Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Wyjazd studyjny rolników na Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO SHOW 2018 PDF Drukuj Email

 Pismo

 
II Narodowy Dzień Mlecznej Fermy po raz kolejny skupił niemal 300 hodowców z całego kraju PDF Drukuj EmailAlworol Wolica Nowa w Aleksandrowie, jedno z największych gospodarstw rolnychw woj. wielkopolskim, 22 maja zaroiło się od ludzi. Wśród uczestników przeważali właściciele i prezesi gospodarstw z różnych regionów. Dzięki wydarzeniu hodowcy mieli okazję zapoznać się z ofertą przeszło 40  firm wiodących prym w branży rolniczej. Event został objęty honorowym patronatem przez Polską Radę Rolną, East European Agricultural Alliance i Wielkopolską Izbę Rolniczą.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Brzozowie PDF Drukuj Email

Sala narad Starostwa Powiatowego w Brzozowie była w dniu 27.04. br. miejsce posiedzenia Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Brzozowie. W posiedzeniu Rady uczestniczył przedstawiciel Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW pan Grzegorz Kawerski oraz przedstawiciel Zarządu Izby pan Stanisław Fal. Posiedzenie Rady zdominowały tematy związane z obowiązkowym ubezpieczeniem upraw i zwierząt. Członkowie Rady z żalem zauważyli, że w tej chwili największe szkody w uprawach powodują zwierzęta. Ustawa nie przewiduje możliwości ubezpieczenia upraw od szkód łowieckich i to jest jej mankamentem.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Jaśle PDF Drukuj Email

Na dzień 25 kwietnia br. przewodniczący Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle zwołał członków Rady na posiedzenie. Tematem wiodącym miała być znowelizowana ustawa „Prawo Wodne” ale z powodu nieobecności przedstawiciela Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej z Rzeszowa członkowie Rady skupili się na zadaniach realizowanych przez Biuro Powiatowe ARIMR w Jaśle. Pani kierownik – Ewa Różycka przestawiła stopień realizacji wypłat płatności bezpośrednich z 2017 roku. Zapewniła, że ustawowy termin wypłaty – 30 czerwiec 2018 r. będzie dochowany. Następnie odniosła się do tegorocznej kampanii. Poinformowała, że 50 % beneficjentów płatności bezpośrednich złożyło wniosek w postaci oświadczenia.

Więcej…
 
Wspólne posiedzenie trzech Rad Powiatowych Podkarpackiej Izby Rolniczej powiatów bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego PDF Drukuj Email

 

Wspólne posiedzenie trzech Rad Powiatowych Podkarpackiej Izby Rolniczej powiatów bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego odbyło się 18.04.2018 r. w Tarnawie Górnej. Członkowie Rad zapoznali się z aktualną sytuacją epizootyczna afrykańskiego pomoru świń oraz z zasadami bioasekuracji gospodarstw. Pani Bernadeta Rogowska z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii poinformowała również o przedmiocie i zakresie kontroli jakiej będą podlegać gospodarstwa utrzymujące trzodę chlewną. Przedmiotem dyskusji były czynniki przenoszące wirusa ASF oraz sens budowy błotu wzdłuż wschodniej granicy w sytuacji, gdy choroba już jest na terenie kraju. Natomiast przedstawiciele Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powiatów leskiego – pani Paulina Potoczna i bieszczadzkiego – pan Mariusz Smaczny poinformowali o realizacji płatności za 2017 rok oraz o przebiegu kampanii 2018 roku.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Tarnobrzegu PDF Drukuj Email

 

W  siedzibie Izby Rolniczej  w Tarnobrzegu  w dniu 27.04.2018 roku odbyło się posiedzenie  Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej  powiatu  tarnobrzeskiego. W posiedzeniu wzięli udział  przedstawiciele  różnych instytucji. Jako pierwsza głos zabrała pani Wioletta Chwałek z Ośrodka Doradztwa Rolniczego, która przybliżyła informacje  dotyczące działania  „restrukturyzacja małych gospodarstw”. Pomoc 60 tys .złotych skierowana jest do gospodarstw, których wielkość ekonomiczna jest mniejsza niż 10 tys. euro.  Z wnioskiem może wystąpić rolnik albo małżonek rolnika, jeżeli w gospodarstwie , którego jest posiadaczem  prowadzi osobiście i na własny rachunek działalność rolniczą. Dotychczasowe przepisy były bardzie rygorystyczne , teraz  zostaną złagodzone. Pierwsza zmiana , co podkreślała pani Chwałek  dotyczy ubezpieczenie w KRUS i polega na tym, że rolnik lub małżonek , którzy będą chcieli złożyć wniosek o wsparcie , mogą  być ubezpieczeni w KRUS w pełnym zakresie na wniosek.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 84
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych