Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Leżajsku PDF Drukuj Email
20 kwietnia 2018 roku w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Leżajsku, które połączone było z Dniami Otwartymi Drzwi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Prowadzący spotkanie Kazimierz Matuszek Przewodniczący Rady Powiatowej PIR w Leżajsku po przywitaniu przybyłych gości oraz rolników przedstawił krótką informację dotycząca działań prowadzonych przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Leżajsku. Podziękował wszystkim za przybycie oraz zachęcał rolników do tego, aby mogli skorzystać z obecności pracowników ARiMR i porozmawiać z nimi o nurtujących ich problemach. Następnie został zaprezentowany materiał filmowy przygotowany przez TVP Rzeszów dotyczący promocji gminy Nowa Sarzyna.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Strzyżowie PDF Drukuj Email

6 kwietnia  2018 roku odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Strzyżowie, które prowadził Pan Jerzy Bator Przewodniczący Rady. Zgodnie z porządkiem obrad pierwszy głos zabrał Pan Wiesław Złotek Kierownik BP AR i MR w Strzyżowie. Na wstępie omówił aplikację e –wniosek (krótka prezentacja multimedialna). Następnie poinformował zebranych o działaniach jakie prowadzi obecnie biuro powiatowe. Pani Agata Gadziała z PUP w Strzyżowie przedstawiła zmiany przepisów dotyczące zatrudniania cudzoziemców na prace sezonowe. W spotkaniu udział wzięli również Pan Wiesław Ziobro Powiatowy Lekarz Weterynarii w Strzyżowie, Pan Piotr Brzeziński Kierownik WIORIN oddział Strzyżów oraz Pan Grzegorz Nowak  Zastępca Dyrektora TUW Rzeszów. Po wystąpieniach gości głos zabrał Przewodniczący Rady Jerzy Bator. Przedstawił zebranym działania jakie podejmował Zarząd PIR w Trzebownisku w pierwszym kwartale bieżącego roku.

 
Rusza nabór na warsztaty skierowane do Kół Gospodyń Wiejskich PDF Drukuj Email

Jak wyszukiwać oraz promować lokalne produkty? Jak funkcjonują krótkie łańcuchy dostaw i jak prowadzić legalną sprzedaż regionalnych produktów w ramach sprzedaży bezpośredniej? Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego zapraszają do udziału w warsztatach, które odbędą się w ramach operacji pn. „Lokalnie, regionalnie i tradycyjnie – wiem co zjem". Zgłoszenia przyjmowane są do 24 kwietnia br. Więcej informacji w załączniku poniżej.

 

Załącznik

 


 
XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW PDF Drukuj Email

Organizowane w Warszawie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018 to miejsce prezentacji najnowocześniejszych trendów, rozwiązań franczyzowych, technicznych i technologicznych dla stacji paliw. Na targach nie zabraknie również dostawców szeroko pojętej infrastruktury przystacyjnej, obejmującej dziś zarówno sklep convenience, jak i zaplecze hotelarsko-gastronomiczne czy strefę wypoczynku i relaksu dla klientów stacji. Obecność na Targach daje więc niepowtarzalną okazję do poznania czołówki dostawców - nie tylko krajowych – z różnych branż.

Więcej…
 
Dyskutowali w Trzebownisku PDF Drukuj Email5 kwietnia 2018 roku w siedzibie Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu rolniczego z przedstawicielami Polskiego Związku Łowieckiego i Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz przedstawiciel Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego,  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Tematem spotkania była nowelizacja ustawy Prawo łowieckie oraz aktualna sytuacja epizodyczna związana z chorobą ASF.

Więcej…
 
Szacowanie szkód łowieckich PDF Drukuj Email

W załączeniu pismo Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska z dnia 9 kwietnia br. na temat szacowania szkód łowieckich.

 

Pismo

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 80
Copyright © 2018 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych