Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego PDF Drukuj Email

W dniu 21 lipca 2018 roku w budynku Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku miało miejsce zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego. W zebraniu uczestniczyło około 70 sołtysów z terenu całego województwa . Zebranie otworzył prezes Stanisław Lawera  który powitał zaproszonych gości w osobach: Lucyna Rybak Dyrektor Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych w Rzeszowie oraz gospodarz obiektu Stanisław Bartman – Prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej. Bardzo serdecznie i gorąco powitani zostali wszyscy sołtysi znajdujący się na sali. Następnie przystąpiono do realizacji programu w którym przedstawiono sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za rok 2017, zostało udzielone absolutorium dla zarządu . W trakcie spotkanie omawiano również ,, Propozycje zmian w ustawie o samorządzie gminnym", dyskutowano o projekcie zmian Prawo Łowieckie'' z dnia 1 kwietnia 2018 roku. Ustawy te nie były konsultowane z zainteresowanymi, zapisy są bardzo niekorzystne dla sołtysów. Zebrani postulowali o nowelizacje w/w ustaw.

 

Galeria

 
Apel Izby Rolniczej w sprawie pogarszającej się sytuacji na rynku owoców miękkich i odpowiedź Wojewody Podkarpackiego PDF Drukuj Email

 

Pismo Podkarpackiej Izby Rolniczej

 

Odpowiedź Wojewody Podkarpackiego

 
VIII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw PDF Drukuj Email

Informujemy, że 17-19 października 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się VIII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem przedsiębiorców, samorządowców, ludzi nauki – jednym słowem tych wszystkich, którym bliska jest idea rozwoju.

Więcej…
 
III Narodowy Dzień Mlecznej Fermy PDF Drukuj Email

04.09.2018 roku na terenie gospodarstwa rolnego Państwa Wioletty i Sylwestra Imiołek będzie miał miejsce „III Narodowy Dzień Mlecznej Fermy. Patronat nad tym wydarzeniem objęła już Łódzka Izba Rolnicza, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach i Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Narodowy Dzień Mlecznej Fermy będzie poświęcony przede wszystkim różnym aspektom związanym z żywieniem bydła mlecznego oraz funkcjonowaniem farmy mlecznej.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Łańcucie. PDF Drukuj Email
20 lipca 2018 roku odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Łańcucie, które prowadził Stanisław Bartman Prezes Zarządu PIR jednocześnie  Przewodniczący tej Rady. Jako pierwszy głos zabrał Jacek Rejman Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Podczas swojego wystąpienia przedstawił informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwach rolnych w okresie żniw. Zaapelował o przestrzeganie zasad BHP podczas tych prac aby nie dochodziło do różnego rodzaju wypadków. Wskazał zagrożenia i przyczyny sytuacji jakie mogą mieć miejsce na terenie gospodarstwa rolnego.

Więcej…
 
Ważne sprawy na posiedzeniu Rady Powiatowej w Jaśle PDF Drukuj Email

Realizując wnioski zgłoszone przez członków Rady w Jaśle pan Piotr Suski – przewodniczący Rady na zwołane na dzień 09.07. br. posiedzenie zaprosił między innymi Starostę Jasielskiego pana Adama Pawlusia i przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Jaśle w osobach: Michał Czopor i Bartłomiej Świerczek. W posiedzeniu tradycyjnie już uczestniczyli: przedstawiciel Biura Powiatowego ARiMR- pani Anna Byczek oraz przedstawiciel Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej - pana Stanisław Fal.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 89
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych