Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Zwolnienia rolników, realizujących program rolno-środowiskowy PDF Drukuj Email

W załączeniu przesyłamy wystąpienia KRIR oraz odpowiedź resortu rolnictwa ws. zwolnienia rolników, realizujących program rolno-środowiskowy spod dodatkowych wymogów określonych w rozporządzeniu „Program działąń mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu.

 

PISMO

 
Klimatyczny Bilans Wodny PDF Drukuj Email

W załączeniu przesyłamy odpowiedź MRiRW na opinię samorządu rolniczego do projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wartości klimatycznego bilansu wodnego dla poszczególnych gatunków roślin uprawnych i gleb.

Resort rolnictwa poinformował, że uwzględniono uwagę samorządu rolniczego dotyczącą objęcia monitoringiem suszy na I kategorii gleb upraw kukurydzy na ziarno oraz na kiszonkę.

Więcej…
 
IV Narodowy Dzień Mlecznej Fermy PDF Drukuj Email

Informujemy, że 6.09.2019 roku na terenie Kombinatu Rolniczego w Kietrzu odbędzie się  „IV Narodowy Dzień Mlecznej Fermy” , który będzie poświęcony przede wszystkim różnym aspektom związanym z żywieniem bydła mlecznego oraz funkcjonowaniem farmy mlecznej.

W  wydarzeniu weźmie udział ok. 350 osób (przede wszystkim dyrektorzy i managerowie farm) z całej Polski.  Narodowy Dzień Mlecznej Fermy będzie składał się z trzech głównych elementów:

  • części konferencyjnej, poświęconej teoretycznym aspektom żywienia bydła mlecznego, nowym rozwiązaniom i technologiom,
  • części praktycznej, tj. prezentacji odmian kukurydzy oraz najnowocześniejszych maszyn rolniczych na polach demonstracyjnych,
  • części praktycznej na gospodarstwie, tj. zwiedzania gospodarstwa oraz obecnych tam technologii wraz z prezentacją i omówieniem tych rozwiązań, audytu stołu paszowego i  analizie paszy pochodzącej z różnych wozów paszowych przez dr Zbigniewa Lacha oraz wiele innych atrakcji.

„IV Narodowy Dzień Mlecznej Fermy” stanowi dla hodowców oraz przedsiębiorców z branży mleczarskiej niepowtarzalną okazję do podniesienia swoich kwalifikacji, wymienienia się doświadczeniami oraz kontaktami z potencjalnymi kontrahentami, a co za tym idzie – rozwojem polskiego przemysłu mleczarskiego.

 
Znakowanie i wymagania jakościowe świeżych owoców, warzyw oraz ziemniaków PDF Drukuj Email

Podkarpacki Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przesyła informację o znakowaniu i wymaganiach jakościowych świeżych owoców, warzyw oraz ziemniaków.

Pismo

 
Informacja dotzcyca produkcji i zbycia surowca tytoniowego PDF Drukuj Email

 

Pismo KOWR

 
Wniosek dotyczący dopłat za dobrostan zwierząt w przypadku hodowli trzody chlewnej na ściółce wraz z odpowiedzią MRiRW PDF Drukuj Email

 

Treść wniosku

Treść Odpowiedzi z MRiRW

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 92
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych