Podkarpacka Izba Rolnicza
Start
Zwrot podatku akcyzowego PDF Drukuj Email

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

Więcej…
 
Chcesz zarabiać na konopiach przemysłowych? PDF Drukuj Email

Podkarpacka Izba Rolnicza informuje, że każdy rolnik który jest zainteresowany uprawą konopi przemysłowych może przystąpić do realizacji „Programu konopnego” realizowanego przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. W ramach Programu Konopnego IWNiRZ oferuje rolnikom możliwość uprawy polskich odmian konopi na cele nasienne w oparciu o zawartą z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich umowę kontraktacyjną. Instytut zapewnia swoim plantatorom wysokiej jakości nasiona odmian należących do IWNiRZ, pomoc w dokonaniu zgłoszeń urzędowych, wsparcie agrotechniczne w całym okresie upraw, opiekę merytoryczną ekspertów/pracowników naukowych IWNiRZ oraz zakup całego plonu według ustalonych cen i wysoką rentowność.

 

Program

 
X Ogólnopolski Konkurs plastyczny dla Dzieci rozpoczęty ! PDF Drukuj Email

KRUS serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich do udziału w dziesiątej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Więcej…
 
Wapnowanie gleb z dofinansowaniem na Podkarpaciu PDF Drukuj Email

Do Okręgowej Stacji Chemiczno - Rolniczej w Rzeszowie wpłynęło do końca listopada ok. 510 wniosków dotyczących „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”, z czego do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie zostało przekazanych 299 poprawnych wniosków.

Więcej…
 
Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce PDF Drukuj Email

Podkarpacka Izba Rolnicza w Trzebownisku informuje, że od 20 stycznia 2020 roku ruszyła rejestracja na Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce. Każdy kto chce wziąć udział w Forum musi zarejestrować się przez stronę internetową www.forum-jasionka.pl. Rejestracja przebiega dwuetapowo: w pierwszym etapie uczestnik wypełnia stosowny formularz rejestracji, a następnie potwierdza tożsamość poprzez kliknięcie linku aktywacyjnego, otrzymanego drogą e-mailową. W drugim etapie zgłoszenie jest weryfikowane przez biuro organizatora Forum, a na wcześniej podany adres e-mail zostaje wysłana wiadomość z potwierdzeniem uczestnictwa. Bezpłatne wejściówki będzie można odebrać w rejestracji przed rozpoczęciem Forum. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja zakończy się 16 marca 2020 roku. Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce odbędzie się 20 - 21 marca 2020 r.

 
Nabór ekspertów do grup fokusowych eip-agri PDF Drukuj Email

Informujemy, że Europejskie partnerstwo innowacyjne na rzecz wydajnego i zrównoważonego rolnictwa (ElP-AGRl) rozpoczęło nabór ekspertów do 5 nowych Grup Fokusowych:

  • Dzika przyroda i produkcja rolna,
  • Zrównoważone uprawy przemysłowe w Europie,
  • Zmniejszenie użycia tworzyw sztucznych w rolnictwie,
  • Zrównoważony system produkcji wołowiny,
  • Przystosowujące się do klimatu uprawy roślin tropikalnych w UE.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 101
Copyright © 2020 Podkarpacka Izba Rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates

 


Krajowa 
Rada 
Izb
Rolniczych