Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Woda dla rolnictwa PDF Drukuj Email

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wprowadza  zmiany w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Wyodrębniono środki na inwestycje polegające na modernizacji istniejącego systemu nawadniania lub wykonaniu w gospodarstwie nowego nawodnienia. Na ten obszar wsparcia przeznaczono 100 000 000 euro. Rolnicy będą mogli, przykładowo, realizować operacje polegające na:

  • wykonaniu nowego nawodnienia (ewentualnie z wykonaniem ujęcia wodnego z wód podziemnych lub powierzchniowych),
  • modernizacji istniejącej instalacji nawadniającej (ewentualnie z modernizacją ujęcia wody),
  • modernizacji instalacji nawadniającej wraz z powiększeniem powierzchni nawadnianej (nowe nawodnienia) połączone ewentualnie z modernizacją zaopatrzenia tej instalacji w wodę.

Więcej…
 
Renegocjacje postanowień układu o stowarzyszeniu UE-Ukraina PDF Drukuj Email

W załączeniu przesyłam odpowiedź resortu rolnictwa na wniosek KRIR dot. podjęcia działań w kwestii renegocjacji postanowień układu o stowarzyszeniu UE-Ukraina, w ramach umowy o wolnym handlu.

Pismo

 
Obowiązek rolników do uzyskania wpisu do rejestru BDO PDF Drukuj Email

Zgodnie z przepisami ustawy o odpadach podmioty miały wyznaczony czas na rejestrację 6 miesięcy od wprowadzenia rejestru (termina minoł 24 lipca 2018 r.), a brak dokonania rejestracji wiąże się z karami finansowymi. Ponadto, jak wynika z przepisów ustawy, podobne kary mają dotyczyć podmiotów, które dokonają wpisu niezgodnego ze stanem rzeczywistym lub podają przy wpisie nieprawdziwe informacje.

W załączeniu przesyłam wystąpienie KRIR oraz odpowiedź Ministerstwa Środowiska w sprawie obowiązku uzyskania wpisu do rejestru BDO.

Pismo

 
Jest dofinansowanie do wapnowania gleb PDF Drukuj Email

W Ministerstwie Środowiska odbyła się wspólna konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego wraz z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, podczas której omawiano uruchomienie programu priorytetowego na lata 2019 – 2023 pt.: „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.

Podczas konferencji podpisane zostało porozumienie pomiędzy wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej a Krajową Stacją Chemiczno-Rolniczą.

Więcej…
 
Dzień z Mlekiem PDF Drukuj Email

 
Bezpieczne wakacje na wsi PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 94
Copyright © 2019 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych