Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Cykl szkoleń informujących o wynikach badań naukowych na rzecz rolnictwa ekologicznego PDF Drukuj Email

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje w listopadzie i grudniu 2018 r. cykl szkoleń informujących o wynikach badań naukowych na rzecz rolnictwa ekologicznego. Szkolenia podzielone są na panele tematyczne i zaplanowane w różnych terminach dla poszczególnych grup.

W załączeniu i w kolejnych mailach przesyłam do Państwa wiadomości i wykorzystania – z prośbą o przekazanie osobom zainteresowanym rolnictwem ekologicznym – prezentacje z ww. szkoleń.

 

Sprawozdania z badań będą opublikowane na stronie MRiRW

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wykaz-tematow-badawczych
-z-zakresu-rolnictwa-ekologicznego-realizowanych-w-2018-roku

i na stronach instytutów badawczych:

http://www.inhort.pl/projekty-badawcze/projekty-finansowane-przez-mrirw/badania
-podstawowe-na-rzecz-rolnictwa-ekologicznego-2017-r
.

http://www.ihar.edu.pl/badania_w_zakresie_rolnictwa_ekologicznego
_realizowane_w_roku_2018.php

 

Prezentacje i materiały

  1. szkolenia nt wyników badań na rzecz rolnictwa ekologicznego pasy kwietne
  2. szkolenia nt wyników badań na rzecz rolnictwa ekologicznego pędraki w truskawkach
  3. szkolenia nt wyników badań na rzecz rolnictwa ekologicznego nawożenie jabłoni
  4. szkolenia nt wyników badań na rzecz rolnictwa ekologicznego - wykorzystanie pokrzywy i skrzypu do ochrony upraw rabarbarbaru, fasoli i rukoli i bobu

 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Ustrzykach Dolnych PDF Drukuj Email

Miejscem ostatniego w tym roku posiedzenia Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Ustrzykach Dolnych była „Makowa Chata” – gospodarstwo agroturystyczne pani Małgorzaty Makowskiej członka Rady z Czarnej. 5 grudnia br. członkowie Rady omówili zagadnienia związane ze szkodami wyrządzanymi przez wilki. Podzielili obawę mieszkańców bieszczadzkich gmin o zdrowie i życie ludzi. Temat szkód wilczych zreferował pan Tomasz Jastrzębski z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Następnie członkowie Rady wysłuchali informacji pana Adama Milczanowskiego z Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o realizacji bieżących zadań Agencji oraz pana Stanisława Fala – członka Zarządu Izby o działaniach Zarządu. Posiedzenie Rady zostało zakończone przyjęciem 4 wniosków.

 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Kolbuszowej PDF Drukuj Email

W dniu 30.10.2018 w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej odbyła się Rada Powiatowa Podkarpackiej Izby Rolniczej powiatu kolbuszowskiego. Jako pierwsza zabrała głos pani Barbara Zygo , która przedstawiła z jakich programów  i na jakie działania można otrzymać dofinansowanie w obecnej chwili. Przedstawiła poddziałanie 6.2 „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich” 100 tys. zł. , nabór wniosków prowadzony od 15.10.2018 do 13.11.2018 r. . O pomoc może ubiegać się osoba fizyczna, która jako rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie, nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przeznanie pomocy lub beneficjent, małżonek beneficjenta.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Rzeszowie PDF Drukuj Email



















13 listopada 2018 roku w siedzibie Podkarpackiej Izby Rolniczej  w Trzebownisku odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatowej PIR Rzeszowskiej, które prowadził Pan Zbigniew Micał Przewodniczący tej Rady.Spotkanie otworzył Dyrektor Biura PIR- Pan Arkadiusz Bęben, który przywitał przybyłych delegatów oraz gości. Odpowiedział też, na kilka pytań dotyczących inwestycji na działce w Boguchwale. Następnie głos zabrał Zastępca Dyrektora POR ARiMR Pan Wiesław Polek.  Tematem który najbardziej zainteresował obecnych delegatów, którzy przybyli na posiedzenie był temat odszkodowań  spowodowanych przez suszę. Pytania rolników dotyczyły również zagadnień związanych z młodym rolnikiem oraz modernizacją.Pani Marta Kowal- przedstawicielka OR KRUS w Rzeszowie, szczegółowo omówiła kwestię ubezpieczeń dzieci rolników oraz procedurę ubiegania się o wyjazd na turnusy rehabilitacyjne dla rolników.Przybyli goście odpowiedzieli na szereg pytań delegatów nawiązujących do poruszanych wcześniej tematów, po czym przystąpiono do składania wniosków oraz wolnej dyskusji.Na zakończenie spotkania głos zabrał Pan Zbigniew Micał. Podziękował przybyłym gościom oraz delegatom i zakończył posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Rzeszowie.

 
Posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle PDF Drukuj Email

Posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle w dniu 25.10.br. zdominowały problemy związane z nadmierną populacją dzików i saren i to zarówno w aspekcie ASF, szacowania szkód łowieckich jaki wypowiedzi kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Członkowie Rady zapoznali się również       z zasadami rolniczego handlu detalicznego, zadaniami realizowanymi przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego oraz działaniami Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej.

 
Platforma Sygnalizacji Agrofagów PDF Drukuj Email

Zachęcamy do korzystania z Platformy Sygnalizacji Agrofagów i włączenia się nowych rolników w działania związane z monitorowaniem chorób i szkodników roślin. Poniżej link do Platformy Sygnalizacji Agrofagów, oraz pismo z Instytutu Ochrony Roślin PIB w Poznaniu zachęcające do korzystania z Platformy.

https://www.agrofagi.com.pl/

Pismo

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 94
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych