Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Był dyżur redakcyjny PDF Drukuj Email5 marca 2019 roku, w biurze Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku Andrzej Sawa, redaktor miesięcznika TopAgrar Polska pełnił dyżur redakcyjny. Podczas dyżuru redaktor Sawa, zajmujący się w miesięczniku tematyką prawno – interwencyjną, spotkał się z rolnikami z Podkarpacia i zapoznał się z rolniczymi problemami Podkarpacia. Artykuł ze spotkania ukaże się w kolejnych wydaniach miesięcznika. Zachęcamy do czytania.

 
Olimpiada młodych producentów rolnych za nami PDF Drukuj Email
Ile powinna wynosić liczba miotów uzyskanych przez lochę w danym roku albo jaka jest zawartość suchej masy przy fermentacji mokrej. Między innymi na takie pytania musieli odpowiedzieć uczniowie rywalizujący w wojewódzkim finale Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Więcej…
 
Posiedzenie Zarządu PDF Drukuj EmailW dniu 27.02.2019 r. w Biurze PIR w Trzebownisku odbyło się posiedzenie Zarządu PIR, w którym uczestniczyli wszyscy zaproszeni na to spotkanie Prezesi Zarządów Okręgowych PZŁ:

- Zarząd Okręgowy PZŁ w Krośnie – Pan Janusz Kowalewski

- Zarząd Okręgowy PZŁ w Przemyślu – Pan Tomasz Makarowski

- Zarząd Okręgowy PZŁ w Rzeszowie – Pan Marcin Hendzel

- Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu – Pan Robert Bąk

- Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnowie – Pan Krzysztof Łazowski.

Celem spotkania było ustalenie zasad współpracy pomiędzy Izbą Rolniczą   a Kołami Łowieckimi w oparciu o znowelizowaną ustawę „Prawo łowieckie”.  Omówione zostały sprawy dotyczące sporządzania rocznych planów łowieckich     i możliwości uczestnictwa przedstawicieli Izby Rolniczej w inwentaryzacji zwierzyny sporządzanej przez dzierżawców albo zarządców obwodów łowieckich.

 
Zmora rolników z powiatu jasielskiego – dzikie zalesienia PDF Drukuj Email

Z inicjatywy członków Rady Powiatowej PIR w Jaśle oraz Starosty Jasielskiego pana Adama Pawlusia w dniu 15.02. br. w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbyło się spotkanie rolników z przedstawicielami geodezji wojewódzkiej i powiatowej a także z przedstawicieli instytucji okołorolniczych. W spotkaniu uczestniczyła również pani Senator Alicja Zając. Głównym celem spotkania było wypracowanie stanowiska w sprawie zatrzymania degradacji gruntów rolnych na ternie powiatu jasielskiego spowodowanej głównie zaprzestaniem użytkowania rolniczego co w konsekwencji doprowadza do powstawania dzikich zalesień. W trakcie spotkania został również poruszony problem modernizacji obrębów geodezyjnych, małej retencji wód oraz opłacalności produkcji rolnej.

 
Dyżur redaktora miesięcznika Top Agrar PDF Drukuj Email

Redakcja miesięcznika „Top Agrar" zaprasza do kontaktu w sprawach prywatnych i interwencyjnych. Ważne dla czytelników problemy zostaną podjęte na łamach gazety. Ponadto w dniu 5 marca (wtorek) 2019 r. w siedzibie Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku, w godzinach od 9.00 do 15.00, dyżur będzie pełnił redaktor miesięcznika „Top Agrar" - Andrzej Sawa, tel. 17 871 40 78. Zapraszamy osoby zainteresowane o kontakt.

 
Lista Odmian Zalecanych w województwie podkarpackim PDF Drukuj Email

 

Lista zalecanych odmian do uprawy na obszarze województwa podkarpackiego (LOZ).

 

1) PSZENICA OZIMA

Jakościowe (grupa A):

Ostroga

Linus

Patras

RTG Kilimanjaro

Hondia

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 94
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych