Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Trwa nabór wniosków na refundację do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są świnie PDF Drukuj Email

Resort rolnictwa informuje, że od 27.08.2018 r. do 14.09.2018 r. producenci rolni, którzy prowadzą gospodarstwo rolne, w którym  utrzymywane są świnie – mogą składać wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie na refundację 75% wydatków poniesionych w danym roku kalendarzowym na zakup mat dezynfekcyjnych, sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz  produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych, odzieży ochronnej i obuwia ochronnego oraz wydatków poniesionych na zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych.

Wnioski należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

Formularz wniosku będzie dostępny na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (www.arimr.gov.pl).

 
Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej PDF Drukuj EmailW dniach 24-26 sierpnia bieżącego roku odbyła się już po raz osiemnasty cykliczna impreza „Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej”. Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała stoisko promujące działalność Samorządu Rolniczego oprócz tego ufundowała nagrody rzeczowe w konkursie „Młodego Hodowcy” które wręczył Wiceprezes Zarządu PIR Pan Jerzy Bator.

 

Galeria

 
II Ogólnokrajowa Wystawa Królików PDF Drukuj Email

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale organizuje w dniach 6 i 7 października 2018 r. II Ogólnokrajową Wystawę Królików. Wszystkich hodowców królików zapraszamy serdecznie do zaprezentowania swojego dorobku hodowlanego, a entuzjastów i pasjonatów do obejrzenia prezentowanych zwierząt. Wystawie towarzyszyć będzie dnia 6 października o godz. 9:00 w Sali A konferencja "Ekonomiczno-organizacyjne aspekty hodowli żywca króliczego na tle krajowych i zagranicznych doświadczeń|", na którą zapraszamy sympatyków chowu i hodowli królików.

Miejsce imprezy: Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, ul. Suszyckich 9, 36-040 Boguchwała

Impreza organizowana w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan Operacyjny na lata 2018-2019 w ramach operacji II Ogólnopolska wystawa królików miejscem spotkania hodowców z kraju i z zagranicy

Regulamin

Karta uczestnictwa

 
Dzień Soi PDF Drukuj Email

 

 

Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi

Naukowo Badawcze Centrum Rozwoju Soi „AgeSoya” Sp. z o.o.

Uniwersytet Rzeszowski w Rzeszowie

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach

ZAPRASZAJĄ

na Dzień Soi połączony z prezentacją projektu BIOSOYCOAT

w dniu 6 września 2018 r.

Więcej…
 
Posiedzenie Zarządu PDF Drukuj Email17 sierpnia w Podkarpackiej Izbie Rolniczej odbyło się posiedzenie Zarządu. Jedną z omawianych spraw było wydanie opinii w sprawie przedłużenia dzierżawy nieruchomości rolnych położonych w gminie Boguchwała o całkowitej powierzchni 89,38 ha dla rolnika z gminy Iwierzyce. Po długich dyskusjach z przedstawicielami rolników z gminy Boguchwała i dotychczasowym dzierżawcą, Zarząd podjął niejednogłośną decyzję o przedłużeniu dzierżawy.

 
Zaproszenie KOWR na Pokaz Koni Arabskich PDF Drukuj Email

Polski Klub Wyścigów Konnych oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa serdecznie zapraszają na Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, który odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia br. W tym roku, z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miejscem Pokazu będzie warszawski Tor Wyścigów Konnych Służewiec.

Narodowy Pokaz to wydarzenie, na którym od lat prezentowane są najpiękniejsze konie z państwowych i prywatnych stadnin. W ciągu trzech dni rywalizacji zaprezentuje się około stu wyjątkowych koni. Będą one oceniane przez międzynarodowych sędziów w klasach wiekowych, osobno klacze, osobno ogiery, a spośród najlepszych wyłoniony zostanie Narodowy Czempion.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 89
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych