Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Zbiorniki retencyjne PDF Drukuj Email

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych realizując wniosek z XV Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25 lutego 2019, zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o zmianę przepisów w zakresie budowy zbiorników retencyjnych do powierzchni 1 ha. W załączeniu pisma dotyczące tej sprawy.

Wniosek KRIR

Odpowiedz MGMiŻŚ

Pismo MIiR

Pismo MGMiŻŚ

 
Ogłoszenia Prezesa ARiMR o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy PDF Drukuj Email

W załączeniu przesyłamy pisma Prezesa ARiMR o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na następujące operacje:

1. „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”;

2. „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej”.

 
Pomoc finansowa dla producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w uprawach rolnych spowodowane w 2019 r. przez suszę PDF Drukuj Email

Działając z upoważnienia Dyrekcji Departamentu Wsparcia Krajowego w ARiMR przesyłam w załączeniu pismo dotyczące realizacji nowej pomocy finansowej udzielanej producentom rolnym, którzy ponieśli szkody w uprawach rolnych spowodowane w 2019 r. przez suszę, huragan, grad, deszcz nawalny, przymrozki wiosenne lub powódź w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Podstawą realizacji tego programu jest § 13v rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. poz. 187 z późn. zm.)

Pismo

 
Pismo MRiRW w sprawie nowej delimitacji ONW PDF Drukuj Email

Pismo MRiRW w sprawie nowej delimitacji ONW, będące odpowiedzią na stanowisko Podkarpackiej izby Rolniczej w zakresie kryteriów wyznaczenia ONW typ specyficzny II (podgórskie).

Pismo

 
Odpowiedź MRiRW na wniosek Walnego Zgromadzenia PIR ws. zmiany ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników PDF Drukuj Email

Pismo Zarządu KRIR (na wniosek Walnego Zgromadzenia Podkarpackiej Izby Rolniczej) oraz odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zmiany ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, aby rolnicy nie musieli zaprzestać całkowicie działalności rolniczej przechodząc na emeryturę.

Pismo KRIR

Odpowiedź MRiRW

 
Pismo MRiRW w sprawie szacowania strat PDF Drukuj Email

Pismo MRiRW w sprawie szacowania strat, które jest odpowiedzią na wniosek Podkarpackiej Izby Rolniczej.

Pismo

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 101
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych