Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Panie świętowały w Boguchwale PDF Drukuj Email

Życzenia, kwiaty, gratulacje i podziękowania dla kobiet, wykłady i występ zespołu Chrząszcze. Tak w skrócie wyglądała konferencja „Życie mlekiem i miodem płynące” zorganizowana w piątek 6 marca z okazji Dnia Kobiet. Konferencję zorganizował Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego wspólnie z Wojewodą Podkarpackim i Podkarpacka Izbą Rolniczą. Sala konferencyjna Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale pękała w szwach. Na widowni zasiadło bowiem około 300 pań działających w różnych organizacjach rolniczych, kołach gospodyń wiejskich, lokalnych grupach działania, pracujących w instytucjach rolniczych i okołorolniczych, obecni byli także zaproszeni goście. Panie nie mogły narzekać na brak atrakcji. Zaraz po życzeniach od organizatorów wszystkie panie dostały symboliczne róże i pamiątkową książkę, potem wysłuchały wykładów dietetyczek na temat mleka i miodu, a na koniec czas umilił im występ zespołu Chrząszcze.

 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Leżajsku PDF Drukuj Email


5 marca 2020 r. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Leżajsku. Spotkanie otworzył Pan Józef Walczak- członek zarządu PIR, omawiając bieżącą pracę Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej, następnie Pan Paweł Słysz Kierownik Oddziału TUW w Jarosławiu, zaprezentował bieżącą ofertę ubezpieczeń dla rolników. Głównym punktem spotkania było szkolenie dotyczące kampanii naboru wniosków o przyznanie płatności w 2020 roku oraz działań PROW 2014-2020, dla których będą uruchamiane nabory w najbliższym czasie. Szkolenie poprowadził Kazimierz Matuszek- Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Leżajsku, a zarazem przewodniczący Rady Powiatowej PIR w Leżajsku. W dalszej części spotkania Pani Renata Mazurek oraz Zofia Witek- przedstawicielki Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Leżajsku, omówiły „Premie dla młodych rolników” oraz przedstawiły informację z bieżącej działalności PODR. Pod koniec spotkania Pan Rafał Krakowski - Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Leżajsku, poruszył kwestię zasad potrącania zaliczek na podatek dochodowy oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne z emerytur i rent rolniczych w 2020 roku.

 
Zaproszenie na konferencję PDF Drukuj Email

Podkarpacka Izba Rolnicza w Trzebownisku zaprasza zainteresowanych rolników do udziału w konferencji na temat ograniczania negatywnych skutków suszy w rolnictwie podkarpackim, która odbędzie się 17 marca 2020 r. o godz. 10.00 w siedzibie Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku, Trzebownisko 615 A.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji w terminie do 12 marca 2020 r. na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod nr tel. 17 87 14 078. O udziale w szkoleniu zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej…
 
Wystąpienie Zarządu KRIR do MRiRW w sprawie wypłaty płatności bezpośrednich za 2019 r. PDF Drukuj Email

Wystąpienie Zarządu KRIR do MRiRW w sprawie przyspieszenia wypłaty płatności bezpośrednich za 2019 r. oraz odpowiedź MRiRW.

Wniosek

Odpowiedź MRiRW

 
Wystąpienie Zarządu KRIR do MRiRW w sprawie wniosków Rad Powiatowych Podkarpackiej Izby Rolniczej PDF Drukuj Email

Wystąpienie Zarządu KRIR do MRiRW w sprawie wniosków Rad Powiatowych Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle i Rzeszowie w następujących sprawach:

1)Zwiększenie limitu pomocy w kolejnych naborach wniosków na działanie „Restrukturyzacja małych gospodarstw” w ramach PROW na lata 2014-2020.

2)Wprowadzenie dodatkowej dopłaty do sztuki bydła mięsnego w kwocie 500 zł rocznie dla właściciela na obszarach górskich.

3)Podwyższenie dopłat do użytków zielonych dla rolników prowadzących produkcję zwierząt trawożernych, względem użytków koszonych raz w roku.

Wnioski

Odpowiedź MRiRW

 

Wystąpienie Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych popierające wniosek Podkarpackiej Izby Rolniczej w sprawie zmiany przepisów dotyczących udzielania pomocy klęskowej w taki sposób aby poszkodowani rolnicy, którzy ubezpieczyli uprawy i otrzymali odszkodowanie, nie mieli pomniejszanej wypłaty pomocy klęskowej.

Wniosek

Odpowiedź MRiRW

 
Poznali zasady szacowania szkód PDF Drukuj Email

26 lutego br. przedstawiciele Podkarpackiej Izby Rolniczej z powiatów rzeszowskiego, ropczycko – sędziszowskiego, leżajskiego, strzyżowskiego, łańcuckiego i strzyżowskiego  uczestniczyli w szkoleniu w Trzebownisku dotyczącym szacowania szkód łowieckich i szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi. Szkolenie zorganizowało Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 107
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych