Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci PDF Drukuj Email

 

W okresie wakacji 2014 roku KRUS OR w Rzeszowie  organizuje turnusy rehabilitacyjne  dla 82 dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy.  Z rehabilitacji będą mogły skorzystać dzieci ze schorzeniami  układu oddechowego i układu ruchu urodzone
w latach 1999 – 2007 .Turnus trwa 21 dni . W Centrum Rehabilitacji Rolników w Iwoniczu Zdroju od 8 sierpnia do 28 sierpnia 2014 r dzieci ze schorzeniami układu oddechowego  natomiast od 29 czerwca do 19 lipca 2014 r w CRR w Horyńcu Zdroju dzieci z układem ruchu. Odpłatność za pobyt dziecka wynosi 200 zł plus koszty podróży .Transport zapewnia Oddział Regionalny istnieje również możliwość zawiezienia dziecka we własnym zakresie. Wniosek
o skierowanie dziecka na turnus rehabilitacyjny jest do pobrania w każdej Placówce Terenowej KRUS lub ze strony internetowej  www.krus.gov.pl . Wnioski należy złożyć najpóźniej do 30 kwietnia 2014r. Wniosek powinien być wypełniony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę wraz z informacją wychowawcy klasy i oświadczeniem rodzica lub prawnego opiekuna. Bliższe informacje pod numerem telefonu 17 8673419 .

Źródło: KRUS

 
Komunikat w sprawie bezumownego użytkowania gruntów zasobu państwa PDF Drukuj Email

 

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Rzeszowie w załączeniu przesyła komunikat w sprawie bezumownego użytkowania gruntów Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Załącznik

 
Resort rolnictwa w odpowiedzi na wniosek KRIR o odstąpienie od karania krajów przekraczających kwotę mleczną PDF Drukuj Email

 

W odpowiedzi na pismo z dnia 14 lutego 2014 r. znak: KRIR/JK/208/2014 w sprawie wystąpienia do Komisji Europejskiej o odstąpienie od nakładania opłat na kraje, które przekroczą kwoty mleczne w bieżącym roku kwotowym 2013/2014, resort rolnictwa w dniu 17 marca 2014 r. przesłał informację, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podejmuje na forum Unii Europejskiej kolejne działania ukierunkowane na przyjęcie przez Komisję Europejską dodatkowych środków tzw. „miękkiego lądowania" w związku z wygaśnięciem kwot mlecznych w dniu 1 kwietnia 2015 r.

Więcej…
 
ARiMR rozpoczęła przyjmowanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2014 r. PDF Drukuj Email

 

Zgodnie z unijnymi zasadami od 15 marca 2014 r. do ARiMR można składać wnioski o przyznanie płatności za 2014 rok:

  • płatności bezpośrednich,
  • płatności ONW,
  • płatności rolnośrodowiskowych
  • oraz wnioski o wypłatę pomocy na zalesianie gruntów rolnych oraz gruntów innych niż rolne w ramach PROW 2007 - 2013
Więcej…
 
KRIR złożyła do Sejmu podpisy pod przywróceniem w Polsce uboju rytualnego PDF Drukuj Email

 

Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt, który stworzyli członkowie Krajowej Rady Izb Rolniczych, złożył do Marszałeka Sejmu ponad 130 tys. podpisów obywateli popierających zmianę ustawy o ochronie zwierząt, która przywraca w Polsce ubój rytualny.

Więcej…
 
X Podkarpackie Forum Kobiet Wiejskich PDF Drukuj Email

 

W dniu 7 marca br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie Podkarpacka Izba Rolnicza wspólnie z Wojewódzkim Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych zorganizowała X Podkarpackie Forum Kobiet Wiejskich. Wydarzenie Honorowym patronatem objął przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL Jan Bury.

W Forum uczestniczyło ponad 270 kobiet aktywnych w życiu zawodowym oraz w życiu społecznym i kulturalnym. Do Rzeszowa w tym dniu przyjechały przedstawicielki samorządu rolniczego, doradztwa rolniczego oraz panie pracujące w kołach gospodyń wiejskich. Celem Forum, od dziesięciu lat organizowanego w dniu Święta Kobiet, było omówienie roli pań w życiu rodzinnym i społecznym. W trakcie Forum uhonorowano najbardziej aktywne panie odznaczeniami Podkarpackiej Izby Rolniczej im. św. Izydora Oracza. Następnie na scenie pojawił się Rafał Godziemski, medalista Kulinarnego Pucharu Świata w Luxemburgu, który w referacie „Kulinarne podróże z pasją” opowiadał o swoich przygodach kulinarnych związanych z podróżami do różnych zakątków świata.  Kolejnym punktem Forum był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Halicz”, który obfitował w prezentacje tańców narodowych oraz tańców i przyśpiewek regionalnych. Na zakończenie w związku z jubileuszem X edycji Podkarpackiego Forum Kobiet Wiejskich na scenie pojawił się tort jubileuszowy ufundowany przez przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PSL, Jan Burego.

 

Galeria Zdjęć

 
«pierwszapoprzednia61626364656667686970następnaostatnia»

Strona 63 z 80
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych