Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
V Narodowy Dzień Mlecznej Fermy PDF Drukuj Email

W imieniu firmy InConventus Group Sp. z o.o., zapraszamy hodowców bydła mlecznego z województwa podkarpackiego na specjalistyczne wydarzenie jakim będzie „V Narodowy Dzień Mlecznej Fermy”. - 15 maja, Top Farms, Głubczyce, woj. opolskie. (farmdays.com.pl). V Narodowy Dzień Mlecznej Fermy stanowi dla hodowców oraz przedsiębiorców z branży mleczarskiej niepowtarzalną okazję do podniesienia swoich kwalifikacji, wymienienia się doświadczeniami oraz kontaktami z potencjalnymi kontrahentami, a co za tym idzie – rozwojem polskiego przemysłu mleczarskiego.

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy będzie składał się z trzech głównych elementów:

 

  • części konferencyjnej, (Tematyką przewodnią będzie Ekonomia Produkcji),
  • części praktycznej, tj. prezentacja maszyn do zbioru lucerny i traw,
  • części praktycznej na gospodarstwie, tj. zwiedzania gospodarstwa oraz obecnych tam technologii.

 

Firma InConventus Group przewiduje dofinansowanie autokaru oraz bezpłatny udział w wydarzeniu dla hodowców, którzy zostaną przywiezione na wydarzenie zorganizowanym przez Izbę autokarem.

 
Stanowisko Zarządu KRIR w sprawie próby "opodatkowania mięsa" PDF Drukuj Email

W załączeniu przesyłamy  stanowisko Zarządu KRIR w sprawie wprowadzenia dodatkowego podatku od produkcji i sprzedaży mięsa.

Stanowisko

 
Platforma Żywnościowa PDF Drukuj Email
Podkarpacka Izba Rolnicza informuje, że po okresie intensywnych przygotowań w marcu 2020 roku rusza giełda obrotu towarami rolno-spożywczymi Platforma Żywnościowa. Elektroniczna platforma sprzedażowa umożliwi koncentrację podaży krajowych towarów rolno-spożywczych poprzez tworzenie dużych, jednolitych partii oraz ograniczenie kosztów transakcyjnych i ryzyka handlowego, a co za tym idzie także ograniczenie ryzyka cenowego. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie www.platformazywnosciowa.com.pl oraz w Departamencie Innowacji KOWR pod numerem tel. 22 376 7475.
 
X Ogólnopolski Konkurs plastyczny dla Dzieci rozpoczęty ! PDF Drukuj Email

KRUS serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich do udziału w dziesiątej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Współorganizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Więcej…
 
Zaproszenie na szkolenia PDF Drukuj Email

Podkarpacka Izba Rolnicza w Trzebownisku zaprasza zainteresowanych rolników do udziału w szkoleniach na temat szacowania szkód łowieckich i szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi. Szkolenia te zostaną przeprowadzone przez ekspertów Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW według następującego harmonogramu:

- 19 luty 2020 r. Starostwo Powiatowe w Przemyślu, pl. Dominikański 3, godz. 9.00,

- 20 luty 2020 r. Biuro Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jarosławiu, ul. Dąbrowskiego 18, godz. 9.00,

- 26 luty 2020 r. Biuro Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku, Trzebownisko 615 A, godz. 9.00,

- 27 luty 2020 r. Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, ul. 1 Maja 4,godz. 9.00,

- 4 marzec 2020 r. Starostwo Powiatowe w Krośnie, ul. Bieszczadzka 1, godz. 9.00,

- 5 marca 2020 r. Starostwo Powiatowe w Lesku, ul. Rynek 1, godz. 9.00.

Więcej…
 
Listy odmian zalecanych do uprawy na terenie województwa podkarpackiego na 2020 rok PDF Drukuj Email

W załączeniu listy odmian zalecanych do uprawy na terenie województwa podkarpackiego na 2020 rok dla odmian: Rzepaku jarego, Rzepaku ozimego, Jęczmienia jarego, Jęczmienia ozimego, Owsa jarego, Pszenicy jarej, Pszenicy ozimej, Pszenżyta ozimego, Żyta ozimego, Bobiku, Grochu, Łubinu wąskolistnego, Łubinu żółtego, Soi, Ziemniaka jadalnego odmian średniowczesnych.

Listy odmian

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 107
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych