Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Zaproszenie KOWR na Pokaz Koni Arabskich PDF Drukuj Email

Polski Klub Wyścigów Konnych oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa serdecznie zapraszają na Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, który odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia br. W tym roku, z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miejscem Pokazu będzie warszawski Tor Wyścigów Konnych Służewiec.

Narodowy Pokaz to wydarzenie, na którym od lat prezentowane są najpiękniejsze konie z państwowych i prywatnych stadnin. W ciągu trzech dni rywalizacji zaprezentuje się około stu wyjątkowych koni. Będą one oceniane przez międzynarodowych sędziów w klasach wiekowych, osobno klacze, osobno ogiery, a spośród najlepszych wyłoniony zostanie Narodowy Czempion.

Więcej…
 
Zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego PDF Drukuj Email

W dniu 21 lipca 2018 roku w budynku Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku miało miejsce zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego. W zebraniu uczestniczyło około 70 sołtysów z terenu całego województwa . Zebranie otworzył prezes Stanisław Lawera  który powitał zaproszonych gości w osobach: Lucyna Rybak Dyrektor Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych w Rzeszowie oraz gospodarz obiektu Stanisław Bartman – Prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej. Bardzo serdecznie i gorąco powitani zostali wszyscy sołtysi znajdujący się na sali. Następnie przystąpiono do realizacji programu w którym przedstawiono sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za rok 2017, zostało udzielone absolutorium dla zarządu . W trakcie spotkanie omawiano również ,, Propozycje zmian w ustawie o samorządzie gminnym", dyskutowano o projekcie zmian Prawo Łowieckie'' z dnia 1 kwietnia 2018 roku. Ustawy te nie były konsultowane z zainteresowanymi, zapisy są bardzo niekorzystne dla sołtysów. Zebrani postulowali o nowelizacje w/w ustaw.

 

Galeria

 
Apel Izby Rolniczej w sprawie pogarszającej się sytuacji na rynku owoców miękkich i odpowiedź Wojewody Podkarpackiego PDF Drukuj Email

 

Pismo Podkarpackiej Izby Rolniczej

 

Odpowiedź Wojewody Podkarpackiego

 
VIII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw PDF Drukuj Email

Informujemy, że 17-19 października 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się VIII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem przedsiębiorców, samorządowców, ludzi nauki – jednym słowem tych wszystkich, którym bliska jest idea rozwoju.

Więcej…
 
III Narodowy Dzień Mlecznej Fermy PDF Drukuj Email

04.09.2018 roku na terenie gospodarstwa rolnego Państwa Wioletty i Sylwestra Imiołek będzie miał miejsce „III Narodowy Dzień Mlecznej Fermy. Patronat nad tym wydarzeniem objęła już Łódzka Izba Rolnicza, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach i Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Narodowy Dzień Mlecznej Fermy będzie poświęcony przede wszystkim różnym aspektom związanym z żywieniem bydła mlecznego oraz funkcjonowaniem farmy mlecznej.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Łańcucie. PDF Drukuj Email
20 lipca 2018 roku odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Łańcucie, które prowadził Stanisław Bartman Prezes Zarządu PIR jednocześnie  Przewodniczący tej Rady. Jako pierwszy głos zabrał Jacek Rejman Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Podczas swojego wystąpienia przedstawił informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwach rolnych w okresie żniw. Zaapelował o przestrzeganie zasad BHP podczas tych prac aby nie dochodziło do różnego rodzaju wypadków. Wskazał zagrożenia i przyczyny sytuacji jakie mogą mieć miejsce na terenie gospodarstwa rolnego.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 86
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych