitacją ONW w kierunku pozostawienia na nich miejscowości z powiatu ropczycko - sędziszowskiego, które dotychczas korzystały ze wsparcia w ramach ONW. Poza tym ponowili wniosek o zwiększenie monitoringu liczebności zwierząt dzikożyjących (saren, lisów, łosi, wilków) oraz zobowiązali zarząd Izby do zorganizowania konferencji na temat programu azotanowego.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 96
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych