Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej powiatu mieleckiego PDF Drukuj Email

W siedzibie Urzędu Gminy   w Gawłuszowicach,   w dniu  30. 11.2017 roku odbyło się posiedzenie  Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej  powiatu mieleckiego. W posiedzeniu wzięli udział  przedstawiciele  różnych instytucji, gminy i delegaci. Po przywitaniu  i przedstawieniu porządku obrad przez przewodniczącego rady jako pierwszy głos zabrał wójt gminy pan Jan Nowak , który mówił o dobrze pracującej gminie i dobrej  współpracy z innymi instytucjami , w tym z izbą rolniczą. Przedstawiciel ARiMR  pan Krupa Wiesław  mówił  o wnioskach obszarowych, które  w większości są już zweryfikowane a zaliczki wpłacone na konta rolników. Pozostało jeszcze kilka wniosków, które  wykazały błędy  formalne , niezgodności  i rolnicy  nie mogli otrzymać do czasu  wyjaśnienia, zaliczek. Zgodnie z zapowiedzą  co podkreślał pan Krupa w roku 2018  wnioski obszarowe mają być  przyjmowane przez agencję tylko w formie elektronicznej. Zachęcał do składania wniosków  wcześniej, aby  przyjmowanie mogło być rozłożone w czasie. W samej agencji będą osoby , które będą pomagały w wypełnieniu wniosku drogą elektroniczną, pomagać będą  również  ośrodki doradztwa rolniczego.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolnicze w Krośnie PDF Drukuj Email

Ostanie w tym roku posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolnicze w Krośnie odbyło się tradycyjnie w sali narad Starostwa Powiatowego w Krośnie. W posiedzeniu uczestniczyli: pan Jacek Stusik z Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, pani Kinga Dziamara – Trybus z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pan Andrzej Chrzanowski – Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz tradycyjnie pani Anna Oleksińska – kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, pani Elżbieta Polek – kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego i pan Stanisław Fal – członek Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku.

Więcej…
 
Budżet Izby na 2018 rok przyjęty PDF Drukuj EmailGrudzień jest miesiącem, w którym jednocześnie analizuje się mijający rok i myśli już o roku nadchodzącym. Tak też i było 11 grudnia podczas Walnego Zgromadzenia Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku.

Prezes Stanisław Bartman po powitaniu delegatów przedstawił porządek obrad, po czym delegaci sprawnie spośród siebie wybrali członków Komisji Mandatowo - Skrutacyjnej z przewodniczącą Teresą Jołdą oraz Komisji Uchwał i Wniosków z przewodniczącą Anną Fąfarą. Prezes Bartman podsumowując mijające półrocze pracy zarządu poinformował, że wiele uwagi członkowie zarządu poświęcili analizie zgłaszanym przez Rady Powiatowe Izby wnioskom. Wiele wniosków zostało skierowanych do Krajowej Rady Izb Rolniczych i do stosownych ministerstw.

Więcej…
 
Posiedzenie Komisji ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich Podkarpackiej Izby Rolniczej PDF Drukuj Email


8 listopada br. odbyło się posiedzenie Komisji ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich Podkarpackiej Izby Rolniczej podczas którego członkinie Komisji najpierw wysłuchały Małgorzaty Mięsowicz z Poradni Dobry Dietetyk, która omówiła temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych i promocji zdrowia, a potem poznały szczegóły projektu edukacyjnego przedstawione przez koordynatorkę projektu Iwonę Rymut z Centrum Medycznego MEDYK.

Więcej…
 
Wspólna Polityka Rolna - co dalej? PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z inicjatywy Krajowej Rady Izb Rolniczych ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich” pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi 27 października br. w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyła się konferencja na temat „Reforma Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku” organizowana wspólnie z Podkarpacką Izbą Rolniczą.

Więcej…
 
Rada Powiatowa PIR w Rzeszowie PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24 października 2017 r. w Trzebownisku odbyło się posiedzenie rzeszowskiej Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 78
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych