Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
O czym mówili sołtysi? PDF Drukuj Email

 

Zbigniew Micał i Barbara Traciak, delegaci Podkarpackiej Izby Rolniczej w niedzielę, 24 listopada gościli w Polskim Radio Rzeszów. Okazją do spotkania była audycja „Podkarpackie krajobrazy”.

Więcej…
 
Poseł Jan Bury złożył interpelację w sprawie samorządu rolniczego PDF Drukuj Email

 

Pod koniec listopada poseł Jan Bury skierował do ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Stanisława Kalemby interpelację w sprawie włączenia izb rolniczych do grona beneficjentów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Jak zauważył, w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 samorząd rolniczy nie należał do grona beneficjentów Programu, tym samym nie mógł być samodzielnym podmiotem prowadzącym projekty finansowe ze środków unijnych. Izby rolnicze by móc prowadzić szkolenia na terenach wiejskich musiały tworzyć konsorcja z innymi instytucjami, najczęściej z ośrodkami doradztwa rolniczego. To niewątpliwie prowadziło to do ograniczeń inicjatyw podejmowanych przez samorząd rolniczy.

Więcej…
 
Gospodarstwo rodzinne szansą rozwoju gospodarczego Polski PDF Drukuj Email

 

Małe gospodarstwa rodzinne potrzebują pieniędzy na rozwój, a takie środki będzie można pozyskać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – powiedział Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych podczas konferencji zorganizowanej w Sejmie w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Rolnictwa Rodzinnego ONZ „Gospodarstwo rodzinne szansą rozwoju gospodarczego w Polsce”.

Więcej…
 
O przyszłości małych gospodarstw rolnych w Brukseli PDF Drukuj Email

W dniach 2 – 6 listopada 25. osobowa delegacja z Polski uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Brukseli. Wyjazd odbył się na zaproszenie europosła Czesława Siekierskiego.

W czasie kilkudniowego pobytu delegacja składająca się z przedstawicieli Podkarpackiej, Małopolskiej i Świętokrzyskiej Izby Rolniczej, reprezentantów urzędów marszałkowskich, agencji płatniczych i ośrodków doradztwa rolniczego z tych województw zwiedziła Parlament Europejski oraz uczestniczyła w spotkaniach w Komisji Europejskiej, w siedzibie Komitetów Copa Cogeca i w Stałym Przedstawicielstwie RP. Wzięła również udział w posiedzeniu Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego i w seminarium „Polski PROW na lata 2014-2020” .

Więcej…
 
Prace konserwacyjne w systemie informatycznym ARiMR PDF Drukuj Email

 
Zapewnienie bezpieczeństwa mleka i produktów mlecznych w dobie globalizacji handlu i zmiennych warunków produkcji PDF Drukuj Email

W dniach 6-7 listopada br. Polska Izba Mleka, po raz kolejny organizuje konferencję szkoleniową pn.: „Zapewnienie bezpieczeństwa mleka i produktów mlecznych w dobie globalizacji handlu i zmiennych warunków produkcji”. Konferencja odbędzie się przy wsparciu merytorycznym oraz pod honorowym patronatem Głównego Lekarza Weterynarii Janusza Związka.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia61626364656667686970następnaostatnia»

Strona 63 z 75
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych