Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Ubój zwierząt w ramach rolniczego handlu detalicznego - RHD PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wystosowało odpowiedź na wniosek przyjęty na VIII Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych 22 maja br. w sprawie wprowadzenia odstępstwa od zakazu wykorzystywania (w ramach tzw. rolniczego handlu detalicznego - RHD) do produkcji mięsa zwierząt kopytnych pozyskanego z uboju dokonanego poza rzeźnią i wprowadzeniem warunków przy uboju zwierząt na sprzedaż bezpośrednią jak przy uboju na potrzeby własne.

Więcej…
 
Producencie wina pamiętaj o złożeniu deklaracji w ARR PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Producenci wyrabiający wino z winogron pozyskanych z upraw położonych na terenie Polski wpisani do ewidencji Agencji Rynku Rolnego są zobowiązani złożyć deklaracje do 31 sierpnia 2017 r.

Więcej…
 
Finał Plebiscytu na Najlepsze KGW 2017 r. PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 lipca br. w Ośrodku Kultury w Szczawnem w gminie Komańcza odbył się finał Plebiscytu na Najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich w 2017 r. Impreza współorganizowana przez Podkarpacką Izbę Rolniczą, Gazetę Codzienną Nowiny, Wojewódzki Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych oraz Wojewódzką Radę Kół Gospodyń Wiejskich połączona była z Piknikiem Wołowym, którego głównym celem była promocja wołowiny – mięsa mało popularnego i niedocenianego przez polskich konsumentów. Plebiscyt cieszył się ogromnym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 56 Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń działających na rzecz kultury wiejskiej z powiatów: sanockiego, krośnieńskiego, rzeszowskiego, łańcuckiego, bieszczadzkiego, ropczycko - sędziszowskiego, kolbuszowskiego, dębickiego, przeworskiego, jasielskiego, leżajskiego i przemyskiego.

Więcej…
 
Zapraszamy na Piknik Wołowy PDF Drukuj Email

 
Odpowiedź resortu rolnictwa na stanowisko Podkarpackiej Izby Rolniczej w sprawie importu zbóż z Ukrainy PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resort rolnictwa przedstawił odpowiedź na stanowisko Podkarpackiej Izby Rolniczej w sprawie importu zbóż z Ukrainy. Zdaniem PIR polscy rolnicy przy produkcji płodów rolnych muszą stosować zasady integrowanej ochrony roślin oraz nie mogą stosować wielu środków chemicznych dozwolonych poza strefą Unii Europejskiej. Powoduje to wyższe koszty produkcji w porównaniu do Ukrainy, gdzie nie obowiązują europejskie standardy, a dodatkowo występują bardziej sprzyjające warunki atmosferyczne i glebowe.

Więcej…
 
Apel Wojewody Podkarpackiego i Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii PDF Drukuj Email

Wojewoda Podkarpacki oraz Podkarpackie Wojewódzki Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad bioasekuracji w związku z intensywnym szerzeniem się afrykańskiego pomoru świń w Polsce.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 72
Copyright © 2017 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych