Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Wniosek KRiR w sprawie rękojmi należytego prowadzenia działalności rolniczej PDF Drukuj Email

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych realizując wniosek przyjęty podczas I Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI Kadencji w dniu 27 września 2019 r. zwrócił się do Pana Ministra o zmianę przepisów ustawy z 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego w ten sposób, aby wykazanie rękojmi prowadzenia działalności rolniczej na nabywanej nieruchomości potwierdzała rolnikom wojewódzka izba rolnicza.

Wniosek KRiR

Odpowiedź MRiRW

 
Zmiana terminu nawożenia nawozami naturalnymi PDF Drukuj Email

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Pana Ministra z wnioskiem o zastosowania odstępstwa i umożliwienie stosowania nawozów naturalnych płynnych i stałych do końca listopada na niezamarzniętą glebę.

Pismo KRIR

Odpowiedź MRiRW

 
Uchwała Sejmiku Województwa Podkarpackiego w sprawie podziału województwa podkarpackiego na obwody łowieckie oraz zaliczenia ich do kategorii PDF Drukuj Email

 

Projekt uchwały Sejmiku

 
Promocja Polskiej Wieprzowiny PDF Drukuj Email

20 października 2019 r. w Łańcucie przy ul. 3 Maja 10, na placu przy budynku dawnego Maneżu, będącego częścią Muzeum-Zamku, w godz. od 12.00 do 17.00 odbył się piknik poświęcony „Promocji Polskiej Wieprzowiny” sfinansowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Więcej…
 
Pomoc na inwestycje zapobiegające klęskom żywiołowym rusza 28 października PDF Drukuj Email

Od 28 października do 22 listopada 2019 r. w oddziałach regionalnych ARiMR można składać wnioski o „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”.

Więcej…
 
Pomoc suszowa: termin składania wniosków przedłużony do 15 listopada PDF Drukuj Email

O dwa tygodnie, do 15 listopada 2019 r., został przedłużony termin składania wniosków o  pomoc przez tych rolników, którzy w bieżącym roku ponieśli straty w uprawach w wyniku suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór 3 października i do piątku 18 października na konta rolników przelała w ramach pomocy suszowej blisko 395 mln zł.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 100
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych