Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Nakaz utrzymywania drobiu w pomieszczeniach zamkniętych uchylony PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z dniem 6 kwietnia br. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Rozporządzenie to znosi nakaz utrzymywania drobiu w pomieszczeniach zamkniętych. Natomiast zgodnie z zapisami nowego rozporządzenia MRiRW z dnia 4 kwietnia 2017 r. (treść rozporządzenia w załączniku) obowiązuje nadal szereg innych zakazów i nakazów odnoszących się do hodowli drobiu.

Więcej…
 
"WielkaMoc Świąt" XII Podkarpackie Regionalia PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podkarpackie Centrum Hurtowe AGROHURT S.A. zaprasza na XII edycję Podkarpackich Regionalii pod hasłem "WielkaMoc Świąt", które odbędą się 8 kwietnia br. w hali nr 4 na ul. Lubelskiej 46. Patronat honorowy nad Regionaliamii objął prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej, Stanisław Bartman.

 

Więcej…
 
System Zbiórki Opakowań PSOR PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin zaprasza do zapoznania się z systemem zbiórki pustych opakowań po środkach ochrony roślin zwanego Systemem Zbiórki Opakowań PSOR,  w ramach którego zbierane są opakowania po środkach ochrony roślin toksycznych i bardzo toksycznych dla organizmów wodnych lub ludzi oraz opakowania po innych niebezpiecznych preparatach wykorzystywanych w rolnictwie. Należą do nich nawozy czy produkty biobójcze.

Więcej…
 
Pomoc dla producentów świń PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od dnia 18 marca do dnia 7 kwietnia br. można składać wnioski o udzielenie pomocy w ramach mechanizmów uruchomionych w oparciu o przepisy dotyczące nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów świń.

Więcej…
 
Problem szkód łowieckich w powiecie łańcuckim PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 23 marca 2017 r. Podkarpacka Izba Rolnicza wspólnie z Polskim Związkiem Łowieckim Okręg Rzeszowski zorganizowała w Kraczkowej (gmina Łańcut) spotkanie dotyczące aktualnych problemów związanych ze szkodami łowieckimi występującymi na terenie powiatu łańcuckiego.

Więcej…
 
Odpowiedź resortu rolnictwa na postulaty Porozumienia Izb Polski Południowo - Wschodniej PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało Krajowej Radzie Izb Rolniczych odpowiedzi na uchwały podjęte w czasie Porozumienia Izb Polski Południowo - Wschodniej, które odbyło się w dniach 17 - 18 listopada 2016 r. w Ustroniu. Odpowiedź dotyczy uchwał w zakresie zakazu stosowania i wprowadzania do obrotu oraz wysiewu zaprawionych substancjami z grupy neonikotynoidów nasion roślin atrakcyjnych dla pszczół, uproszczenia zasad zazieleniania, działań gmin przy uchwalaniu studiów zagospodarowania przestrzennego oraz planów zagospodarowania przestrzennego.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 65
Copyright © 2017 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych