Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Kryształowa Koniczyna 2012 PDF Drukuj Email

14 listopada 2012 r. w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbył się wojewódzki finał XII edycji Krajowego Konkursu Kryształowej Koniczyny im. Edwarda Piszka, Szczepana Pieniążka i Donalda Evans’a.
Zgodnie z regulaminem konkursu szczególnej ocenie podlegał zakres oddziaływania kandydata na środowisko, efekty podjętych przez niego działań i innowacyjność. Przy ocenie kandydata brana była pod uwagę tylko praca wykraczająca poza obowiązki wynikające
z umowy o pracę.
W bieżącym roku laureatem etapu wojewódzkiego została Stefania Michałek – wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady KGW w Rzeszowie i to właśnie ona reprezentowała województwo podkarpackie w eliminacjach krajowych, które odbyły się 28 listopada 2012r. Drugie miejsce w wojewódzkich eliminacjach zdobył Roman Skomra, a dwa równorzędne trzecie miejsca zajęły: Bronisława Szczur i Maria Szajny. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody.

 

Galeria zdjęć

 
Spotkanie przedstawicieli izb rolniczych z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Stanisławem Kalembą PDF Drukuj Email

 

W dniu 12 listopada w Warszawie w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja przedstawicieli izb rolniczych z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Stanisławem Kalembą pn. „Polityka rolna krajowa i UE w nowej perspektywie finansowej oraz rola Izb Rolniczych w kształtowaniu tej polityki”.

W spotkaniu wzięło udział blisko 500 przedstawicieli izb rolniczych ze wszystkich województw. Podkarpacką Izbę Rolniczą reprezentowało 42 rolników oraz prezes Izby Stanisław Bartman, członkowie zarządu: Jerzy Bator i Leszek Tomanek i Arkadiusz Bęben, dyrektor biura izby. Oprócz przedstawicieli samorządu rolniczego w konferencji udział wzięli również: wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, posłowie: Jan Krzysztof Ardanowski, Marek Sawicki oraz Piotr Walkowski, europosłowie: Jarosław Kalinowski oraz Czesław Siekierski,
a także prezes Agencji Rynku Rolnego, Lucjan Zwolak i prezes Agencji Nieruchomości Rolnych, Leszek Świętochowski.

Więcej…
 
Nabór do programu „Na Własne Konto” PDF Drukuj Email

 

W październiku ruszyła I edycja programu „Na Własne Konto”, realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. To inicjatywa skierowana do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, której celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej młodzieży oraz przekazanie jej umiejętności świadomego planowania własnej ścieżki zawodowej.

I edycja programu „Na Własne Konto” będzie realizowana w roku szkolnym 2012/13. Termin nadsyłania zgłoszeń wydłużono do 14 listopada br. Inicjatywa, której pomysłodawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, skierowana jest do uczniów szkół oraz wychowanków świetlic środowiskowych w wieku gimnazjalnym, z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich.

 

Więcej…
 
Wyjazd studyjny do Strasburga i Brukseli PDF Drukuj Email

Delegacja podkarpackich rolników w dniach 14-21 października brała udział  w wyjeździe studyjnym do Strasburga i Brukseli.

 

Galeria zdjęć

 
VII Jesienna Giełda Ogrodnicza oraz II Krajowe Święto Gruszy PDF Drukuj Email

6 i 7 października w Boguchwale na terenie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego obyła się VII Jesienna Giełda Ogrodnicza oraz II Krajowe Święto Gruszy. Organizatorem imprezy był Urząd Marszałkowski wraz z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Patronat honorowy objęli Minister Rolnictwa  i Rozwoju Wsi, Stanisław Kalemba, Wojewoda Podkarpacki, Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej, Stanisław Bartman oraz Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. W programie Giełdy były m. in. wystawy owoców i warzyw, przetworów owocowo – warzywnych oraz miodów     i innych produktów pszczelich. Było także rękodzieło ludowe, pokazy carvingu, seminarium „Gruszka na dziś i jutro” oraz konkursy „Największa gruszka sezonu” i „Najlepszy produkt regionalny i lokalny”.

Więcej…
 
Nowa siedziba Rady Powiatowej w Leżajsku PDF Drukuj Email

Rada Powiatowa Podkarpackiej Izby Rolniczej w Leżajsku zmieniła siedzibę biura. Obecnie siedziba Rady znajduje się na ul. Mickiewicza 82 A, w budynku Placówki Terenowej KRUS w Leżajsku. W symbolicznym otwarciu biura wzięli udział : przewodniczący Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Leżajsku Kazimierz Matuszek, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Rzeszowie Wiesław Lada, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Leżajsku Piotr Tokarz, prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej Stanisław Bartman (na zdjęciu). Na otwarcie przybył również dyrektor biura Podkarpackiej Izby Rolniczej Arkadiusz Bęben.

 
«pierwszapoprzednia6162636465666768następnaostatnia»

Strona 63 z 68
Copyright © 2017 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych