Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Podkarpackie Przysmaki Drobiowe na Dożynkach w Pustkowie Osiedlu PDF Drukuj Email

 

W niedzielę, 8 września w Pustkowie – Osiedlu Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała piknik „Podkarpackie przysmaki drobiowe” sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego. Piknik został zorganizowany w ramach dębickich Dożynek Gminnych. Podczas pikniku uczestnicy imprezy degustowali przysmaki przygotowane z mięsa drobiowego i brali udział w ciekawych konkursach. Był  m.in.  konkurs „Pociąg do drobiu”, „Jak ślepej kurze ziarno”, „Wyżej siądę”, „Pogotowie weterynaryjne”, było i …„Jajo skubane”. Organizatorzy zadbali również o konkursy dla dzieci. Dzieci przeciągały linę, wsadzały kury na grzędy, biegały z jajkiem i wygrywały nagrody w loterii.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Odpowiedź Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej PDF Drukuj Email

Odpowiedź Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wniosek Podkarpackiej Izby Rolniczej o wprowadzenie zmian w „Ogólnopolskim programie regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.

Więcej…
 
Dożynki Powiatowo - Gminne w Niebylcu PDF Drukuj Email

8 września na stadionie sportowym w Niebylcu odbyły się dożynki powiatowo gminne, w których uczestniczyli delegaci oraz pracownicy Podkarpackiej Izby Rolniczej. Podczas Eucharystii złożone zostały przez wiernych dary ołtarza. Dożynki rozpoczęły się korowodem barwnych wieńców dożynkowych, po czym goście dzielili się chlebem upieczonym z ziarna z tegorocznych zbiorów. Po oficjalnym przywitaniu gości oraz przemówieniach okolicznościowych, Wiceprezes Podkarpackiej Izby Rolniczej Jerzy Bator wręczył 8 odznaczeń im. Św. Izydora Oracza. Otrzymali je:  Stanisław Lubas, Wiesław Rejzerewicz, Jan Nowosad, Robert Fiołek, Dariusz Polewczak, Józef Pietrucha, Kazimierz Uryniak oraz Maria Rzeźnikiewicz.

Galeria zdjęć

 
Jest już nowy Zarząd Podkarpackiej Izby Rolniczej PDF Drukuj Email

5 września 2019 roku w siedzibie Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku odbyło się I Walne Zgromadzenie VI kadencji. W trakcie obrad delegaci reprezentujący Rady Powiatowe wybrali Zarząd Podkarpackiej Izby Rolniczej, Komisję Rewizyjną, delegata do Krajowej Rady Izb Rolniczych, Komisję Budżetową i Komisję ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich Podkarpackiej Izby Rolniczej.

Więcej…
 
Zapraszamy na Podkarpackie Przysmaki Drobiowe PDF Drukuj Email

 
Woda dla rolnictwa PDF Drukuj Email

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wprowadza  zmiany w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Wyodrębniono środki na inwestycje polegające na modernizacji istniejącego systemu nawadniania lub wykonaniu w gospodarstwie nowego nawodnienia. Na ten obszar wsparcia przeznaczono 100 000 000 euro. Rolnicy będą mogli, przykładowo, realizować operacje polegające na:

  • wykonaniu nowego nawodnienia (ewentualnie z wykonaniem ujęcia wodnego z wód podziemnych lub powierzchniowych),
  • modernizacji istniejącej instalacji nawadniającej (ewentualnie z modernizacją ujęcia wody),
  • modernizacji instalacji nawadniającej wraz z powiększeniem powierzchni nawadnianej (nowe nawodnienia) połączone ewentualnie z modernizacją zaopatrzenia tej instalacji w wodę.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 101
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych