Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
XX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych podczas Dni Otwartych Drzwi PODR PDF Drukuj EmailW Boguchwale odbyły się Dni Otwartych Drzwi Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, który w tym roku obchodził jubileusz 50-lecia. Impreza połączona była z XX Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.

 

Galeria

 
Piknik pełen atrakcji PDF Drukuj EmailPiękna pogoda, mecz piłkarski, pyszności z mięsa wieprzowego serwowane przez Jasiołkę z Dukli i wiele innych atrakcji sprawiły, że w niedzielę 17 czerwca stadion sportowy w Małej, w powiecie ropczycko – sędziszowskim tętnił życiem. Odbył się tam piknik wieprzowy zorganizowany przez Podkarpacką Izbę Rolniczą.

Więcej…
 
Wybrali najlepszego Sołtysa i Sołectwo Podkarpacia 2018 PDF Drukuj Email7 czerwca 2018 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta gala podczas której nagrodzono laureatów konkursu Sołtys i Sołectwo Podkarpacia 2018.

Najpopularniejszym sołtysem województwa podkarpackiego został Andrzej Wrona z sołectwa Golcowa z gminy Domaradz. Laureat otrzymał prestiżową statuetkę, voucher na wczasy dla dwóch osób i voucher na zegarek od firmy Zegaris. Najpopularniejszy sołtys Podkarpacia otrzymał również dodatkową nagrodę - myjkę wysokociśnieniową Lavor Galaxy, ufundowaną przez Podkarpacką Izbę Rolniczą.

Najpopularniejszym Sołectwem Podkarpcia 2018 roku zostało Sołectwo Górki z gminy Brzozów które wywalczyło bon o wartości 5000 zł na zakup materiałów w markecie budowlanym Majster i pamiątkowy grawerton.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 

Galeria

 
Wytyczne dla Komisji powołanych przez Wojewodę dotyczące ogólnych zasad szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej PDF Drukuj Email

Wytyczne dla Komisji powołanych przez Wojewodę dotyczące ogólnych zasad szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę.

 

Pismo Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowi

Wniosek o szacowanie strat

 
Praca Zarządu Izby oceniona PDF Drukuj Email
W dniu 11.06.2018 r. delegaci na Walne Zgromadzenie Podkarpackiej Izby Rolniczej  na wniosek Komisji Rewizyjnej udzielili Zarządowi Izby absolutorium za 2017 rok. W trakcie obrad delegaci przedstawili problemy nurtujące rolników z Podkarpacia. Obrady zdominował wciąż nie rozwiązany problem szkód łowieckie i ponowna nowelizacja Prawa łowieckiego. Zwrócili również uwagę na wciąż nie rozwiązany problem afrykańskiego pomoru świń oraz na nadal nie uregulowany prawnie aspekt określenia klęski suszy rolniczej. Do zgłoszonych problemów ustosunkowali się zaproszeni goście reprezentujący instytucje działające w sektorze rolniczym.

 
ZAPRASZAMY NA PIKNIK WIEPRZOWY PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 84
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych