Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Materiały dla hodowców świń PDF Drukuj Email
W związku z wejściem w życie w dniu 28 lutego 2018 r. przepisów rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz. U. poz. 360), określającego dodatkowe wymagania dla hodowców świń na terytorium kraju znajdującym się poza obszarami objętymi restrykcjami w związku z występowaniem ASF (w tym terenu całego województwa podkarpackiego), w załączeniu przekazuję do wiadomości i wykorzystania opracowane w Głównym Inspektoracie Weterynarii dokumenty, które mogą służyć jako materiał pomocniczy dla hodowców trzody chlewnej w zakresie realizacji wymagań wynikających z ww. rozporządzenia.
Więcej…
 
Posiedzenie Zarządu PDF Drukuj Email

2 lipca w Podkarpackiej Izbie Rolniczej odbyło się posiedzenie Zarządu. Jedną z poruszanych spraw był temat suszy jaka nawiedziła teren województwa podkarpackiego. Informację na ten temat udzieliły Panie Elżbieta Lis i Magdalena Dziedzio z Wydziału Środowiska i Rolnictwa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Na dzień 2 lipca szacowanie szkód odbywa się w 14 gminach naszego województwa, zgłoszenia szkód suszowych dokonało 140 rolników, którzy zgłosili szkody na powierzchni 1200 ha.

 
Drugie posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Krośnie PDF Drukuj Email
Drugie w tym roku posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Krośnie odbyło się w dniu 27.06.2018 r.  Na zaproszenie przewodniczącego Rady pana Zbigniewa Dłużniewskiego przybyli: pan Jerzy Borcz – dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa  OT w Rzeszowie, pani Konga Dziamara- Trybus- główny specjalista Sekcji Zamiejscowej KOWR w Krośnie, pan Andrzej Chrzanowski - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krośnie, pan Piotr Brągiel – przedstawiciel Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krośnie, pan Jacek Stusik – dyrektor biura Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Krośnie, oraz pan Stanisław Fal – członek Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej powiatu mieleckiego PDF Drukuj Email

W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury   w Borowej  ,  w dniu  25.06.2018 roku odbyło się posiedzenie  Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej  powiatu mieleckiego. W posiedzeniu wzięli udział  przedstawiciele  różnych instytucji, gminy, sołtysi i delegaci. Po przywitaniu  i przedstawieniu porządku obrad przez przewodniczącego rady pan Wojciecha Naprawę  jako pierwszy głos zabrał Pan Roman Tomas Powiatowy Lekarz Weterynarii, który mówił o zagrożeniach , bioasekuracji  i kontrolach prowadzonych w związku z afrykańskim pomorem świń.  Mówił o przepisach , które obowiązują  nie tylko w związku z ASF, są inne, które wymuszają na rolnikach ich przestrzeganie. Wytyczne dotyczące przestrzegania zasad bioasekuracji przez hodowców świń  w związku z ASF są jasno określone i muszą być respektowane przez rolników, a gospodarstwa  dostosowane do wymogów. W każdym gospodarstwie musi być wyłożona mata dezynfekcyjna, prowadzona księga ewidencyjna zwierząt , muszą być środki dezynfekcyjne oraz  obowiązkowe znakowanie zwierząt.

Więcej…
 
Pismo MRiRW ws. szacowania szkód spowodowanych przez suszę PDF Drukuj Email

 

Pismo MRiRW

 
Pakiet informacyjny dla rolników poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawiska atmosferycznych PDF Drukuj Email

Pakiet informacyjny dot. działań podjętych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie procedur pomocowych skierowanych do producentów rolnych poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w tym suszy wraz z aktualnym trzecim komunikatem Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB.

Komunikat

Informacja

NZA - pismo do Wojewodów

Pismo do JPN

Załącznik 1

Załącznik 2

Załącznik 3

Załącznik 4

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 84
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych