Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Ważne postulaty PDF Drukuj Email

12 - 13 grudnia w Szczyrku spotkali się przedstawiciele izb rolniczych z sześciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, opolskiego  i śląskiego. Spotkanie zorganizowała Śląska Izba Rolnicza w ramach cyklicznych spotkań sygnatariuszy Porozumienia Izb Polski Południowo - Wschodniej.

Podczas spotkania przedstawiciele samorządu rolniczego omówili aktualną sytuację w rolnictwie oraz zastanawiali się nad sposobami rozwiązania najpilniejszych problemów wsi.

W trakcie obrad Sygnatariusze Porozumienia podjęli osiem uchwał.

Więcej…
 
Studia podyplomowe w Sanoku PDF Drukuj Email

 
Narodowy Dzień Świni PDF Drukuj Email

 

Informacje

 
I Ogólnopolska Specjalistyczna Wystawa Królików Wiedeńskich PDF Drukuj Email

 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Brzozowie PDF Drukuj Email

Termin ostatniego w tym roku spotkania Rady Powiatowej Podkarpackiej Rolniczej przewodniczący pan Witold Toczek wyznaczył na 19  grudnia. Tradycyjnie miejscem posiedzenia było Starostwo Powiatowe. Jako pierwszy z ofertą ubezpieczeniową Pakiet „Super Rolnik” wystąpił przedstawiciel Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW. Z dyskusji jaka wywiązała się po wystąpieniu pana Grzegorza wynikało, że niska składka to wąski zakres ubezpieczenia oraz, że w każdej chwili można do aktualnej polisy zawrzeć dodatkowe ubezpieczenie. Natomiast pan Tomasz Bartnicki – kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego zwrócił uwagę na wyzwanie z jakim trzeba będzie zmierzyć się w przyszłorocznej kampanii składania wniosków obszarowych drogą elektroniczną. Ponieważ będzie to „nowość” zarówno dla doradców jak i rolników zaapelował o niezwłoczne zgłaszanie się rolników do mobilnych punktów doradczych z wnioskami do wypełnienia zaraz po terminie ogłoszenia ich naboru. Pan Fal – członek Zarządu Izby poinformował, że Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła do Ministra Rolnictwa z wnioskiem o wcześniejsze rozpoczęcie kampanii i o wprowadzenie okresu przejściowego w składaniu wniosków droga elektroniczną.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR powiatu bieszczadzkiego PDF Drukuj Email

18 grudnia br. Rada Powiatowa Podkarpackiej Izby Rolnicze powiatu bieszczadzkiego odbyła posiedzenie podsumowujące cały rok pracy. Rada odbyła 5 posiedzeń w tym 3 w połączeniu z Radą leską i sanocką. Członkowie Rady we środy pełnili dyżur w biurze Rady. Analizując wnioski zgłaszane przez członków Rady można stwierdzić, że dotyczyły one w głównej mierze spraw związanych ze szkodami wyrządzanymi przez zwierzęta łowne oraz prawnie chronione. Populacja wilków  i ich wzrastająca hardość wobec ludzi powodują, że do obaw o bezpieczeństwo zwierząt gospodarskich oraz psów dochodzi obawa o bezpieczeństwo i życie samych mieszkańców.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 78
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych