Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Ropczycach PDF Drukuj Email
18 stycznia 2019 r. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Ropczycach podczas którego przedstawiciele ropczyckiego samorządu rolniczego przedyskutowali aktualną sytuację w rolnictwie. W trakcie posiedzenia ropczyccy delegaci domagali się ponownej weryfikacji map związanych z nową delimitacją ONW w kierunku pozostawienia na nich miejscowości z powiatu ropczycko - sędziszowskiego, które dotychczas korzystały ze wsparcia w ramach ONW. Poza tym ponowili wniosek o zwiększenie monitoringu liczebności zwierząt dzikożyjących (saren, lisów, łosi, wilków) oraz zobowiązali zarząd Izby do zorganizowania konferencji na temat programu azotanowego.

Więcej…
 
Studia Podyplomowe SGGW PDF Drukuj Email

Na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie został uruchomiony nabór na czwartą edycję studiów podyplomowych „Turystyka i edukacja leśna na terenach niezurbanizowanych”. Patronat nad studiami objęła Polska Organizacja Turystyczna. Studia adresowane są do wszystkich osób zawodowo zajmujących się turystyką, ochroną środowiska, edukacją ekologiczną, udostępnieniem i zagospodarowaniem turystyczno-rekreacyjnym terenów niezurbanizowanych. Rekrutacja trwa do 31. 01. 2019 roku. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi programu studiów, warunków rekrutacji dostępnymi na stronie www.sptl.sggw.pl

 

 
Konferencja "Nowoczesna Produkcja - Świnie" PDF Drukuj Email

Redakcja miesięcznika „Farmre” i „Farmer.pl” zapraszają na konferencję „Nowoczesna Produkcja – Świnie“. Jest to coroczne spotkanie dedykowane producentom żywca wieprzowego na którym poruszone zostaną najbardziej palące problemy branży. Spotkanie odbędzie się 30 stycznia b.r. w miejscowości Wieniec-Zdrój k. Włocławka. W załączeniu przesyłam zaproszenie zawierające szczegółowy plan spotkania.

 

Zaproszenie

 
Centralne Targi Rolnicze 2019 PDF Drukuj Email

 
W sprawie ONW byli w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi PDF Drukuj Email

Jerzy Bator wiceprezes Podkarpackiej Izby Rolniczej, Arkadiusz Bęben dyrektor biura Izby, Anna Fąfara delegatka Izby z powiatu strzyżowskiego i Arkadiusz Tomanek pracownik Izby 8 stycznia br. uczestniczyli w spotkaniu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowanym w związku z nowymi kryteriami wyznaczania obszarów z ograniczeniami ONW
.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Jaśle PDF Drukuj Email

W dniu 27 grudnia odbyło się czwarte a zarazem ostatnie w 2018 roku  posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle z udziałem pani Niny Fuk – kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Jaśle, pani Ewy Różyckiej – kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jaśle oraz pana Stanisława Fala – członka Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku. Pani Nina Fuk podsumowała rok pracy Zespołu Doradców w Jaśle oraz przypomniała o obowiązku opracowania i realizacji planu nawozowego przez gospodarstwa o powierzchni od 10 ha użytków rolnych lub od 10 sztuk dużych DJP. Wprawdzie obowiązek ten powstał już w lipcu, ale rolnicy jeszcze nie byli „rozliczani” z jego realizacji. Z kolei pani Ewa Różycka poinformowała o realizacji bieżących zadań Biura Powiatowego Agencji zwracając szczególną uwagę na możliwość skorzystania  przez Koła Gospodyń Wiejskich w 2018 roku z dofinansowania na działalność. Członkowie Rady poznali również przyczynę częstych zmian PEG sugerowanych przez Agencję. Natomiast pan Stanisław Fal zapoznał członków Rady z działalnością Zarządu Izby w mijającym kwartale. Istotnym wydarzeniem było Walne Zgromadzenie podczas którego delegaci przyjęli budżet Izby na 2019 rok. W dyskusji członkowie Rady poruszyli wiele problemów, między innymi problemem są działki „niczyje”, które są źródłem chwastów dla sąsiednich upraw a z czasem, na skutek samoistnego zalesienia, utrudniają uprawę przyległych gruntów. Posiedzenie zostało zakończone przyjęciem szeregu wniosków, które zostaną rozpatrzone przez Zarząd Izby.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 94
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych