W skrócie

 Nowy rolniczy serwis informacyjny przygotowany przez Krajową Radę Izb Rolniczych. Informacje związane z rolnictwem przesyłane będą drogą elektroniczną (sms-ami oraz e-mailem). wiecej >>>
 
Start
Serwis informacyjny dla rolników
14.03.2012.
Informujemy, że Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych uruchomił bezpłatny serwis informacyjny dla rolników - członków samorządu rolniczego, dzięki któremu mogą otrzymywać drogą elektroniczną (sms-ami oraz e-mailem) różne informacje związane z rolnictwem.

Wszystkich chętnych rolników zapraszamy do skorzystania z serwisu informacyjnego. Wystarczy wypełnić i podpisać oświadczenie o wyrażeniu zgody na otrzymywanie informacji i wysłać go do biura Podkarpackiej Izby Rolniczej na adres ul. Tkaczowa 146, 36-040 Boguchwała.

 

Formularz do pobrania tutaj.
 
Grupa Wyszehradzka a sprawy rolnictwa
07.03.2012.

   Grupa Wyszehradzka utworzona w 1991r. obejmuje cztery państwa środkowoeuropejskie tj. Czechy, Polskę, Słowację i Węgry. Przyjęto założenia współpracy pomiędzy państwami polegające głównie na konsultacji i koordynacji działań na arenie międzynarodowej, w tym w stosunku do polityki Unii Europejskiej. W tym zakresie odbywają się regularne spotkania prezydentów, premierów, Ministrów Rolnictwa i Ministrów Spraw Zagranicznych oraz Izb Rolniczych poszczególnych państw.

Czytaj całość
 
Lista odmian roślin uprawnych zalecanych na obszarze Podkarpacia
28.02.2012.

Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta podjął decyzje o utworzeniu: "Listy zalecanych do uprawy odmian na obszarze województwa" LZO na rok 2012 dla odmian przenicy, pszenżyta, żyta, jęczmienia, owsa i rzepaku. Podstawą do utworzenia listy była analiza wyników doświadczeń prowadzonych przez Stację Doświadczalną Oceny Odmian w Przecławiu i Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych.

Lista zalecanych odmian >>>czytaj więcej>>>

Czytaj całość
 
Wsparcie wyjazdów targowych przez ARR
22.02.2012.

arrAgencja Rynku Rolnego informuję, że jedną z form realizacji zadania ustawowego ARR dotyczącego promocji polskiej żywności jest organizacja udziału polskich przedsiębiorców w zagranicznych imprezach targowych. W celu optymalizacji tego typu działań ARR wykorzystuje efekt synergii uzyskiwany poprzez kojarzenie specyficznych działań ARR z kierunkowymi działaniami Ministerstwa Gospodarki (wykorzystywanie funduszy z PO „Innowacyjna Gospodarka”).  Efekt synergii przejawia się m.in. w ułatwieniu dostępu do targów poprzez zapewnienie przestrzeni wystawienniczej oraz częściowy zwrot kosztów kwalifikowanych udziału w danej imprezie.

Czytaj całość
 
1 Podkarpacka Konferencja ProBioEM
22.02.2012.

emy W dniu 20 lutego br. w boguchwale odbywała się 1_Podkarpacka Konferencja: Pożyteczne mikroorganizmy dla współczesnego rolnictwa. ProBio Emy – wyroby zwiększające bezpieczeństwo pracy rolnika i konkurencyjność rolnictwa” której organizatorami byli Podkarpacka Izba Rolnicza, Podkarpacki Osrodek Doradztwa Rolniczego oraz Stowarzyszenie EkosystEM - Dziedzictwo Natury. W konferencji uczestniczyli rolnicy i doradzcy rolni z terenu naszego województwa oraz zaproszeni przedstawiciele instuytucji działających w otoczeniu rolnictwa.

 

Czytaj całość
 
Nowy Dyrektor Biura Podkarpackiej Izby Rolniczej
15.02.2012.

Arkadiusz Bęben W dniu 31 stycznia 2012 r. Arkadiusz Bęben został powołany przez Zarząd Podkarpackiej Izby Rolniczej na stanowisko Dyrektora Biura Izby.
Dyrektor Bęben pochodzi z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Prawa i Administracj oraz Wyższej Szkoły Społeczno-Gospodarczej w Tyczynie. Posiada doświadczenie w administracji publicznej. Obecnie jest wiceprezesem Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej w Warszawie, wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego Związku Młodzieży Wiejskiej „Wici” w Rzeszowie. Działa w Towarzystwie Inicjatyw Społecznych „Nowy Świat”, jest też radnym Rady Powiatu ropczycko-sędziszowskiego oraz współzałożycielem i prezesem zarządu klubu piłkarskiego LZS w Małej.

Posiadane umiejętności i dotychczasowe doświadczenie zawodowe nowego Dyrektora Biura Izby są gwarantem sprawnego działania samorządu rolniczego.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 51