Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Kolbuszowej PDF Drukuj Email

 

W Sali narad Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej w dniu 25.04.2018r. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej powiatu Kolbuszowskiego. Spotkanie prowadził przewodniczący Rady Powiatowej Pan Marek Opaliński. W spotkaniu uczestniczył  powiatowy lek. wet Pan Józef Futyma, kierownik biura powiatowego ARiMR Pan Łeptuch Marek. Powiatowy lek. wet. przybliżył sprawy w dalszym ciągu z zagrożeniem  ASF, bioasekuracji  przed rozprzestrzenianiem się tej jednostki chorobowej, ochrony stad przed chorobą. Pan Marek Łeptuch kierownik biura ARiMR przypominał o corocznym spisie stad,  ilości wniosków obsługiwanych przez BP w Kolbuszowej, kwotach płatności, dopłaty do materiału siewnego – nabór wniosków do 25.06.2018r. zapoznał z aplikacją e Wniosek Plus oraz zmianami, jakie wprowadzone zostały w kampanii 2018 roku.  W dyskusji zabierali głos Jan Skowroński, Leonard Fryc. Sugerowali wprowadzenie regionalizacji w programach PROW, zmianach w prawie wodnym, wieku emerytalnym rolników.

 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Łańcucie PDF Drukuj Email
23 kwietnia 2018 roku w sali narad Starostwa Powiatowego w Łańcucie odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Łańcucie. Obrady otworzył i prowadził Prezes  Zarządu Stanisław Bartman. Zgodnie z programem posiedzenia pierwszy głos zabrał Pan Leszek Bar Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łańcucie, który przedstawił obowiązujące zasady bioasekuracji w związku z chorobą ASF. Przedstawiciele KOWR Rzeszów Pan Ryszard Gonczowski oraz Leonard Pyrzyński omówili aktualne zdania prowadzone przez KOWR Oddział Rzeszów. Pani Jolanta Sawicka Dyrektor KRUS w Rzeszowie i Lucyna Bartman z KRUS Rzeszów omówiły waloryzacje emerytur i rent rolniczych obowiązujących od 1 marca 2018 roku.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Leżajsku PDF Drukuj Email
20 kwietnia 2018 roku w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Leżajsku, które połączone było z Dniami Otwartymi Drzwi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Prowadzący spotkanie Kazimierz Matuszek Przewodniczący Rady Powiatowej PIR w Leżajsku po przywitaniu przybyłych gości oraz rolników przedstawił krótką informację dotycząca działań prowadzonych przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Leżajsku. Podziękował wszystkim za przybycie oraz zachęcał rolników do tego, aby mogli skorzystać z obecności pracowników ARiMR i porozmawiać z nimi o nurtujących ich problemach. Następnie został zaprezentowany materiał filmowy przygotowany przez TVP Rzeszów dotyczący promocji gminy Nowa Sarzyna.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Strzyżowie PDF Drukuj Email

6 kwietnia  2018 roku odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Strzyżowie, które prowadził Pan Jerzy Bator Przewodniczący Rady. Zgodnie z porządkiem obrad pierwszy głos zabrał Pan Wiesław Złotek Kierownik BP AR i MR w Strzyżowie. Na wstępie omówił aplikację e –wniosek (krótka prezentacja multimedialna). Następnie poinformował zebranych o działaniach jakie prowadzi obecnie biuro powiatowe. Pani Agata Gadziała z PUP w Strzyżowie przedstawiła zmiany przepisów dotyczące zatrudniania cudzoziemców na prace sezonowe. W spotkaniu udział wzięli również Pan Wiesław Ziobro Powiatowy Lekarz Weterynarii w Strzyżowie, Pan Piotr Brzeziński Kierownik WIORIN oddział Strzyżów oraz Pan Grzegorz Nowak  Zastępca Dyrektora TUW Rzeszów. Po wystąpieniach gości głos zabrał Przewodniczący Rady Jerzy Bator. Przedstawił zebranym działania jakie podejmował Zarząd PIR w Trzebownisku w pierwszym kwartale bieżącego roku.

 
Rusza nabór na warsztaty skierowane do Kół Gospodyń Wiejskich PDF Drukuj Email

Jak wyszukiwać oraz promować lokalne produkty? Jak funkcjonują krótkie łańcuchy dostaw i jak prowadzić legalną sprzedaż regionalnych produktów w ramach sprzedaży bezpośredniej? Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego zapraszają do udziału w warsztatach, które odbędą się w ramach operacji pn. „Lokalnie, regionalnie i tradycyjnie – wiem co zjem". Zgłoszenia przyjmowane są do 24 kwietnia br. Więcej informacji w załączniku poniżej.

 

Załącznik

 


 
XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW PDF Drukuj Email

Organizowane w Warszawie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018 to miejsce prezentacji najnowocześniejszych trendów, rozwiązań franczyzowych, technicznych i technologicznych dla stacji paliw. Na targach nie zabraknie również dostawców szeroko pojętej infrastruktury przystacyjnej, obejmującej dziś zarówno sklep convenience, jak i zaplecze hotelarsko-gastronomiczne czy strefę wypoczynku i relaksu dla klientów stacji. Obecność na Targach daje więc niepowtarzalną okazję do poznania czołówki dostawców - nie tylko krajowych – z różnych branż.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 84
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych